Oppo R11s Marjinal Tasarımı İle Ortaya Çıktı

Çin’in önde gelen teknoloji tedarikçilerinden birisi olan Oppo, çıkarmış olduğu akıllı telefonlar ile Uzak Doğu pazarında milyonlarca kullanıcıya oluşmayı başarıyor. Nitekim Oppo’nun telefonlarının fiyatları uygun ve kalitesi de bu fiyatlara göre oldukça iyi bir düzeyde. Hatta bu markanın daha önce incelediğimiz birçok akıllı modeli için kullanıcılar Türkiye’ye gelmesi yönünde temennilerde bulunuyorlardı. Şimdi bu ilgi çeken ve “keşke ülkemizde de satışa sunulsa” dediğimiz akıllı telefonlar arasında bir yenisi daha eklendi. R11s adıyla ön plana çıkan yeni telefonun bazı teknik özellikleri ve tasarımı geçtiğimiz günlerde yüzüne çıktı.

Oppo R11s Yorumları

Yeni Oppo R11s, basın görselleriyle birlikte AnTuTu testlerinde ortaya çıkmış durumda. 64GB depolama alanı, 4GB RAM ve pek rastlanmayan işlemci Qualcomm Snapdragon 660 ile birlikte ortaya çıkan telefon, diğer teknik özellikleriyle de oldukça beğeni toplamış durumda. Ancak yeni Oppo R11s’i ön plana çıkaran asıl şey ana kadro değil, güçlü ve gelişmiş kamerası oldu. Tabi telefonun tasarımı hakkında da biraz konuşacağız. Şimdi diğer ana özelliklere yeniden dönelim. AnTuTu testlerine göre cihazın, Full HD+ 1080×2160 çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Bununla birlikte, yüksek seviyedeki ekran kasa oranı, onu neredeyse çerçevesiz ekran kategorisine sokmaya yetiyor. Bu ekran kasa oranı hakkında rakam verebilmek henüz mümkün değil ama,çerçevenin yok denecek kadar az olduğunu resimlerde de görüldüğü üzere söyleyebiliriz.

Oppo R11s Fiyatı

Yeni Oppo R11s, Android 7.1.1 işletim sistemi yüklü gelecek ancak Oreo 8.0 güncellemesini büyük bir ihtimalle alacaktır. Telefonun tasarımı hakkında konuşacak olursak; yekpare gövdesinin, cihazın merkezi kısmının ortasından kenarlarına doğru bombeli olduğunu ve jack girişine sahip olduğunu görüyoruz.  Yine çerçevesiz ekranlarda klasikleşen arka kısımdaki parmak izi okuyucusuyla birlikte, dual kamerasının yan yana konumlandırıldığını da resimlerden anlayabiliyoruz.  Fakat cihazda USB Type-C yerine MicroUSB portuna yer verilmesi, bizi biraz şaşırtmadı değil. Çünkü Type-C girişleri artık hemen hemen tüm telefonlarda standart haline geldi ve gittikçe yaygınlaşıyor. Son olarak, telefonun alt ve üst kısımlarının içeri doğru gömülü olmasının, tutuş esnasında biraz kolaylık sağlayacağını ve rahat kavranabileceğini de sözlerimize ekleyelim ve kamera özelliklerine yakından bakalım.

Oppo R11s Testleri

Oppo R11s’in diğer teknik özellikleri, bizlere orta sınıf ile üst sınıf arasında bir telefon olduğunu anlamak için yeterli. Ancak kendisini  GeekBench testlerinden hatırlayacağımız, çok çekirdekli testten 5.455 puan alarak Snapdragon 835 ile yalnızca %15.5 gibi düşük farkla geride kalan Snapdragon 660, onu üst segmente biraz daha yakın tutuyor.  Telefonun asıl ön plana çıkan özelliği ise, arka kısmında bulunan 20MP+20MP çözünürlüğünde ki dual kamerası. Diyafram aralığı ve sensör boyutları hakkında henüz bir bilgi gelmedi ama, bu kameraların çok güçlü olabileceğini kestirmek mümkün. Cihazın ön kısmında ise yine 12MP yada 8MP çözünürlüğüne sahip bir kamera olması bekleniyor. Telefonun çıkış tarihi olarak 2 Kasım açıklandı ancak fiyat hakkında hiçbir bilgi yok. İlerleyen zamanlarda telefonun diğer nitelikleri de kesinleşince, sizlerle daha detaylı bir inceleme gerçekleştireceğiz. Ne dersiniz ? Bu yeni akıllı canavar ülkemize gelir mi? Gelirse ne kadar ilgi ile karşılaşır?

Oppo R11s Çıkış Tarihi

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir