One Plus 6’nın Teknik Özellikleri Sızdı

Çin’li akıllı telefon üreticisi OnePlus, ürettiği fiyat performans telefonları ile uzun zamandan beri dikkatli üzerine toplayan bir şirketti. Daha önce One Plus One, One Plus 3, One Plus 5 ve One Plus X gibi birçok marka ile karşımıza çıkan şirketin son amiral gemisi olması beklenen One Plus 5T’nin, son gelen sızıntılar ile birlikte ismi değişti ve One Plus 6 olacağı belirtildi. Bu yeni amiral gemisinde Snapdragon 845 işlemcisi yer alacak ve diğer teknik bilgiler ise aşağıda belirtildiği gibi olacak.

One Plus 6 Yorumlar

Gelen bilgilere baktığımızda, cihazın gerçekten de iyi bir teknik kadro ile ortaya çıkacağını görebiliyoruz. Bilhassa çerçevesiz ekran furyasına son zamanlarda katılan telefon üreticilerini de hesaba katacak olursak, One Plus’ın bu işi ciddiye aldığını söylemek yanlış olmaz.  Çünkü gelen bilgilere göre telefonun ekranı 18:9 ekran en-boy oranında ve 2.880×1.440 QHD+ çözünürlüğünde olacak. Bu da onu Xiaom Mi Mix 2,Galaxy S8 ve iPhone X’e bu konuda iyi bir rakip kılıyor.

One Plus 6 İnceleme

 

One Plus 6 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2017 yılında yeni One Plus 6 için iyimser bir şey söylemek pek mümkün değil ama, cihaz 2018’in ilk çeyreğinde tanıtılacak ilk telefonlar arasında yer alacak. Snapdragon 845 işlemci ile birlikte 6GB RAM ve 8GB RAM olmak üzere iki farklı versiyon, 64GB ve 128GB iki farklı depolama alanı sunulacak. Mobil Dünya Kongresi’nde kesin olarak tanıtılacak telefonun fiyatı hakkında ise herhangi bir şey söyleyemiyoruz. Ama şunu söylemek gerekir ki, son gelen vergilerden sonra telefon en az 2.500 TL gibi bir fiyata sahip olacaktır. Ayrıca 8GB/128GB modelinin ülkemizde satılacağına pek ihtimal vermiyoruz. Çünkü Uzak Doğu ülkelerinde genellikle alt modeller Türkiye’ye gönderiliyor. Dileriz ki yanılırız. Neler olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir