Microsoft HoloLens Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Google’ın Glass’ını akıllara getiren, ileri düzey bir akıllı gözlük olma niteliğinde ki Microsoft HoloLens, artırılmış gerçeklik konusunda kullanıcısını doyumun zirvesine ulaştırıyor. Zamandan ve paradan tasarruf sağlamaya yönelik olmasının yanı sıra, kolaylığı ve pratikliği de müşterisine sunan Microsoft, uzun bir aradan sonra dünya genelinde satışa çıkmaya başlıyor. Dünya genelinde yaklaşık 30 ülkede satışa sunulacak ürünün fiyatı ise adeta dudak uçuklatıyor.

Microsoft HoloLens Nedir?

HoloLens, Windows 10 işletim sistemine sahip olan bir akıllı gözlük. Barındırdığı holografik yansıtıcılar sayesinde, sizleri adeta bir bilim kurgu filminin içerisine ışınlayan bu akıllı gözlük, kullanım sırasında gözünüzün üzerine hologram yansıtarak sesli komut alıyor. Bu sayede sanki gözünüzün içerisinde dijital bir dünya varmış gibi hissediyorsunuz.

Microsoft HoloLens Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Microsoft yetkilisi Lorraine Bardeen tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni HoloLens gözlük, teknoloji alanında, bilhassa iş hayatında ki çalışmaları adeta başka bir boyuta taşıyacak. Hedeflerinin toplamda 40’dan fazla ülkede ürünü satışa çıkarmak olduğunu belirten Bardeen, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik konusunda kendilerinden emin olduklarını belirtti. Bunların yanı sıra asıl hedefin, müşterilerin iletişim yollarını HoloLens ile yeni bir kanal haline dönüştürmeyi amaçladıklarını söyleyebiliriz. Bu yenilikçi ileri teknoloji ürününün, Türkiye’de 15Bin TL ile 20Bin TL arasında değişen rakamlardan satılacağı konuşuluyor. Ürünün satış tarihi ise tahmin edilen takvim 2018’in ilk çeyreği. Tabi bu konuda yanılıyor olabiliriz. Zira ürünün daha erken bir tarihte satışa sunulacağı da konuşuluyor.

HoloLens Nedir

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir