Mafia 3 Çıkış Tarihi ve İncelemesi

Oyun dünyasının efsanelerinden birisi olan, 2K Games‘in dağıtımcılığını yaptığı Mafia 3, çok yakın bir tarihte yeniden oyun severler ile buluşuyor. Yeni yayınlanan video ile birlikte içerisindeki karakterlerin tanıtıldığı oyunda, birbirinden değişik roller yer alıyor. Hangar 13 tarafından geliştirilen Mafia 3, yeni serisinde de yine bir dizi olayları ele alacak ve büyük bir heyecan yaşatacak gibi gözüküyor.

Mafia III Oyunu

Mafia III Oyunu

Şimdi biraz tanıtım videosu üzerinde konuşalım. Father James and John DonovanThe Mentors” adıyla yayınlanan bu yeni video da, eski serilerden tanıdık gelen Lincoln Clay‘ın ilişkili olduğu kişiler gösteriliyor. Lincoln‘un en yakın arkadaşlarından olan Peder James Ballard‘ın yanı sıra, Vietnam‘da birlikte savaştığı arkadaşının ve John Donovan adlı bir CIA ajanının da oyuna dahil olduğunu yine tanıtım videosundan anlıyoruz.

Mafia 3 Nasıl Olacak

Mafia 3 Nasıl Olacak

Yeni Mafia 3 oyununda bazı farklılıklar da yok değil. Çünkü oyunu yapan firmanın kapatılması ve yeni bir oyun stüdyaosunun kurulması nedeniyle, Mafia 3‘ün farklı bir çehreye büründüğünü de görmek mümkün. Doğrusu bu yeni senaryo ve oyun aksiyonu eskisini biraz aratıyor gibi. Çünkü oyunun kendine has Mafia havası yerini daha çok GTA tarzı bir açık dünya havasına bırakmuş durumda. Aynı zamanda oyun içerisindeki bazı yapılabilmesi güç olayların oldukça rahat şekilde gerçekleştirilebilmesi de biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Yani oyun daha basitleşmiş ve sıradanlaşmış gibi. Bunu da değişen yapımcı kadrosuna bağlıyoruz.

Mafia 3 Oyunu

Mafia 3 Oyunu

Mafia 3‘ün bu karakterler ile birlikte asıl hikayesinin, İtalyan mafyasına karşı verilen bir savaşın olduğunu ve bu savaşı bizim vereceğimizi bilmekte ayrı bir güzel oluyordu aslında. Keşke yeni Mafia 3 eskisinin bir adım gerisine geçmek yerine ötesine geçseydi. Her neyse, bu kadar öz eleştiri herhalde yeterli. Şimdi sizi video ile baş başa bırakalım ve yorumları siz yapın.

 

Bir diğer başlıkta Call Of Duty Advanced Warfare konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir