LG G3 ve Samsung Galaxy S5 Kıyaslaması

LG G3 ve Galaxy S5

LG G3 ve Galaxy S5

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan LG G2’nin takipçisi LG G3 yayınlan birçok söylenti ve sızıntının ardından nihayet resmi olarak tanıtıldı. Ve beklendiği gibi bu tanıtımın ardından LG G3, diğer güçlü akıllı telefon modelleriyle kıyaslamaya gebeydi. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok beğenilen ve satışı yapılan cihazlar arasında gelen Samsung Galaxy S5, yeni LG G3’e göre ne düzeyde bakalım. Hangi cihazın diğerine göre ne tür üstünlükleri var inceleyelim. İşte detaylar.

Tasarım açısından iki cihazı karşılaştırdığımız zaman, iki ürününde kendine has tasarım çizgilerini yansıttığı ve Samsung/LG tasarımından ödün vermediğini söyleyebiliriz. 149gram ağırlığında olan LG G3’ü, 145gr ağırlığında Galaxy S5 karşılıyor. İki telefon arasındaki ağırlık farkı hissedilmeyecek kadar az. Ancak ekran oranı olarak LG G3 gözle görülür bir miktarda daha büyük ve geniş bir ekrana sahip. Bu açıdan bakıldığı zaman LG G3, Galaxy S5’e göre biraz daha kalın,büyük ve ağır diyebiliriz. Ancak burada malzeme kalitesini de göz artı etmemek gerekir. Zira LG’nin malzeme Samsung’a kıyasla biraz daha iyi.

LG G3 Kıyaslama

LG G3 Kıyaslama

5.5inç ekrana sahip olan LG G3, 2560×1440 pixel çözünürlüğünde 538ppi bir ekranla çalışıyor. Samsung Galaxy S5 ise 1920×1080 pixellik 431ppi ekrana sahip. Ekran konusunda iki cihazı incelediğimiz zaman LG G3’ün çok daha üstün ve gözle görülür şekilde daha iyi olduğunu anlayabiliyoruz. Galaxy S5’te bulunan çıkarılabilir bir kapak mevcut iken, LG G3’te ise pürüssüz metal bir yüzey yer alıyor. Ayrıca Galaxy S5’te göz ardı edilemeyecek özelliklerden birisi olan suya karşı dayanıklılık özelliği de rakibine karşı büyük bir avantaj oluşturuyor. Teknik özellikler olarak ise iki cihazda da dört çekirdekli bir işlemci mevcut. 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci ile çalışan iki telefonda da 2gb sistem belleği bulunuyor.Ayrıca LG G3’ün 3GB sistem belleğine mevcut bir sürümü de çıkartılacak ancak bunun hangi ülkelerde satılacağı henüz bilinmiyor. Depolama seçeneklerinde ise iki üründe de 32gb ve 16gb olmak üzere iki farklı seçenek sunulmuş. Her iki ürünün de bu depolama alanı MicroSD desteği ile 128gb’a kadar arttırılabiliyor.

LG G3 Karşılaştırmaları

LG G3 Karşılaştırmaları

En çok kıyaslanan niteliklerden birisi olan kamera konusunda ise Galaxy S5 biraz daha üstün gibi. 16megapixel kamera bulunan ürüne karşılık LG G3’te 13 megapixellik bir kamera mevcut. 3840×2160 çözünürlüğünde görüntüler sunan bu kameralar 4K teknolojisine sahip ve HD görüntüler elde etmeyi sağlıyor. LG G3 ve Galaxy S5’in ön kısmında ise görüntülü konuşmalar için 2.1 megapixellik kamera bulunuyor. Bu da selfie çekmek için yeterli bir düzey.

Galaxy S5 ve LG G3 Kıyaslaması

Galaxy S5 ve LG G3 Kıyaslaması

LG G3’te 3000mAh değerinde bir batarya bulunurken, Galaxy S5’te ise 2800 mAh gücünde bir pil mevcut. Ancak bu bataryayı kıyaslarken ekran oranlarını ve büyüklüklerini de göz önünde bulundurmak gerek. Zira LG G3’ün daha büyük bir ekrana  sahip olduğunu düşünürsek oran ve batarya olarak iki cihazda hemen hemen aynı düzeyde diyebiliriz. Sonuç olarak incelendiği zaman ekran kalitesi dışında iki üründe hemen hemen aynı özelliklere sahip. LG G3 ekran konusunda biraz daha yetenekli. Samsung ise suya dayanıklılık konusunda karşılık veriyor. Son tercih elbette fiyatlar ve kişisel zevklere göre belirlenecek.

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir