LG G3 ve HTC One M8 Kıyaslaması

Akıllı telefon kıyaslaması konusundan en büyük kapışmayı aynı segmentte olan telefonlar yapıyor. Yani aynı işletim sistemine sahip olan telefonlar daha büyük çarpışmalara sahne oluyor. Bu iki üründen birisi, LG’nin yeni amiral gemisi G3, diğer ise HTC’nin yeni göz bebeği ve en üst seviye akıllı telefonu One M8 modeli. Tanıtım tarihleri konusunda birbirine oldukça yakın olan bu iki ürün, en çok kıyaslanan ve merak edilenler arasında geliyor. Peki bu cihazların birbirine olan üstünlükleri,avantajları ve eksileri neler. Siz Tekno Kaşif okurları için derledik. İşte detaylar.

LG G3 ve Htc One M8 Kıyaslaması

LG G3 ve Htc One M8 Kıyaslaması

İlk olarak tasarım konusunda iki cihazı inceleyecek olursak, ağırlık olarak LG G3 M8’e göre 11 gram daha hafif. Zira iki telefonun uzunlukları hemen hemen aynı fakat LG G3 biraz daha zarif ve ince. Ekran konusu olarak ise iki üründe birbirine oldukça yakın özellikler taşıyor. 5.5inçlik ekrana sahip olan LG G3’ü 5inçlik ekranıyla M8 takip ediyor. LG G3’te 2560x1440pixel çözünürlüklü bir ekran bulunurken 538ppi’lık yüksek düzey oldukça kaliteli görüntüler anlamına geliyor. HTC One M8’de ise 1920x1080pixellik ve 441ppi’lık bir ekran bulunuyor. Bu konuda LG G3 açık ara lider.

LG G3 ve Htc One M8 Karşılaştırması

LG G3 ve Htc One M8 Karşılaştırması

Performans konusunda iki cihazda oldukça iddialı. Çünkü teknik özellikler açısından oldukça benzer olan bu iki üründe de dört çekirdekli işlemciler mevcut. LG G3’te 2.5GHz hızında Qualcomm Snapdragon 801 işlemci mevcutken, HTC One M8’de ise aynı işlemcisinin 2.3GHz hızındaki sürümü bulunuyor. Ancak bu düşük fark kullanım esnasında çok büyük bir farklılık yaratmıyor. 2gb sistem belleğine sahip olan iki üründe de 13gb ve 32gb’lık iki farklı depolama alanı bulunuyor.  Bu alanları MicroSD desteği ile her iki üründe de 128gb’a kadar arttırmak mümkün.

HTC One M8 ve LG G3 Kıyaslama

HTC One M8 ve LG G3 Kıyaslama

En önemli niteliklerden birisi olan kamera konusunda ise HTC devrim niteliğinde bir yeniliğe sahip. Daha büyük pixellerle daha yüksek ışık alma prensibine dayalı olan Ultrapixel olayı HTC One M8’de yer alıyor. Buna göre HTC One M8 4ultrapixellik duo kamerası sayesinde daha gerçeğe yakın resimler yakalıyor. Ancak elbette bu teknoloji onu LG G3’te üstün kılamamış. 13 megapixel kalitesinde bir kamerası bulunan LG G3’te M8’e yakın görüntüler yakalıyor. Kısacası kamera konusunda her iki üründe oldukça net,zengin ve kaliteli görüntüler elde etmeyi garanti ediyor.

HTC One M8 Kıyaslama

HTC One M8 Kıyaslama

Batarya konusunda ise bir fark mevcut. HTC One M8 2600 mAh kapasiteli bir batarya ile çalışıyor. LG G3 ise 3000 mAh değerinde bir pile sahip. Böylece LG G3, batarya konusunda birçok rakibe olduğu gibi HTC One M8’e de üstünlük sağlıyor. Sonuç olarak incelendiği zaman aynı işlemciye sahip olan cihazların, depolama alanları ve sistem bellekleri de aynı. Ancak LG G3 için 3gb ram kapasiteli bir sürümde yayınlanacak. Diğer  küçük fark ise ekran boyutlarında ki 0.5 inçlik fark. Böylece iki farklı üründe tüm isteklere karşılık verecek güçte diyebiliriz.

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir