Lenovo İdeapad Y700 Özellikleri ve Fiyatı

lenovo-ideapad-y700-ozellikleri

lenovo-ideapad-y700-ozellikleri

Lenovo tarafından geliştirilen son jenerasyon ürünlerin yeni durağı Lenovo İdeapad Y700 oldu. Şık tasarımı ve gelişmiş özellikleri ile yine bir performans canavarı olarak gördüğümüz ürünün siyah ve kırmızı renkleri de oldukça ön plana çıkıyor. Ayrıca Lenovo İdeapd Y700, tasarımı ve görünüşü bakımından tam bir oyuncu bilgisayarı havasına sahip.

lenovo-ideapad-y700-teknik-ozellikleri

lenovo-ideapad-y700-teknik-ozellikleri

Şimdi Lenovo İdeapad Y700’ün özelliklerine yakından bir göz gezdirelim. Üründe iki adet USB 3.0 girişi ve bir adet USB 2.0 girişi bulunuyor. Bununla birlikte bu yeni canavarda herhangi bir cd sürücüsüne yer verilmemiş. Zaten günümüzdeki bilgisayarların çoğunda cd sürücüsü yavaş yavaş yerişi SSD hard disklere bırakmaya başladı. Öyle ki, artık sürücüsü olan bilgisayarlardan sürücüyü söküp yerine SSD Cady ile SSD hard disk bağlayan kullanıcı sayısıda gittikçe artmaya başlıyor. Lenovo bu konuda bir hamle yapmış ve ekstradan dileyenler için harici olarak bu üniteyi verebiliyor.

lenovo-ideapad-y700-incelemesi

lenovo-ideapad-y700-incelemesi

Yeni Lenovo İdeapad Y700’ün ekran ebatlarına gelince. 1080p kalitesinde 15.6 inç büyüklüğünde bir ekran ile taçlandırılan bilgisayar, AntiGlare yansıma engelleyici IPS görüntü paneline sahip. Bilgisayarda işlemci olarak ise 6. Nesil Intel Quad-Core i7 tercih edilmiş. Buna ek olarak ekstra 16GB’a çıkabilecek kadar RAM tercihi de kullanıcılara bırakılmış durumda. Yani bilgisayarı alırken RAM miktarını kendiniz seçiyorsunuz. Bu tercihler arasına yalnızca RAM değil, SSD hard disk özelliği de eklenmiş. Buradaki tercih ise maksimum 512GB miktarında. Bilgisayarda normal depolama alanı olarak ta 1TB kapasitesine sahip 5400 RPm hard disk bulunuyor. Ekran kartı olarak ta 4 GB DDR5 Nvidia GeForce GTX960M tercih edilmiş. Paylaşımsız belleğe sahip olan bu ekran kartı birçok son nesil oyunu rahatlıkla oynatabilecek güçte.

lenovo-ideapad-y700

lenovo-ideapad-y700

Asıl konu olan fiyat hakkında ise pek iç açıcı bilgiler paylaşamayacağız. Zira bu fiyatlar bilgisayarı sipariş ederken ekleyeceğiniz ve çıkaracağınız donanımlara göre değişkenlik gösterirken, en azından iş görecek bir Lenovo İdeapad Y700 için, 7 Bin TL’ye yakın bir ücreti gözden çıkarmanız gerekli.

Bir diğer başlıkta USB Diskten Bilgisayara Nasıl Format Atılır ? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir