Lenovo Chromebook N20 ve N20p İnceleme

Lenovo kategorisinde en iyisini yapmak için azimle çalışan bir firma. Bilhassa dizüstü bilgisayarlarında kullandığı kaliteli  malzemeler ve şık tasarımlar ile alkış toplayan Lenovo, Chromebook işine de bir süre önce girmişti. Birden farklı Chromebook modeli üreten firma, iki farklı model daha tanıttı. N20 ve N20p adında bu iki farklı modeli birbirinden ayıran en büyük etken ise ekranında ve kapağında bitiyor.

Chromebook N20 İnceleme

Chromebook N20 İnceleme

Lenovo Chromebook N20 ve N20p

Lenovo Chromebook N20 ve N20p

İki cihzda da 11.6inçlik ekran kullanılırken, N20’nin kapağı yalnızca açınıp kapanabiliyor ve dokunmatik özelliğine sahip değil. Ancak N20p ‘de durum biraz daha farklı. Bu yeni cihazın ekranı dokunmatik özelliğine ship ve 300 derece döndürülüp katlanabilme özelliğine sahip. Böylece tablet olarakta kullanılabilme avantajı sunan cihaz, yine Lenovo tarafından üretilen Yoga serisine benzer özellikler taşıyor.

Chromebook N20p İnceleme

Chromebook N20p İnceleme

Yeni tanıtılan bu kullanışlı tablet bilgisayarlar, Chrome OS işletim sistemine sahip ve bu nedenle Chromebook adıyla anılıyor. 1366×768 piksel ekran çözünürlüğü olan yeni  bilgisayarların, İntel’in Haswell mimarisiyle tasarlanmış celeron işlemcisi ve 4gb sistem belleği bulunuyor. Depolama konusunda da oldukça elverişli bir ortama sahip olan yeni Chromebook’ta 16gb dahili depolama alanına sahip. SD Kart girişi ve HDMI görüntü çıkışına bulunan cihazda iki adette USB çıkışı bulunuyor. Yeni Nesil 802.11AC Wifi birimine sahip olan Lenovo Chromebook N20/N20p’de Bluetooth 4.0 desteği de mevcut.

Chromebook N20p Çıkış Birimleri

Chromebook N20p Çıkış Birimleri

Lenovo tarafından yapılan açıklamada yeni Chromebook’ların 3G sürümlerinin de geliştirilmesinin planlandığı ancak bu konuda kesin bir karar verilmediği söylendi. Dokunmatik özelliğine sahip olmayan sürüm N20’nin, haziran ayında  250dolar ile 279dolar arasında bir fiyata satılacağı, daha üstün özelliklere sahip dokunmatik ekranlı N20p modelinin ise 299 dolar ile 329dolar arasındaki fiyata Temmuz ayında satışa sunulacağı bilinenler arasında.

Bir diğer başlıkta Acer Aspire Switch 10 İncelemesi ve Fiyatı konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir