Kablosuz Ses Sistemi Fidelio Soundbar HTL9100 Türkiye’de.!

Fidelio Soundbar HTL9100 Resimleri

Kablosuz teknolojiler artık iyiden iyiye piyasada kendilerini hissetirmeye başlıyorlar. Zira yeni teknoloji jenerasyonu, elektronik cihazlarda kablosuz veri ve enerji transferini öngürür bir yapıyla geliştiriliyor. Tüm uğraşlara rağmen elektriği kablosuz olarak aktarabilme teknolojisi henüz icat edilmedi ancak bazı ürünler alternatif çözümler sayesinde daha kullanışlı bir yapı kazanıyor. Örneğin ses sistemleri gibi. Zira ses sitemlerinin enerjilerini kendi üzerlerinde barındıran farklı üniteler halinde tasarlanması ve birbirleri arasında kablosuz bir iletişim ağı kurması, kablosuz veri aktarımını kolay hale getiriyor. Bunun en iyi örneği de Philips tarafından üretilen yeni Fidelio Soundbar HTL9100 ses sistemi. Şimdi bu yeni ürünü kısaca anlatalım.

Philips Fidelio Soundbar HTL9100

Birbiri arasındaki iletişimi Wifi ve Bluetooth yoluyla sağlayan yeni Philips HTL9100, birbirinden ayrılabilen ve kablolu bağı bulunmayan çevresel ses hoparlörlerine sahip. Tamamıyla kablosuz bir düzenekle karşımıza çıkan yeni ürün, bağımsız hoparlörleri sayesinde kablo derdini tamamen ortadan kadırmasının yanı sıra, hoparlörleri bir oda içerisinde istediğimiz kadar uzaklaığa götürmemize de olanak sağlıyor. Bu durum, evimizin bir odasını 3 boyutlu bir ses kutusuna çevirerek sinema ve müzik keyfini iki katına çıkarabileceğimiz anlamı taşıyor. Normal koşullarda evimizin farklı kısımlarına yerleştiren hoparlörlere uzanan kablolar çirkin bir görüntü oluştururken, yeni ürün sayesinde bu sorun tamamen ortadan kaldırılıyor. Hoparlörlerin ana üniteye bağlanarak şarj edilebildiği Philips Fidelio Soundbar HTL9100, 5.1 Surround Sound kabiliyetine ve kuleye benzer kablosuz bir subwoofer’a sahip.

Patentli bir ses teknolojisine sahip Fidelio Soundbar HTL9100, enerjisini ise üzerindeki pillerden alıyor. Tamamen şarj ediebilme özelliğine sahip bu piller, hoparlörleri ana üniteye bağlandığı taktirde otomatik olarak kendilerini şarj ediyor. Dolby ve DTC 5.1 dekoderlere sahip ses sitemi, kablosuz bağlantıyla arka kanal seslerin alınmasını sağlıyor. Arc uyumlu çıkışı ve çift HDMİ girişi ile son derece hızlı şekilde bağlantı kurabilen cihaz, ses performansını en üst seviyelere taşımayı başarıyor.

Philips HTL9100

Philips HTL9100

Yeni Philips Fidelio Avrupa’da piyasaya çıkmasından bir süre sonra nihayet ülkemizde de satışa sunulmaya başlandı. Bu yeni ses sisteminin fiyatı ise olması gerekenden biraz daha fazla gibi. 2000 TL’den satışa çıkan ürünün, ses sistemleri arasında türünün ilk örneklerinden olması bunda ki en büyük etken sayılabilir. Umuyoruz ki ilerleyen zamanlarda daha da yaygınlaşması beklenen kablosuz ses sistemleri, daha uygun fiyatlarla evimizdeki ekstra kablolardan kurtulmamıza yardımcı olur.

Fidelio SoundBar Ses Sistemi

Fidelio SoundBar Ses Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir