İşte iPhone 7S ve 8 Hakkında Gelen Son Bilgiler.!

Apple‘ın en çok satan ve ilgi gören ürünü olan iPhone ailesinin son üyesi için, artık sayılı günler kaldı. Her yıl Eylül ayı dünya genelinde yeni bir iPhone ayı bilinirken, bu tarihten çok daha önceleri sızan haberler gelir ve heyecan artar. Bu haberlerin en doğru olanları şirkete yakın kaynaklardan ve kişilerden geliyor elbette. Bu kişilerden birisi de, Ming-Chi Kuo isimli bir analist. Ming-Chi Kuo tarafından verilen yeni bilgilere göre, Eylül ayında hem iPhone 7S‘i, hem iPhone 7S Plus‘ı, hemde iPhone 8‘i göreceğiz. Yani Apple tam 3 adet yeni iPhone modeli tanıtacak ve köklü yenilikler ile gelecek. Haberimizin devamında ise oldukça çırpıcı bilgiler var. Şimdi detaylara geçelim.

iPhone 8 Nasıl Olacak

iPhone 8 Nasıl Olacak

Kısıtlı Sayıda iPhone 8 Üretilecek

Dünya genelinde her yıl iPhone satışları milyonları buluyor. Hatta bu ürünlerin 60 milyondan fazla sattığı da biliniyor. Ancak mevcut sürümü aynı kasa ile donanım bakımından geliştirmek kolay olduğundan, köklü tasarım değişikliklerinde tanıtım ve satış tarihini tutturmak oldukça zor bir iş. Bu nedenle Apple‘ın, tasarım bakımından aynı, özellik bakımından farklı olan telefonu 7S için ilk çeyrekte yaklaşık 40 milyon üretim planlamış durumda. iPhone 8 ise yaklaşık 5 milyon adet üretilecek. Bilindiği üzere iPhone 8‘in tasarımı bakımından temeliyle farklı bir yapısı bulunuyor. Ön kısmında ki parmak izi okuyuculu home düğmesinin arka tarafa alınması ve ön kısmın tamamıyla ekran ile doldurulması bunun ana kaynağı. Buradan da anlaşılıyor ki, üretici firma telefonu geç tanıtıp daha fazla sayıda satışa sunmak yerine, zamanında tanıtıp kısılı üretime geçmeyi düşünmüş, ki bu oldukça mantıklı. İkinci ve üçüncü çeyrekte ise dileyen herkes iPhone 8‘e sahip olacaktır.

iPhone 8 Resimleri

iPhone 8 Resimleri

iPhone 8 Yalnızca Üç Renk Seçeneğiyle Gelecek

Ming-Chi Kuo tarafından verilen diğer bilgilere göre, yeni iPhone 8, iPhone 7 kadar renk yelpazesine sahip değil. Yalnızca üç adet farklı renk ile satışa sunulacak olan telefon siyah,altın ve gümüş renklerinden meydana gelecek. Üstelik altın rengi de eskisi kadar açık sarı değil ve farklı bir tona sahip. Biraz daha turuncuyu andıran bu yeni altın sarısını müşterilerin sevip sevmeyeceği ise merak konusu. Bizim şahsi kanaatimize göre ise, eski altın rengi kesinlikle daha iyiydi. En azından bu turuncuya çalan renk dördüncü renk seçeneği olarak sunulabilirdi.

iPhone 8 Görünümü

iPhone 8 Görünümü

Hızlı Şarj Özelliği İçin Ekstra Harcama Yapmanız Gerekiyor

iPhone 8‘in teknik özellikleri arasında hızlı şarj (Quick Charge) özelliği de bulunuyor ama bu özelliği kullanmak için ekstra para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü Apple bu özelliği kullanabilmeniz için farklı özelliklerde bir adaptör ve  USB-C Lightning adaptörü satışa çıkaracak. Örnek verecek olursak, klavyeden dört adet tuşu çıkarıyoruz, yerine bunları satın alabileceğiniz tek bir alışveriş butonu koyuyoruz ve bingo.! Bizlerde artık Apple‘ın satış stratejisine sahip bir firma haline geldik bile.! Bildiğimiz gibi Apple bu konuda müşterilerinden yüklü miktarda para koparmayı oldukça seviyor.

iPhone 8 Tasarımı

iPhone 8 Tasarımı

İOS 11 Yeni iPhone 8 İle Karşımıza Çıkacak

Son zamanlarda sıkça üzerinde çalışılan işletim sistemi İOS, 11 sürümü ile birlikte yine köklü bir değişikliğe gidecek gibi görünüyor. Arayüz ve özellikleri bakımından işletim sisteminin oldukça kabiliyetli ve pratik olması beklenirken, bazı analistlere göre İOS 6‘yı andıran bazı görsellikler yer alacak. Elbette bu işletim sisteminin ilkel bir hale geleceğini değil, biraz daha göz alıcı ve şirin olmasını açıklamak için düşünülmüş bir şey.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir