İşte 2017’nin En Çok İşe Yarayan Android Uygulamaları.!

Android dünyasını en güzel yanlarından birisi, onun açık kaynaklı bir yazılım dili olması ve geliştiriciler tarafından daha rahatlıkla kullanılabilmesi. Özgür yazılım dünyasının en büyük platformu olan android, aynı zamanda milyonlarca akıllı telefon,tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihaza da alt yapı oluşturuyor. Tabi bu büyük denizde çok sayıda yazılım, uygulama bulunuyor. Her ihtiyaca göre hazırlanan bu yazılımlar arasında bazıları var ki, kullanıcılar için olmazsa olmazlar arasında. Bizlerde en çok kullanılan android programları sizler için derledik.

WiFi File Transfer

Bu uygulama sayesinde, telefon ve bilgisayarınız arasında kablo olmaksızın dosya alışverişini WiFİ bağlantısı üzerinden yapabiliyor, klasörlerde özgürce gezebiliyorsunuz. Wifi File Transfer’i indirmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

CamScanner-Resim-Tarama-Pro

CamScanner-Resim-Tarama-Pro

 

 

Brain Focus Zaman Yöneticisi

Odaklanma konusunda problem yaşayan ve zamanını verimli kullanmak isteyenler için birebir uygulama.  Sizin için istediğiniz işe göre zaman tutuyor ve verimliliğinizi ölçmenize olanak sağlıyor. Bilhassa ders çalışmak isteyip odaklanma problemi yaşayanlar oldukça faydalı olduğunu düşünüyoruz. Uygulamayı indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Brain-Focus-Zaman-Yöneticis

Brain-Focus-Zaman-Yöneticis

 

 

Twilight

Çağımızın en büyük problemlerinden birisi olan akıllı telefon bağımlılığı beraberinde birçok rahatsızlığı da getiriyor. Omurga ve kas problemlerinin yanı sıra en büyük zararı ise gözlerimiz görüyor. Gece yatarken dahi akıllı telefon kullandığımız durumlar oluyor. Twilight ise gözünüzde oluşacak hasarı en aza indirmeyi hedefleyen bir uygulama. Cihazınıza kurulduktan sonra günün vaktine ve gün ışığına göre ekrandaki parlaklık oranını azaltıyor ve ışık oranını dengeliyor. Farklı renk seçenekleri ile birlikte gerekli ayarlamaları kendinizin yapmasına da olanak sağlayan bu faydalı aracı indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Twilight-Uygulaması

Twilight-Uygulaması

 

Piktures – Beautiful Gallery

Android cihazların galeri uygulamasını sevmeyenler için birebir uygulama; Piktures.! Bu uygulama sayesinde albümlerinizi şifreleyebilir, kategorilere ayırabilir ve farklı etiketler üzerinde kullanabilirsiniz.  Dilerseniz resimleri tarih etiketlerine göre dizayn edebilir ve takvim üzerinde de kullanabilirsiniz. Kısacası, hem içerik bakımından zengin hemde mağrifetli bir uygulama. Piktures’ı indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Piktures-Uygulaması

Piktures-Uygulaması

 

 

CamScanner -Phone PDF Creator

Adından anlaşılacağı üzere, bu uygulama ile sanki dosyaları tarayıcıda okutmuş gibi cihazlarınıza PDF formatında kaydedebilirsiniz. Böylece resimlediğiniz dosyaların çözünürlüğü bozulmaz. Aynı zamanda CamScanner ile resimler üzerindeki yazıları da ayıklayabilir,resimler farklı formatta dışarı aktarabilir ve çıktı alabilirsiniz. CamScanner’ı indirmek için burayı tıklayın.

CamScanner

CamScanner

 

 

Evernote – Düzenli Kalın

Evernote uygulamasını yalnızca mobil cihaz kullananlar değil, bilgisayar ile haşır neşir olanlarda iyi bilir. Bilhassa sık sık not almak isteyen kişiler için paha biçilmez bir uygulama. Evernote ile dilerseniz sesli, dilerseniz görsel notlar hazırlayabilir, kamera ile resimler çekip notlara iliştirebilir ve bunun gibi birçok aksiyonu gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamaya sahip olmak için burayı tıklayın.

Evernote

Evernote

 

 

İnvesting Finans Uygulaması

Borsa ile içli dışlı olan, hisseleri sık sık takip eden,döviz kurları ile iş yapan kişiler için çok sıkı bir takip uygulamasıdır İnvesting. Dilerseniz finans dünyasındaki gelişmeleri bu uygulama sayesinde an be an takip edebilir, saatlik raporlar alabilir ve eş zamanlı olarak iniş çıkışları takip edebilirsiniz.  Üstelik yalnızca Türkiye değil, Global finans ağı da İnvesting’in sundukları arasında. İnvesting’i indirmek için burayı tıklayın.

İnvesting-Finans-Uygulaması

İnvesting-Finans-Uygulaması

 

 

Radyo Dinle Kaydet – RDK

Sık sık radyo dinleyen biriyseniz, sevdiğiniz şarkıların çalmasını uzun uzun beklemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken radyoyu açmak ve dilediğiniz şarkıyı dinlerken kaydetmek. Böylece güncel bir müzik arşivini telefonunuzda depolayabilir, dilediğiniz zaman indirmekle uğraşmadan çalabilirsiniz. RDK’yı indirmek için burayı tıklamanız yeterli.

RDK-Radyo-Dinle

RDK-Radyo-Dinle

 

Fing – Network Tools

Bu uygulama sayesinde ağınıza bağlanan cihazları görebilir, bu cihazlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, açık portları tarayabilir, DNS sorgusu yapabilir, ping ve servis izleme gibi işleri kolayca halledebilirsiniz. Fing, aynı zamanda ağınıza yapılan sızma eylemlerini de gösterebiliyor. Eğer problemli bir network çevresinde yaşıyorsanız, Fing’i kullanmak yararınıza olacaktır. Uygulamayı indirmek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Fing-Uygulaması

Fing-Uygulaması

 

 

Lockwatch – Thief Catcher

Telefonunuzu sık sık kurcalayan birisi mi var? Yada cihazınızın çalınmasından endişe mi ediyorsunuz? O zaman Lockwatch’ı telefonunuza yüklemenin zamanı çoktan gelmiş demektir. Çünkü bu uygulama cihazınızın kilidini açmak isteyenlerin resmini çekiyor ve belirttiğiniz adrese yolluyor. Lockwatch uygulamasını indirmek ve yüklemek için burayı tıklayın.

Lockwatch

Lockwatch

 

 

MYT-Müzik for YouTube

YouTube’dan müzik indirmek, bu video portalı açıldığından beri sık sık yaşanan problemler arasında. Hal böyle olunca yalnızca bilgisayarlar için değil, telefonlar içinde sayısız uygulama geliştirildi. Bunlardan en başarılarından birisi de MYT uygulaması. Bu program sayesinde YouTube’dan sevdiğiniz videoları tek dokunuşla cihazınıza indirebilir ve internet bağlantısı yokken oynatabilirsiniz. MYT uygulamasını indirmek için burayı tıklayın.

MYT-Müzik-for-YouTube

MYT-Müzik-for-YouTube

 

 

Zazaremote Uzaktan Kumanda Uygulaması

Artık kumanda nerede derdine son veriyoruz. Eğer telefonunuzda kızıl ötesi özelliği varsa, bu uygulamayı açarak hemen hemen tüm televizyonları kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz insanları TV karşısındayken şakalamakta pek tabii mümkün. Programı indirmek için burayı tıklayın.

Uzaktan-Kumanda-Uygulaması

Uzaktan-Kumanda-Uygulaması

 

 

iMuscle 2 (6.39 TL)

Vücut çalışmak isteyenler için piyasada çok fazla sayıda uygulama mevcut. Her ne kadar bu uygulamalar indirilirken ücretsiz görünse de, hemen hemen tamamı uygulama içi satın almalar gerektiriyor. iMuscle 2 uygulaması da belki ücretli ama, programı satın aldıktan sonra çok daha fazlasını hak ettiğini anlıyorsunuz. iMuscle 2 egzersiz programlarından tutunda kalori miktarında, kalori miktarında tutunda hangi kasın daha iyi nasıl çalıştırılacağına kadar birçok bilgiyi kullanıcısına sunuyor. Üstelik bu uygulama ile zaman temelli programlarda oluşturabilirsiniz. İndirmek için burayı tıklayın.

Vücut-Geliştirme-Programı

Vücut-Geliştirme-Programı

 

 

PicsArt Photo Studio & Collage

İşe yarar android uygulamalar dediğimizde, bir resim editleme uygulaması tavsiye etmesek elbette olmaz. Bu konuda piyasada yüzlerce yazılım mevcut. Fakat bunların arasında en çok kullanılan ve öne çıkanlardan birisi de PicsArt Photo Studio. Dilerseniz resimlerinizde kolaj’lar hazırlayabilir, dilerseniz efektler verebilir ve dilerseniz resimlerinize eğlenceli yazılar,çıkartmalar ekleyebilirsiniz. PicsArt mutlaka sizi eğlendirecektir. Yüklemek için burayı tıklayın.

PicsArt

PicsArt

 

 

Moon+ Reader

 Telefonundan kitap okumak isteyenler için Mood Reader oldukça iyi bir tavsiye. Hem pratik, hem kullanışlı, hemde kitabın beğendiğiniz kısımlarını boyamanızı sağlıyor. Daha ne olsun. İndirmek için burayı tıklayın.
Moon-Reader

Moon-Reader

 

 

Parallel Space

Günümüzde çok sayıda mesajlaşma ve sosyal ağ uygulaması bulunuyor. Herhalde bunları saymaya kalksak klavyemizden kıvılcım çıkar. Parallel Space ise bu konuda kullanıcılara kolaylık sağlamak üzerine geliştirilmiş bir uygulama. Bu program sayesinde tüm hesaplarınızı tek çatı altında toplayarak rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.  Aynı zamanda farklı temalar yükleyerek bu uygulamaları daha eğlenceli hale getirebilir ve teker teker özelleştirmeler yapabilirsiniz. Parallel Space uygulamasını indirmek için burayı tıklayın.

Parallel-Space-Çoklu-Hesap-

Parallel-Space-Çoklu-Hesap-

 

 

Call Recorder Arama Kaydedici

Akıllı telefonlar çıktı çıkalı en çok merak uyandıran ve yapılmak istenen eylemler arasında görüşmeleri kaydetmek gelir. Çünkü görüşme esnasında size verilen bir adresi not etmek zorunda kalmaz, acaba şu kişinin adı neydi yada kapı  numarası kaçtı gibi sorunları yaşamazsanız. Sevdiğiniz insanlar ile yaptığınız görüşmeleri yeniden dinleyebilir ve gerektiği durumlarda karşınızdakine söylediklerini hatırlatabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bu uygulama ile ses dosyalarını dropbox içinde depolayabilir ve dilediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz. Call Recorder uygulamasını yüklemek için burayı tıklayın.

Call-Recorder-Görüşme-Kayde

Call-Recorder-Görüşme-Kayde

 

 

AppLock Şifreleme Uygulaması

Artık akıllı telefonunuzu birisi eline aldığı zaman endişelenmenize gerek yok. Çünkü siz hangi uygulamaya izin verirseniz sadece onları açabilecek. App Lock ile galeri,kişiler,resimler,Facebook,Twitter vb. gibi birçok uygulamayı şifreleyerek istemediğiniz kişilerin erişimine kapatabilirsiniz. AppLock uygulamasına gitmek için burayı tıklayın.

App-Lock

App-Lock

Bir diğer başlıkta Akıllı Telefonlar Nasıl Takip Edilebilir? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir