İşte 2017’nin En Çok Beğenilen Filmleri!

2017’nin bitmesi ile birlikte, sinema sektörü de geride oldukça hareketli geçen bir yıl bıraktı. Her anlamda izleyicilerin aksiyona,eğlenceye,hüzne ve maceraya doyduğu bir sene olan 2017, bizlere yeniden izlemek isteyeceğimiz bazı yapıtlarla birlikte veda ediyor. Dünyanın en çok takip edilen çevrimiçi veritabanı olan, sinema ve TV filmleri, yeşil perdenin yıldızları ve diziler hakkında bilgiler barından IMDB (İnternet Film Veri Tabanı)’na göre 2017 yılında en çok izlenen ve yüksek oy alan filmler aşağıdaki gibi.

Beni Adınla Çağır (IMDB Puanı:8.5)

Yönetmenliğini Luca Guadagnino’nun üstlendiği Call Me By Your Name isimli filmin baş rollerinde Armie Hammer, Michael Stuhlbarg ,Timothée Chalamet,  Amira Casar, Victoire Du Bois, Esther Garrel gibi isimler var. Kuzey İtalya’da 1983 yıllarında geçen bir hikayeyi anlatan filmde, bilhassa duygusal açıdan oldukça zevkli dakikalar geçireceksiniz.

En İyi Duygusal Filmler

Call Me By Your Name 2017


Kapan (IMDB Puanı: 7.7)

Bu yılın en çok konuşulan yapıtlarından birisi olan Get Out filminin yapımcılığını Jordan Peele üstleniyor. Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford gibi baş rol oyuncularına sahip olan filmde, korku ve gerilim ile birlikte, diğer duyguları da hat safhada yaşıyorsunuz.

En İyi Gerilim Filmleri

Kapan Filmi


Kare (IMDB Puanı: 7.7)

Altın Palmiye ödülüne laik görülen ve yönetmen koltuğunda Ruben Östlund’ın oturduğu filmde, daha çok düşünce türlerini ve sivrileşen karşıt duyguları anlatan bir üslup var. Yozlaşma ile birlikte soğuk bir toplumsal kıyımın anlatıldığı film, seyirciler tarafından tam not alan yapıtlar arasındaki yerini aldı.

En İyi Aksiyon Filmleri

The Square Filmi


Galaksinin Koruyucuları 2 (IMDB Puanı: 7.8)

İlk yapımı ile oldukça beğeni toplayan Guardian of the Galaxy filminin devamı olan ikinci bölüm, yine ilk filmi aratmayacak kadar eğlenceli ve iyi olmuş. Bilhassa filmde en çok sevilen karakterlerden birisi olan Groot’un şirin ve küçük hali, izleyicileri adeta mest ediyor.

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Galaksinin Koruyucuları 2


Dunkirk (IMDB Puanı:8.2)

Uzunca süre beklenen, hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılan ve 2017 yılının en çok konuşulan filmlerinden birisi Dunkirk için yönetmenliğini Christopher Nolan üstleniyor desek, herhalde iyi bir film olduğunu az çok anlamışsınızdır. Baş rollerinde Fionn Whitehead, Tom Hardy,Barry Keoghan ve Mark Rylance gibi isimler bulunan film, savaş hakkındaki düşüncelerinizi adeta yeniden yapılandıracak türden. Kimi otorilere göre ise Dunkirk, 2017 yılında çıkan en iyi filmler arasında değil, en iyi filmin ta kendisi. Buna elbette siz izleyiciler karar verecektir.

En İyi Savaş Fimleri

Dunkirk Filmi


Recep İvedik 5 (IMDB Puanı: 3.4)

Sosyal Medya üzerinden biraz linçe maruz kalan ve organize bir şekilde eksi oy alması ile IMDB notu  yerlere serilen film, her ne kadar bu denli kötü puana sahip olsa da, aslında izleyenlerin oldukça eğlendiği filmler arasında geliyor. İyi senaryoya sahip olmaması, yeteri kadar bütçe harcanmaması ve komedi anlamında yenilikler getirmemesi konusunda eleştirilse de, 2017 yılında ki en çok izlenen ve yerli film dalında en çok hasılat yapmayı başaran filmler arasında geliyor.

 


John Wick 2 (IMDB Puanı: 7.5)

İlk bölümü ile izleyicileri tabiri caizse “tabanca ve intikam” a doyuran John Wick’in hikayesi, ikinci bölüm ile ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Keanu Reeves’in baş rolde olduğu filmin ikincisi bölümünde ki sahneler ise, gerçektende taktire şayan olmuş. Hatta öyle ki, bazı sahneler gerçekten daha gerçekçi. Nitekim John Wick Chapter 2 ile birlikte, intikam kaldığı yerden devam ederken,  bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

En İyi Silahlı Filmler

John Wick 2


Soygun (IMDB Puanı:7.4)

Baş rollerinde Robert Pattinson ve Benny Safdie gibi isimler bulunan Good Time, senaryosuyla bize Prison Break’i anımsatıyor. Başarısız bir soygundan dolayı içeri düşen kardeşini kurtarmak isteyen Connie’nin mücadelesinin konu alındığı filmde, çarpıcı ve akılda kalıcı sahneler mevcut.

En İyi Soygun Filmleri

Soygun Filmi


Logan (IMDB Puanı: 8.2)

Hugh Jackman’nın etkileyici performansı ile birlikte bir veda niteliği taşıyan film, duygusal açıdan onu sevenleri oldukça üzecek. 2017 yılının en iyi yapıtları arasında olan Logan filmi, başarısını gişede yakaladığı hasılat ile taçlandırarak, 2017 yılına güzel bir hoşça kal dedi.

2017'de Çıkan En İyi Filmler

Logan Filmi


Ayla (IMDB Puanı: 9.1)

Bu yıl 90. Düzenlenen Oscar Adayları etkinliğine katılamaması ile büyük şaşkınlık yaratan film, ülkemizde adeta sinema sektörünü yerinden oynatmayı başardı. Çünkü film yediden yetmiş yediye herkesi etkileyen unsurlara sahip.  Yaklaşık 5 milyon kişi tarafından izlenen ve 2017 yılının yerli film dalında en iyi yapımı olarak gösterilen Ayla, mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasındaki yerini çoktan aldı bile.

En İyi Yerli Filmler

Ayla Filmi


O (IMDB Puanı:7.6)

Palyaçoların hiç kuşkusuz korku ve gerilim filmlerinde ki yerini bilmeyeniniz yoktur. Gündelik hayatta bizleri eğlendiren bu karakterler, sinema sektöründe tam tersi yönde kullanılıyor. Tabi başarılı olduğunu da hepimiz görüyoruz. Bunun son örneklerinden birisi ise “It” yani “O” filmi. Aynı isime sahip 1986 yapımı bir romandan esinlenerek yapılan filmde yönetici koltuğunda Andrés Muschietti var. Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher ve Finn Wolfhard gibi isimlerin baş rolü üstlendiği film, gişeleri alt üst etmeyi başardı.

En İyi Korku Filmleri

O Filmi

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir