iPhone XC Tasarımları Ortaya Çıktı

Bilindiği üzere Apple, 2017’nin Eylül ayında tarihin en pahalı ve gelişmiş özelliklere sahip akıllı telefonu olan iPhone X’u tanıttı. Dünya genelinde fahiş fiyatlardan satışa sunulan telefon, her ne kadar dünyada ki en iyi akıllı cihazlardan birisi olsa da, onun 6Bin TL’den fazla olan fiyatını görünce, insan, bunu almaya değer mi yada elimde ki neyime yetmiyor,diye düşünmeden edemiyor. Tabii Apple’de bu durumun farkında. Çünkü her ne kadar telefon hayranlık uyandırsa da, dünya genelinde birçok insan iPhone X alamıyor, bu da doğrudan satış rakamlarını düşürüyor ve kâr anlamında çıtayı geçemiyor. Hal böyle olunca, Apple herkese daha makul fiyata bir iPhone X satmak amacıyla olacak ki, gelen bilgilere göre daha makul bir iPhone X üzerinde çalışıyor. Hatta telefonun adı bile belli; iPhone XC. Şimdi iPhone XC hakkında detaylara geçelim.

iPhone XC Renk Seçenekleri

Hatırlarsanız, iPhone 5S’ten sonra Apple, biraz daha uygun fiyatlı ve daha az maliyetli bir telefon olan iPhone 5C’yi tanıtmıştı. Her ne kadar o zamanlar çok fazla tutulmasa da, kullanıcılar yine de telefonun dayanıklılığına ve şirinliğine tam not vermişti. Bunun yanı sıra, iPhone 5S ile 5C arasında ki fiyat farkının fazla olmaması, satış konusunda Apple’ı hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat şimdiki iPhone XC modeline ve 6Bin TL iPhone X fiyatına bakınca, herhalde arasında büyük bir fiyat farkı olur diye düşünüyoruz. Geriye kalan tek şey, Apple’ın gerçekten böyle bir çalışma yürütüp yürütmediğiydi. Doğrusu bu konuda iPhone XC’ye yönelik resmi bir açıklama yada duyum yok ancak, ucuz bir iPhone modeli üzerinde çalışıldığı biliniyor. Yani yeni model bir iPhone SE, iPhone 8C yada benzeri bir telefonda görebiliriz. Hangi modelin ucuz versiyonu yapılacak, şuan tamamıyla bir muamma ancak, gelen konsept resimlerdeki telefon tek kelimeyle harika.!

iPhone XC Ne Zaman Çıkacak

iPhone XC Özellikler

iPhone XC Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Görsellerden de gördüğümüz üzere, telefon gayet şık ve göz alıcı duruyor. Üstelik cihazda tasarruf etmek amacıyla iPhone X’da olduğu gibi cam ve plastik alaşımlı bir malzeme kullanmak yerine, yekpare plastik kullanılması onu amiral gemisinden kesinlikle daha dayanıklı kılıyor. Yani tasarruf edelim derken daha kaliteli bir kasa ortaya çıkabilir. Fiyatlar hakkında da birkaç bir şey söyleyecek olursak, gelen bilgiler onun 450-600 dolar arasında bir fiyata sahip olacağını söylüyor. Çıkış tarihi için 2018’in ilk çeyreği tahmin edilen telefonun teknik özellikler hakkında ise henüz bir bilgi yok. Bekleyip ilerleyen zamanlarda güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

iPhone XC İnceleme

iPhone XC Fiyatı Ne Kadar Olacak

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir