iPhone X Vodafone ve Turkcell Fiyatı Belli Oldu

2017’nin son aylarına girmemizle birlikte, iPhone 8’lerin ardından iPhone X’ların da satışına artık yavaş yavaş başlanıyor. Tedariğinde oldukça sıkıntı yaşanan ve dünya genelinde temin edilmesi zor olan bu yeni amiral gemisi için üretim miktarı siparişleri karşılamıyordu. Ancak tanıtıldığı 10 Eylül’den bu yana oldukça uzun süre geçti ve nihayet ülkemizde de satışlar başlıyor. Bir gelenek haline gelen, ilk önce operatör sağlayıcılar tarafından sağlanan satışlar ile birlikte, iPhone X için de ilk satışı yine bu firmalar yapacak. Peki hangi operatör firması, telefonu hangi fiyattan veriyor? İşte tüm soru ve cevaplar ile iPhone X fiyatları.!

iPhone X Türkiye Fiyatı

Bildiğimiz gibi iPhone X, tasarımı ve yazılım ile birçok konuda ilklerin telefonu. İlk home tuşu olmayan, ilk çerçevesiz ekrana sahip olan ve ilk çift kameralı iPhone modeli olma gibi birçok özelliğe sahip. Aynı zamanda fiyat bazında gelmiş geçmiş en pahalı modele sahip olan bir Apple telefonu olduğunu da belirtelim. Zira bugüne kadar hem Türkiye’de, hemde dünya genelinde bir telefon hiç bu kadar pahalı olmamıştı.! Bununla birlikte Apple, Samsung gibi Türkiye fiyatlarına biraz ayar çekmek yerine, direk olarak rakamları yansıtmayı tercih etmiş. Hele birde ülkemizde ki dolar kurunu göz önünde bulunduracak olursak, durum gerçekten vahim. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan cihazın operatör fiyatlarını belirtelim.

iPhone X Turkcell Fiyatı

Turkcell, yeni amiral gemisi için 2 sene ile 4 sene arasında faturaya ek taahhüt süresi verirken, telefonun fiyatını da buna göre belirtti. Eğer cihaza iki sene taahhüt ile sahip olmak isterseniz, 7.680 TL’yi gözden çıkarmanız gerekirken, dört senelik taahhüt fiyatı ise, 9.745 TL’ye tekabül ediyor. Tabi fiyatlar böyle olunca, Turkcell müşterisine biraz daha cazip görünmek ve tabiri caizse “teselli etmek amacıyla” 2Bin dakika ve 35GB İnternet paketini de hediye ediyor.

iPhone X Turkcell

iPhone X Vodafone Fiyatı

Vodafone cephesinde ise rakamlar yine oldukça uçuk. Zaten abartılı olan cihazın fiyatına döviz kuru,vergiler ve şirket kârları da eklenince, gerçekten çok yüksek rakamlar söz konusu oluyor. Zira Vodafone en fazla 2 senelik taahhüt yapılmasına izin verirken, fiyat olarak toplamda 8.640 TL’yi gözden çıkarmanız lazım. Bunun yanında cihazın yanında 1000 dakika ve 4GB internet paketi hediye ediliyor.

iPhone X Vodafone

iPhone X Türk Telekom Fiyatları

Doğrusunu isterseniz Türk Telekom iPhone X için henüz bir açıklama yapmadı. Fiyatlar ve taahhütler açısından henüz bir kampanya yada broşür yayınlanmış değil. İlerleyen zamanlarda fiyatlar belli olunca, burayı güncelleyeceğiz.

iPhone X Türk Telekom

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir