iPhone X Ülkemizde Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Apple’ın bu yıl satış rekorları beklediği iPhone X için işler pekte yolunda gitmiyor. Çünkü firma telefonun tedariğinde oldukça gecikti ve iPhone 8 satışları da pek yolunda değil. Zira iPhone 8’in mağazalara tedarik edilmesi de önceki modellere nazaran oldukça gecikmişti. Bu sıkıntıların yanı sıra, bir diğer problem ise Apple’ın satış stratejisinden kaynaklandı. Çünkü iPhone 8’in dünya genelinde öncekilerden biraz daha pahalı olması, müşterileri “bu parayı vereceksem iPhone X alırım daha iyi” mantığına itti. Bu nedenle iPhone 8 satışları pek fazla olmazken, dünya genelinde iPhone X modeli beklenmeye devam ediyor. Peki Türkiye’de yeni amiral gemisi ne zaman raflara çıkacak? Bu konuda bazı tahminlerimiz mevcut.

iPhone X İncelemesi

iPhone X Satışları Ne Alemde?

iPhone X’a olan talep Apple’ın her ne kadar yüzünü güldürse de, dünya genelinde yaklaşık 50 ülkede cihaz 3 Kasım’da ancak satışa sunulabilecek. Zaten ön siparişler içinde verilen tarihler oldukça ileri ki dönemleri kapsıyor. Hatta hatırlanacağı üzere cihaz Uzak Doğu pazarında 30 dakika da karaborsaya düştü. Dünya genelinde birçok mağazada müşteriler yine geceden mağazanın önüne çadır kurdular ancak bu bile telefonu satın alabilmeleri için yeterli olmadı. Tüm sorunların kaynağı ise, elbette yeteri kadar telefon üretilememesinden kaynaklanıyor. Yani fabrikaların üretim kapasiteleri talebi karşılayacak kadar büyük değil. Bu nedenle çıkan ürünler parti parti gerekli bölgelere gönderiliyor.

iPhone X Ne Zaman Çıkacak

Türkiye’de 6.100 TL’den satışa sunulacak olan iPhone X için gelen tüm bilgiler, Ocak ayını işaret ediyor. Bu bilgi her ne kadar resmi kaynaklar tarafından doğrulanmasa da, gidişat bunu gösteriyor. Türkiye’de ki iPhone 8 satışları ise, şimdilik iPhone 6S ve iPhone 7’nin çok uzağında seyrediyor. Zira iPhone 7 satışa çıktığında 3 ay içerisinde yaklaşık 21 milyon adet satmışken, iPhone 6S ise 13 milyondan fazla satmıştı. Ancak iPhone X eğer gerektiği sürede yeteri kadar tedarik edilmiş ve biraz daha uygun fiyattan satışa sunulsaydı, hiç şüphesiz ki tüm zamanların en çok satılan modeli olabilirdi. Çünkü ürün birçok konuda ilk’leri temsil ediyor.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir