iPhone X Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone meraklılarının büyük bir çoğunluğu, açıklanan iPhone 8 fiyatlarından sonra, iPhone X almayı daha mantıklı buldu. Bu nedenledir ki, Apple beklediği satış rakamlarına henüz ulaşabilmiş değil ve iPhone X siparişlerine yetişemez durumda. Dünya genelinde tanıtımın erken yapılması ve üretim aşamasında ki değişimler nedeniyle büyük bir gecikme yaşandığı da bilinen bir şey.  Tabi ülkemizde de bu durum halen bir muamma idi. iPhone X almak isteyen meraklılar cihazın ne zaman Türkiye’de satışa çıkacağını bekliyordu. Nihayet gelen açıklama ile birlikte, ürünün tedarik tarihi de ortaya çıkmış oldu.

iPhone X Türkiye Çıkış Tarihi

iPhone X 24 Kasım’da Türkiye’de!

Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte, iPhone X’in satış tarihi de nihayet ortaya çıktı. Buna göre cihaza sahip olmak isteyen müşteriler 24 Kasım’dan itibaren ürünü satın alabilecekler. Tabi cihaz ilk etapta çok fazla taleple karşılaşıyor olabileceğinden, Aralık’ın ilk haftasını beklemek biraz daha doğru olur. Ancak önceki modellere nazaran bu modelin fiyatından dolayı biraz daha az satılacağı da hiç şüphesiz. En azından 2017 ve 2018 yılı için bunları rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone X Türkiye Fiyatı

iPhone X Fiyatları Cep Yakıyor

Her geçen yıl iPhone fiyatlarında ki artış ve ülkemizde ki döviz kurları, maalesef diğer ürünlerle birlikte akıllı telefonların fiyatlarını da tavana çıkarmış durumda. Apple’ın zaten pahalı olan ürünleri, bu döviz artışından da nasibini olması gerekenden çok daha fazla aldı. Zira iPhone 8 ve iPhone X modeli, dünya genelinde önceki modellerin tümünden daha pahalı şekilde piyasaya çıktı. Hatta öyle ki, bir iPhone X parası ile Amerika Birleşik Devletleri’ne gidip telefonu alıp gelebiliyorsunuz ve cebinizden çıkan para Türkiye’de ki ile birebir aynı oluyor. Çünkü iPhone X 64GB’ın açıklan fiyatı 6.100 TL, 256GB modeli ise 6.900 TL. Yani iki adet iPhone X parasıyla altınıza alt sınıf bir otomobil çekebilirsiniz.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir