iPhone X Tasarımlı iPhone SE 2 Yolda!

Tarihin en pahalı iPhone modeli olan iPhone X’e olan talep her ne kadar fazla olsa da, muhakkak eski günleri aratıyor. Dünya genelinde oldukça yüksek bir fiyat çıtasına sahip olan telefona alternatif olarak iPhone 8 ön görülüyor ancak, onunda teknik özellikleri iPhone 7’yi alt edecek kadar fazla değil. Hatta telefonun arkasında alüminyum yerine plastik alaşımlı cam kullanılması, bazı kullanıcılara göre kötü bile olmuş. Hal böyle olunca, Apple kullanıcılara iPhone X havası katacak ama fiyat olarak daha iyi noktada duran bir telefon tasarlamaya karar verdi. Elbette iPhone SE 2’nin üretimi için ana neden bu değil. Çünkü ufak ekranı seven ve teknik özelliklere önem veren kullanıcılar için SE ailesi ilerleyen yıllarda da büyümeye devam edecek. Yani Apple yeni bir akıllı telefon ailesi yaratıyor.

iPhone SE 2 Fiyatı Ne Kadar Olacak

iPhone SE 2 Nasıl Olacak

iPhone SE 2’nin Tasarımı Nasıl Olacak?

Apple, yeni akıllı telefonunda iPhone 4 ile karşımıza çıkan ve iPhone 5 ile tamamıyla yerine oturan köşeli tasarımı bu modelde kullanmayı planlıyor. Tıpkı iPhone SE’de olduğu gibi SE 2’de bu tasarımı göreceğiz fakat ekran konusunda iPhone X’e yakışır şekilde bazı değişiklikler olacak. Neredeyse tamamıyla çerçevesiz ve home tuşunun olmadığı bir ön yüz ile birlikte, telefonun arka yüzünde de yine cam alaşımlı plastik kullanılma ihtimali bulunuyor. Bizim ve birçok kullanıcının gönlü ise alüminyum yekpare bir gövde ve çerçevesiz bir ekrandan yana. Çift kamera olayının ise SE 2’de olma ihtimali oldukça düşük. Çünkü bu modelin fiyatının diğerlerine göre daha makul bir düzeyde olması kaçınılmaz. Genel itibariyle iPhone SE 2’nin tasarım bakımından SE’den tek farkı ekran konusunda olabilir.

iPhone SE 2 Renkleri

iPhone SE 2 Tasarımı

iPhone SE 2’nin Teknik Özellikleri

Bu konuda kesin olarak bilgi verebilmek mümkün değil fakat firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre cihazda 2GB RAM,Apple A10 işlemci,32/64/128GB depolama alanı seçeneği, 12MP arka kamera ve 5MP ön kamera bulunacak. Bununla birlikte 1700 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacak telefonun tıpkı iPhone X gibi Face ID özelliği olacak. Yani cihazı parmağınızla değil, yüzünüze tuttuğunuz zaman açabileceksiniz.

iPhone SE 2 Çıkış Tarihi

iPhone SE 2 Fiyatı

iPhone SE 2 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple‘ın kendi iş ortakları arasında yer alan Tayvan merkezli Wistron şirketi ile, telefonun üretimi hakkında görüşmeler yaptığı iddia edilmekte. Buna göre Wistron şirketi üretim kapasitesini artırmak için Hindistan hükumeti ile görüşmeler yapıp, iPhone SE 2 için 2018 yılının ilk aylarında üretime başlayacak. Gelen bilgilere göre, yeni cihazın 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi hedeflenirken, fiyat konusunda hiçbir bilgi verilmemiş. Fakat bizler telefonun en az 3Bin TL fiyatla satışa çıkacağını tahmin ediyoruz. Kesin bilgiler için ilerleyen ayları beklememiz gerekecek.

iPhone SE 2

iPhone SE 2 Teknik Özellikleri

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir