iPhone X Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtılan 3 farklı iPhone modelinin en seçkini olan iPhone X (iPhone 10), teknik özellikleri, tasarımı ve yenilikleriyle adeta akıllı telefon piyasasına damgasını vurdu. 5.8 inç büyüklüğünde ve 2436 x 1125 çözünürlüğünde gelen telefonun, 458PPi piksel derinliği bulunuyor. Süper Retina ekran ile birlikte HDR10 ve Dolby Vision destekli bu görüntü paneli, iPhone telefonlar arasında en iyi ekran olarak nitelendiriliyor. Yani gelmiş geçmiş tüm iPhone modelleri arasındaki en iyi ekran iPhone X’a ait. Bunun yanı sıra 64GB ve 256GB depolama seçenekleri ile birlikte, uzay grisi ve gümüş renginden başka bir renge yer verilmemiş.

iPhone X Tasarımı

iPhone X’un işlemcisi de yine en üst seviye bir jenerasyondan oluşuyor. Apple A11 ismiyle görücüye çıkan bu yeni işlem merkezi, beraberinde A11 biyonik işlemciye de ev sahipliği yapıyor. Biyonik işlemci beraberinde yüz tanıma sistemi ve gelişmiş algoritmaları daha iyi kavrama ve işleme özelliğine sahip. Bu güçlü işlemciyi aynı zamanda geniş kapasiteli 3GB RAM desteği de takip etmiş. İOS 11 ile birlikte tüm uygulamalarda ekstra performans anlamına gelen bu RAM kapasitesi, yine tüm iPhone modelleri arasındaki en yüksek miktar olarak ön planda.

iPhone X Renk Seçenekleri

Yeni iPhone X, TouchID ile birlikte FaceID sektörüne de giriş yaptı. Daha önce birçok akıllı telefon modelinde görmüş olduğumuz bu yüz tanıma özelliği, iPhone X ile birlikte İOS kullanıcılarının da hayatına girmeye başladı.Bu yüz tanıma sistemi aynı zamanda alışveriş seçeneklerinde de kullanılabilirken, tamamıyla yüzünüze adapte olup, yüzünüzde ki değişimleri de algılıyor ve ileri düzeyde derinlik taraması gerçekleştiriyor. Yani FaceID sistemini teoride kandırmak her ne kadar olağan görünse de, aslında Apple’ın yaptığı açıklamaya göre bu sistemi hackleme olanağı yalnızca bir milyonda bir. Çünkü sistem, yalnızca resim çeker gibi değil, yüzünüzün detaylı teknik bir haritasını çıkartarak çalışıyor.

iPhone X İncelemesi

iPhone X’un kamerası da yine Apple dünyasının en iyisi konumunda. Birisi f/1.8, diğeri 2.4 diyafram aralığına sahip dual kamera (çift kamera) özelliğiyle gelen amiral gemisi, 12MP çözünürlüğünde kamerasıyla 60fps 4K videolar kaydedebiliyor. Telefonun ön kısmında ise 7MP çözünürlüğünde üçüncü kamera mevcut. Kamera konusunda da en iyisi yine iPhone X.

iPhone X Kamerası

Apple iPhone X’un Sahip Olduğu Yeni Özellikler

  • Kablosuz şarj desteği
  • LTE –Advanced ve Bluetooth 5.0
  • Home düğmesinin kaldırılması ve “Hey Siri” cümlesiyle Siri’ye erişim.
  • Ön kısımın tamamıyla ekrandan oluşması
  • Suya ve toza karşı direnç
  • Animoloji özelliği ile yüz ifadenize göre emoji seçme,gönderme ve oynatma
  • Yekpare alüminyum kasa yerine, metal çerçeve ve cam arka kısım
iPhone X Emoji

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir