iPhone SE 2’nin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

iPhone SE 2 İnceleme

iPhone SE 2 Nasıl Olacak

Apple’ın, bilhassa ufak ekranlı telefonları seven iPhone kullanıcıları için vazgeçilmez olan modeli iPhone SE, tanıtıldığı zaman oldukça beğeni toplamış, satış rakamları ile de başarılı bir performans sergilemişti. Tasarımının yapıldığı dönemlerde her ne kadar iPhone 6’ya benzeyeceği konuşulsa da, 6S özellikli 5S şeklinde ortaya çıkmıştı. Şimdi modelin devamı niteliğinde ki iPhone SE 2, üretilmeye başlanıyor ve yine bir sürpriz ile karşı karşıya olacağız. En son iki yıl önce karşımıza çıkan ufak ekranlı yüksek performanslı cihazın, 2018 modelinin tasarım bakımından yine SE’ye benzeyeceği, ancak ön kısmın tamamıyla ekrandan oluşacağı konuşuluyor. Kısacası, iPhone SE tasarımına sahip çerçevesiz bir iPhone ile karşılaşma ihtimalimiz yüksek. Peki telefonun teknik özellikleri nasıl olacak ve ne zaman tanıtımı yapılacak? İşte detaylar!

iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak

İlk olarak yine Uzak Doğu pazarında satışa çıkması beklenen iPhone SE 2, ardından dünya genelinde satışa sunulacak. Tayvan’lı şirket TrendForce tarafından yayınlanan raporda, telefonun Mayıs ayında tanıtılması beklenirken, teknik özellikler konusunda da bazı detaylara yer veriliyor. Buna göre Apple A9 çipsetine sahip olacak cihazda 2GB RAM,3D Touch ve 4” büyüklüğünde bir ekrana yer verilecek (kimine göre ise çerçevesiz ekran gelecek). Arka kısmında 12MP kamerası olacak telefonun ön tarafında ise 5MP yada 8MP çözünürlüğünde bir kamera bekleniyor.

iPhone SE 2 Yorumlar

iPhone SE 2 ile birlikte diğer modellerde her ne kadar satış konusunda bir düşüş beklense de, ufak ekranlı telefon kullanıcılarının sayılarının azalması nedeniyle, Apple bu konuda endişe duymuyor gibi. 2018 yılının Mayıs aylarında, telefon tanıtıldıktan sonra tüm detaylara hep birlikte tanık olacağız. Fiyat anlamında ise, ön kısmın tamamıyla ekrandan oluşması onu oldukça cazip kılsa da, az önce belirttiğimiz gibi 4” ekran da gelebilir. Bekleyip gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir