iPhone 8’den Sonra iPhone 7 Fiyatı Nasıl Olacak?

Artık iPhone 7s ve iPhone 8‘in ayak sesleri iyiden iyiye duyulmaya başlandı. Eylül ayına girmemiz ile birlikte tüm akıllı telefon üreticileri de dahil herkes iPhone 8‘in nasıl olacağını merak ediliyor. Elimizde olan bilgilere baktığımız zaman iPhone 7s‘in iPhone 7 ile aynı tasarıma sahip olacağı, iPhone 8‘in ise home tuşundan arınmış bir şekilde karşımıza çıkacağı aşikar. Aslen tasarım açısından iki cihazında görünüşü ve bazı özellikleri çoktan sızdırılmıştı bile. Ama ne olursa olsun, resmi bir tanıtım gelmeden haliyle kimsenin merakı dinmiyor. Ayrıca Apple‘ın ters köşe yapmayı seven ve sürprizlere açık olan bir üretici olması da bunda ki en büyük etkenler arasında.

iPhone 8 Tasarım

iPhone 8 hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi hiç şüphesiz ki fiyatı. Son zamanlarda çıkan amiral gemilerine baktığımız zaman, Allah nazardan saklasın (!), 5000 TL‘nin aşağısında fiyat görmek pek mümkün değil. Bunun en son örneğini 5.500 TL fiyat ile Galaxy Note 8‘de görmüştük. Bu gidişle bir iki son model telefon parasıyla araba satın alıyor olabileceğiz gibi. Haliyle iPhone 8‘in fiyatı için olumlu yada iyimser düşünmek hiç mümkün değil.Tüm bunlar bir kenarda duru versin, 12 Eylül‘de Steve Jobs Salonu‘nda tanıtılacak olan telefon için hazırlıklar da son sürat sürüyor . Hatta gökyüzünden bu yeni yerleşkenin videosu bile çekilmiş.

iPhone 8‘in fiyatı

Şimdi gelen bilgiler ışığında esas konumuza dönelim. iPhone 8‘in fiyatı hakkında söyleyebiliriz ki, telefon Amerika’da 1000 dolar fiyattan satışa sunulacak. Bu fiyat üzerinden Türkiye‘yi ele alıp birde vergileri üstüne eklediğimiz zaman, telefonun 5500-6000 TL arasında değişen fiyatlardan satılacağını belirtmek gerekiyor.  iPhone 7s‘in Plus modeli de yine bu fiyat bandında olacak, yada daha yüksek fiyatlarla satılacaktır. Kısacası bu yeni telefon modellerine sahip olmak bizler için elbette oldukça maliyetli olacak. Peki gerçekten iPhone 8 yada iPhone 7s almaya gerek var mı? Hele ki iPhone 7 kullanıcıları bu soruyu gelen fiyatlardan sonra sıkça sorar oldular. Şimdi biraz bu konu üzerinde duralım.

iPhone 8 Ekranı

Hiç şüphesiz iPhone 7S ve iPhone 8‘in “keşke elimdeki telefonda da olsa” denilecek bazı özellikleri olacaktır. Zaten bu tür yenilikler olmasa bir üst model telefon ne işe yarar ki? Fakat elinizde ki telefonun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını ciddi anlamda düşünmeniz gerekiyor. Yapılan araştırmalara baktığımız zaman, aslında yeni alınan telefonların kullanımı açısından eskisinden çok büyük farklar içermediği, yalnızca psikolojik olarak kullanıcıları rahatlattığı görülüyor. Bu nedenle mecburi ihtiyaçlarınıza göre hareket etmek en mantıklısı. iPhone 8 ve iPhone 7S tanıtıldıktan sonra, iPhone 7 modelinin 500 dolara kadar düşmesi bekleniyor. Bu da Türk Lirası ile 3000 TL‘den biraz daha düşük bir fiyat demek. Eğer gerçekten yeni bir iPhone almak istiyorsanız ve bütçeniz uygunsa, iPhone 7 makul bir tercih olabilir. Hatta iPhone 6S‘i de bir düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira o halen teknik özellikleri oldukça iyi ve performansı yüksek bir telefon.

iPhone 7S

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir