İphone 6 Özellikleri

İphone 6 Tasarımı

İphone 6 Tasarımı

Apple, her yıl kullanıcılarına yenilikler sunan ve farklı modelleriyle alternatiflere yönlendirmeyi seven bir firma. Ancak Apple kullanıcılarının ortak noktada buluştukları ve üzüntü duydukları bir konu var ki, bu da tasarım konusunda çok az değişiklik yapılması durumu. Burada söylemek istediğimiz elbette İphone’ların kötü tasarıma sahip olduğu değil ancak görünüş olarak beklenilen devrimi bir türlü yapamamış olması. Yıllardır kendi tasarım çizgisinden ödün vermeyen Apple, ufak değişikliklerle kullanıcılarının gönlünü almayı başarıyordu ancak bu defa durum biraz daha farklı. Çünkü akıllı telefon pazarı artık Apple’ın tekelinde değil ve oldukça güçlü rakipler var. Siz bu cümleyi okurken aklınızdan başta Samsung olmak üzere, Htc ve Sony Ericsson gibi markaların geçtiğini tahmin etmek hiçte zor değil.

İphone 6 Özellikleri

Geçmiş yıllarda büyük ekranlı telefonlara sıcak bakmayan kullanıcılar, günümüzde bunun tam tersini söylüyor. Çünkü artık herkesin cebine giren internet, gerek video izlerken gerekse video yada resim çekerken büyük bir fark ortaya çıkartıyor. Bu durum elbette aslında büyük ekranlı telefonların çokta kötü olmadığının anlaşılmasından sonra, geniş ekranlı telefon satışlarının patlamasıyla beraber peşi sıra geliyor.  Akıllı telefonları dönüp incelediğimiz zaman Apple dışında nerdeyse hemen hemen tüm firmaların geniş ekranlı gelişmiş bir akıllı telefon piyasaya sunduğunu görebiliriz. Ve nihayet Apple’da yeni amiral gemisi İphone 6’da bu gelişmelere  daha fazla kayıtsız kalamayarak daha geniş ekranlı bir İphone piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

İphone 6 Nasıl Olacak

İphone 6 Nasıl Olacak

Eylül ayında çıkması beklenen yeni İphone 6’nın daha geniş ve ince bir telefon olduğu varsayılıyor. 5.3 mm kalınlığında olacağı söylenen cihazın,ekranının kenarlarında da çerçeve kısmı olmayacağı söyleniyor. Yeni İphone’un A8 işlemcisi,dört çekirdekli grafik işlemcisi ve yaklaşık 10mp çözünürlüğünde bir kamerası olması ise muhtemel. Ortak görüşlere göre yeni amiral gemisi İphone 6, bu yaz raflardaki yerini alacak. Telefonun özelliklerinin ve tasarımının kesinlik kazanması ise elbetteki telefonun tanıtılmasından önce umulamaz. Bu nedenle yeni İphone 6 çıkana kadar spekülasyonların ve söylentilerin arkası kesilecek gibi değil. Şuanda yapılması gereken en doğru şey ise, heyecanımızı dizginlemek ve zamanı akışına bırakmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir