İOS 9 Jailbreak Uyumlu Tweakler ve Bilinmesi Gerekenler

İOS 9 Uyumlu Tweakler

İOS 9 Uyumlu Tweakler

Kısa bir süre önce yine Pangu tarafından yayınlanan Jailbreak aracı ile İOS 9 işletim sisteminin kırıldığı kesinleşmişti. iPhone, iPad veya iPad Touch‘larda kullanılabilen güncel aracı kullanmadan önce size bazı tavsiyelerde bulunacağız.

İOS 9 Uyumlu Jailbreak Tweakleri

İOS 9 Uyumlu Jailbreak Tweakleri

Sizlerde aracı indirdikten sonra tek bir tık ile telefonunuzu Jailbreak‘li hale getirebilirsiniz ancak sizlere ufak tavsiyelerimiz var. Bunlardan birincisi Jailbreak aracı yayınlanır yayınlanmaz hemen cihaza uygulamamanız. Çünkü birçok tweak henüz uyumsuz olacak ve Cydia‘da birçok sorunla karşılaşacaksınız. Bu nedenle bir süre daha bekleyip, fix edilmiş aracı indirmenizde fayda var.

İOS 9 Jailbreak TAİG

İOS 9 Jailbreak TAİG

İkinci tavsiyemiz ise her repoyu kullanmamanız ve  crack edilmiş tweak‘lere dikkat etmeniz yönünde. Çünkü crack edilen birçok ücretli tweak her ne kadar ödeme yapılmadan telefona yüklense de, çalışma esnasında sayısız soruna neden oluyor, hatta çalışmıyor.

Diğer bir tavsiyemiz ise hangi tweak‘lerin hangi sürümlerde çalıştığını cihazınıza yükleyerek değil, sürekli güncellenen listeyi takip ederek indirmeniz ile ilgili. Aksi bir durumda işletim sistemini gereksiz yere hırpalamış ve işleyişi bozan birçok atık dosyaya neden olmuş olabilirsiniz. 

İOS 9 Cydia

İOS 9 Cydia

İOS 9 Cydia

Dikkat edilmesi gereken konular arasında diğer bir tavsiyemiz ise bilhassa Jailbreaksiz duramam diyen kullanıcılara hitap ediyor. Yeni sürümleri çıkan işletim sistemlerine telefonu güncellemeden önce, o versiyon için Jailbreak aracının çıkması bekleyin. Yani İOS 8 kullanıyorken İOS 9 güncellemesi duyurulduğunda hemen update işlemi yapmayın ve İOS 9 için uyumlu Jailbreak aracını bekleyin. Bunu söylememizdeki asıl sebep, Apple‘ın önceki sürümlere imzayı kapatması ve bir önceki sürüme dönme şansınızı kaybetmenizden kaynaklanıyor. Bildiğimiz gibi İOS 9‘un SSH kaydını almak şu sıralar imkansız gibi. Böylece ansızın jailbreaksiz bir İOS sürümü kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Hangi Tweakler İOS 9 Uyumlu

Hangi Tweakler İOS 9 Uyumlu

Altın öğütlerden bir diğeri ise, cihazınıza birden fazla işi aynı anda yapabilen tweak‘leri  daha çok tercih etmeniz. Örneğin Springtomize ile paralax efektlerini hızlandırabilir ve yavaşlatabilir, dock kısmını istediğiniz gibi değiştirebilir, kilitli ekranda kayan yazıyı düzenleyebilirsiniz (tabi bunlar Springtomize‘ın sadece birkaç özelliği). Aslında bu özelliklerin hepsi için ayrı ayrı yüklenebilen tweakler‘de var.  Fakat gereksiz yere  çok sayıda tweak yüklemek anlamsız ve yanlış. Bu konu hakkında siz değerli okurlarımıza daha geniş bir makale  ile fikirler vereceğiz. Sadece bizi takip etmeye devam edin.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • ios 9 uyumlu tweakler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir