İOS 9.1 Jailbreak Çıkış Tarihi

Jailbreak İOS 9.1

Jailbreak İOS 9.1

İOS işletim sisteminin 7 sürümünden sonra İOS 8 ve İOS 9 ile birlikte Jailbreak işlemlerinin adeta muammaya döndüğünü ve tatsız bir hal aldığını üzülerek söylemek zorundayız. Hatırlayacağınız üzere önceleri yeni güncellemenin yayınlanmasından çok kısa zaman sonra yeni Jailbreak araçları da yayınlanıyor. Gecikmeler yok denecek kadar az yaşanıyordu.

Jailbreak İOS 9.1

Şimdilerde ise ya güncellemelerden aylar sonra tools yayınlanıyor, yada yayınlanan toolslarda türlü türlü problemler meydana geliyor, hatta bazı sürümler için araç yayınlanmıyor bile. Kısacası bu işin tadı kaçtı gibi. Apple‘ın önceki sürümlere dönüş için imzaları çok kısa bir süreliğine açık tutması ve telefonu güncelleyen kullanıcıların downgrade yapamaması da ayrı bir dert. Birçok İOS kullanıcısının merakla beklediği İOS 9.1 sürümü için jailbreak aracı hakkında ise bazı ufak tefek açıklamalar var ama ilerleme mevcut değil.

Pangu İOS 9.1 Jailbreak

Pangu İOS 9.1 Jailbreak

Konu hakkında Pangu grubu tarafından yapılan son açıklama da kullanıcıların telefonlarını 9.1 sürümüne güncelleme yapmamaları konusunda uyarılar gelmişti. Bunun sebebi ise Apple‘ın İOS 9.1 işletim sistemindeki açıkları tamamıyla kapatmış olması. Yani hack gruplarının işi bundan sonrası için çok daha zor fakat açık bir kapı da yok değil. Bildiğiniz gibi İOS 9 ilk çıktığında da yine aynı haberler yazılmış. Fakat kısa bir süre sonra YouTube‘a atılan videolarda bu işletim sistemine Cydia yüklendiğini görmüştük. 9.1 sürümü için benzeri bir haber yada görüntü yok ama sabretmekte fayda var. Zira hatırı sayılır miktarda kullanıcı için Jailbreak‘siz bir iPhone düşünülemiyor. İOS 9.1 işletim sistemi için yayınlanacak bir jailbreak aracı veya konu hakkında herhangi bir bilgi için bizleri takip etmeye devam edin. Gelişmeleri sizlerle an be an paylaşacağız.

Jailbreak For iOS 9.1

Jailbreak For iOS 9.1

Bir diğer başlıkta Android Cihazlardan Uygulama Nasıl Kaldırılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • ios 9 1 jailbreak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir