İOS 8.3 Jailbreak Çıktı!

Çok uzunca bir süredir Apple kullanıcıları tarafından merakla beklenen, hatta bazı kullanıcılar tarafından olmazsa olmaz olan Jailbreak aracı, nihayet İOS 8.3 için yayınlandı. Bilindiği gibi İOS 8.2 sürümünden sonra hack grupları yeni Jailbreak aracını yayınlamak için para talep etmiş, bazı söylentilere göre ise İOS işletim sistemindeki bütün açıklar kapatıldığı için tools uygulamaları çalışmadığı iddia ediliyordu. İlerleyen zamanlarda ise bu haberin aslında asılsız olduğunu, yine Jailbreak grupları tarafından internette yayınlanan jailbreaklı iPhone videosu ile öğrenmiş olduk.

Download Taig Jailbreak Tools

Download Taig Jailbreak Tools

Birçok kullanıcı için Jailbreak işlemini adeta hayal haline getiren İOS 8.3’ü Apple’ın imzamalayı da bırakmasının ardından, artık çalışan Jailbreak aracına dönüş yoluda kapanmış oldu. Son gelen iddialarda ise İOS 9’un duyurulmasından sonra Jailbreak aracının yayınlanacağı aktarılmıştı. Nitekim öyle de oldu. İOS 9 Beta 2’nin yayınlanmasının hemen ardından TAİG grubu tarafından Jailbreak aracı yayınlandı. Aracı  kullanmadan önce birkaç önemli hatırlatma yapmayı da ihmal etmeyelim.

İOS 8.3 Jailbreak Yapma

İOS 8.3 Jailbreak Yapma

1-Jailbreak yapmadan önce Touch ID ve Passcode kilitlerini devre dışı bırakın ve kaldırın.

Parola kaldırılmayan telefonlarda Jailbreak işlemi yapmak mümkün olmuyor. Bu menüyü sırasıyla Ayarlar>Touch ID ve Parola sekmesinden bulabilirsiniz.

2-iPhone’mu Bul Özelliğini Kapatın

Ayarlar>İcloud sekmesine giderek iCloud şifrenizi yazıp iPhone’mu Bul özelliğini kapatın.

3-3K Assistant’ı Devre Dışı Bırakın

TAİG Jailbreak aracını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen menüde 3K Assistant kutucuğundaki tiki kaldırın ve yalnızca Cydia seçeneği aktif kalsın.

4- Bazı Tweak’ler Çalışmayabilir

Cydia Substrate’nin henüz İOS 8.2 ve 8.3 sürümlerine uyumlu olmaması nedeniyle bazı tweakler çalışmayabilir. Bu sorunu aşmak için güncellemelerin çıkmasını beklemek gerekiyor. Muhtemelen bu süre ayları bulabilir.

5-iTunes Üzerinden Telefonu Yedekleyin

Herhangi bir aksaklığa karşı mutlaka telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın. Olası problemlerde yedeklerinizi geri yükleyin ve yeniden Jailbreak işlemini deneyin.

Download 8.3 Jailbreak Tools

Download 8.3 Jailbreak Tools

Bir diğer başlıkta En İyi Web Tarayıcı Hangisi? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir