İOS 11 İle İlgili Bilinenler Neler?

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modelinin yanı sıra, yeni işletim sistemi olan İOS 11’de gün yüzüne çıkacak. En köklü yenilikleri İOS 10 ile birlikte yapan Apple’ın, İOS 11’de ne gibi yenilikler getireceği ise merak konusu. Fakat tüm ortak görüşlere göre İOS 10’da yapıldığı kadar görsel ve teknik yenilik olmayacak. Yalnızca bazı iyileştirmeler ve ekstra özellikler eklenecek ve işletim sistemi biraz daha stabilize hale getirilecek.

İOS 11 Yenilikleri Neler Olacak

İOS 11 Yenilikleri Neler Olacak

Yeni işletim sistemi hakkında ilk bilgiler de gelmeye başladı. The Verifier adlı bir haber sitesi tarafından verilen bilgilere göre, İOS 11 ile birlikte göze çarpan en iyi yeniliklerden birisi İOS cihazlara özel bir uygulama olan FaceTime’a gelecek. Tıpkı diğer sohbet uygulamaları gibi, FaceTime’da artık grup oluşturma ve grup içi sohbet özelliği eklenecek. Fakat burada nedendir bilinmez,sohbet sayısına bir kısıtlama yapılmış ve 5 kişi sınırlaması konulmuş. Yani bir grup en fazla 5 kişiden oluşabilecek ve görüntülü konuşma yapabilecek.

İOS 11 Yeni Özellikler

İOS 11 Yeni Özellikler

İOS 11 yenilikleri ile ilgili gelen bir diğer haber ise Siri hakkında. Gelen bilgilere göre, Apple‘ın akıllı asistani Siri ile evdeki akıllı eşyaların tamamı kontrol edilebilecek. Yani evimizdeki eşyaları yönetmek için yapacağımız tek şey Siri‘ye seslenmek olacak. Bu durum elbette biraz bilim kurgu filmlerini andırıyor fakat düşününce ve günümüz teknolojisiyle kıyaslanınca, çok da şaşılacak bir şey olmadığını görebiliyoruz. Zaten bu bilginin kesinliği hakkında henüz net bir kaynaktan doğrulama yapılabilmiş değil. Bakalım yeni işletim sistemi ile birlikte ne gibi farklılıklar göreceğiz.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir