IOS 11 İçin Jailbreak Aracı Çok Yakında.!

Son yıllarda Jailbreak konusunda meydana gelen negatif gelişmeler, artık kullanıcılara bir Jailbreak aracı gelmeyeceğini ve ümitlerin yavaşça tükendiğini gösteriyordu. Ancak yazılım dünyasında, en sağlam güvenlik duvarlarının bile kırılabileceğini, bizzat anti virüs ve yazılım geliştirici firmaları söylüyor. Hal böyle olunca, ümitler tükense de bazen hoş sürprizler meydana gelmiyor değil. İşte şu sıralar, tam da böyle bir haber ile karşı karşıyayız! Çünkü, bazı hack gruplarından güzel haberler gelmeye başladı. Bunu gelişmeleri doğrulayan ise, Cydia‘nın yaratıcısı Saurik (Jay Freeman)’in bizzat kendisi. Saurik’e göre, çok yakın bir tarihte tam üç adet yen jailbreak aracı tanıtılacak. IOS 11’in kırıldığını ve başta Coolstar isimli geliştiricinin bir araç yayınlayacağını söyleyen Jay Freeman, IOS 10.3.3’ten sonra nihayet sessizliğini bozacak. Hatırlayacağınız üzere Coolstar IOS 10’un kırılmasını sağlamıştı.

Jailbreak Çıktımı

IOS 11 Jailbreak

Saurik tarafından yapılan açıklamanın tam metnine baktığımızda; “İşin açıkçası üç yüksek profilli Jailbreak aracının eli kulağında. Hepsi de senelerdir bu sektörden bildiğimiz sağlam yapımcılardan. Hepsinin de fonksiyonları temelde farklı olacak.” Dediğini görüyoruz. Aynı zamanda Jailbreak aracı hakkında IOS 11 için Coolstar ve LiberiOS gibi isimlerin öne çıktığını görüyoruz. TaİG ve Pangu cephesinde ise herhangi bir gelişme şimdilik yok.

Jailbreak Çıktı

IOS 11 Jailbreak Aracı Çıktı Mı

Jailbreak Aracını Hemen Yüklememek Gerekli!

Jailbreak aracı indiren kullanıcılarının yakından bildiği bir konuyu da yeniden hatırlatmakta fayda var. Bildiğiniz gibi bu araçlar yayınlandığında bilinçsizce her tweak’i yüklemek ciddi zararlara yol açabiliyor. İşletim sistemine zarar vermenin yanı sıra bazı arızalara da neden olan bu tweakler, güvenlik konusunda da ciddi sorunlar teşkil edebiliyor. Lafın özü, bu araçları kullanırken bilindik tweak’leri tercih etmeli ve kaynaklara güvenilir repoları eklemeliyiz. Bu hatırlatmanın yanı sıra, Jailbreak aracı çıkar çıkmaz hemen yüklememek gerektiğini, en azından bir ay kadar beklemek gerektiğini de ekleyelim. Çünkü bu yamalar yayınlandığı zaman tam manasıyla uyumlu olmuyorlar ve birçok düzeltme alıyorlar.

Jailbreak for IOS 11

IOS 11 Jailbreak Tools

Bir diğer başlıkta Akıllı Telefonlar Nasıl Takip Edilebilir? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir