iOS 11 Çıktı: Jailbreak Ne Durumda ?

iOS 11 Jailbreak Aracı Ne Durumda?

IOS 11’in dağıtımına başlanmasıyla birlikte, işletim sistemi konusunda gerçekten de köklü bir değişim yaşadı. Dünden bugüne baktığımızda en çok değişiklik barındıran işletim sistemlerinden birisi için IOS 11 en güçlü adaylardan birisi. Her ne kadar bu yeni güncelleme kullanıcılar tarafından merakla ve beğeniyle izlense de, bir kitleyi de hem üzüp hemde sevindirdi. Çünkü hem yeni işletim sistemine geçmek isteyen, hemde Jailbreak araçlarından vazgeçemeyen çok sayıda kullanıcı var. Peki bu kullanıcılar için ümit vadeden gelişmeler var mı? Şimdi iOS 11 Jailbreak konusuna biraz değinelim ve gelen haberlere yakından bakalım.

IOS 11 Jailbreak Aracı

Aslına bakarsanız Jailbreak konusunda tünelin ucunda bir ışık görünüyor çünkü KeenLab isimli bir grup tarafından iOS 10.3.2 ve iOS 11 Beta 2 sürümünün hacklendiği ve Jailbreak yapıldığı bir video yayınlandı. Bu videoda iOS 10.3.2 yüklü bir iPhone 6, iOS 11 beta 2 yüklü bir iPhone 7 ve iOS 10.3.2 yüklü bir iPhone 7 var. Liang Chen isimli bir kullanıcı tarafından KeenLab adına yüklenen videoda, tüm bu saydığımız cihazların sırasıyla Jailbreak yapıldığını görüyoruz.

Cydia for IOS 11

MOSEC 2017 etkinliğinde ki yazılımın birebir aynısı olan araçtan anladığımız kadarıyla, iOS 11 işletim sisteminde de önceki versiyonlarda bulunan bir açık yer alıyor. “bypassing AMCC” ve “bypassing kpp” yöntemi ile işletim sisteminin çekirdek dosyalarını hackleyen KeenLab üyeleri, diğer Jailbreak araçlarının da bu yöntem ile çalıştığını söylüyor. Yine videoda görüldüğü üzere, yapılan hack işleminin ardından ekranda Cydia simgesi beliriyor ve telefon hazır gele geliyor. Bu aracın ne kadar stabil ve sorunsuz çalıştığı, ne zaman yayınlanacağı gibi konuları, ilerleyen zamanlarda göreceğiz fakat temennimiz, Jailbreak aracı için çok fazla beklemek zorunda kalmamak. Şimdi lafı fazla uzatmadan sizi Jailbreak videosuyla başbaşa bırakalım.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir