‘İnternetsiz Ev Kalmasın’ Projesi Herkese İnternet Sağlıyor

Kars ilimizde gerçekleştirilen ‘Akıllı şehir’ tanıtımda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan ucuz internet projesini açıkladı. İnternetin nimetlerini her ailenin tanımasını istediğini açıkladı. Projenin ismi ‘’İnternetsiz Ev Kalmasın’’ bu yararlı proje için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bakanımız Ahmet Arslan internet ile tanışmamış 1,8 milyon aile olduğunu ve bu proje sayesinde, o ailelere internet hizmeti sağlayacağını da bildirdi.

Bu projede Türk Telekom’la beraber çalışılacak. Şu ana kadar hiç internet bağlatmamış olanlara kar amacı olmayan özel tarifeler yayınladılar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) resmi internet sayfalarından paylaştıkları ‘’Toptan Al-Sat DSL İnternet Bizden Kampanyası’’ isimli konudaki bilgilere göre 4 Mbps internet erişim hızı olacağı ve 20GB ile 40GB adil kullanım kotaları (AKK) ile karsız satışa sunulacaktır.

türk telekom ucuz paket

türk telekom ucuz paket

Pakette 24 ay süresince AKK aştıktan sonra hız 1 Mbps olacak ve fiyatlarda vergilerin eklenmediğini belirtmişler. Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumunun onayının ardından başlatılacak ve 30.06.2017 tarihinde ise kampanyanın bitirileceği belirtildi. Türk Telekom müşteri sayısının tahminen yüzde 1,5 kadar kısmını, 10 binden fazla müşterisi olan İSS’ler ise müşterilerinin yüzde 5’lik kısmını ve 10 binden az müşteriye sahip olan İSS’ler de 500 kişi bu paketlerden faydalanacak.

türk telekom kampanyaları

türk telekom kampanyaları

Bu kampanyaların kapsamında satışlarda İSS’lere 30 TL satış desteği sağlayacağını ve 24 ay boyunca kampanyalara ücret alınmayacak. Kampanyadaki abonelere bu kampanya süresince 4 Mbps Limitsiz 40 GB AKN hizmetine geçmesi durumunda paket ücreti kadar ücret indirim uygulanacak

Bu tesis adresinden hiç faydalanmayan kişilere ve abone iptalinin üzerinden 3 ay geçmiş olan aboneler bu fırsatlardan yararlanabilecek. Mevcut abonelikleri bulunan kişiler 2. Abonelik tesis edecek olursa bu kampanyada yararlanamayacak.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir