İnsanlar Artık Uçabilecek, JET Pack Yapıldı

İnsanoğlu Dünya ya geldiğinden beri içinde havalanma, göklere yükselmeyi ister,kuşlar gibi özgürce uçmayı ister. Neyse ki 1912 yılında Wright Kardeşler Uçağı icat etti biraz da olsa insanın içindeki uçma hevesi gitti. Iron-Man filmi ile tekrar insanlar acaba böyle bir robot yapıp uçabilir miyiz? Sorusunu sordu hep. Amerika Birleşik Devletlerinde İngiliz girişimci Richard Browning, insanın bu uçma arzusunu temelden çözmeye karar verdi. Kendi tasarladığı zırhlı robotla insanı uçurmasına çok az kaldı.

 

Bu girişimci ABD’de ünlü olan Gravity isimli şirketin sahibi, Richard Browning, senelerdir nasıl uçacağını araştırıyordu. Yıllar süren araştırmalar, deneyimler sonucu Richard uçmaya çok yaklaştı.

iron man

iron man

ABD ‘haber merkezlerinde Richard Browning, Iron- Man olarak isimlendiriliyordu. Richard Browning, ellerine taktığı güçlü motor jetleriyle, yerden 2 metre civarı yükselmeye başladı. Girişimci bu tasarladığı alete Daedelus ismini verdi. Bu aleti yaparken her adımı kayıt altına alan Richard, videolarını yayınladı. Bu videoları izlemek insanın içini ürpertiyor.

 

Kendini korumak için yaptığı aletin hız ile kaç metre yükseleceğini kendisi sınırlandırmış. Şuan Richard’ın tasarladığı bu alet ile en üst düzey hızı ile hızlıca yürüyen insanın hızı aynı seviyede.

gerçek demir adam

demir adam

Browning gene kendi emniyeti için ellerine taktığı motorlarda patlayıcı yakıt kullanmıyor. Alet, düzeneğine göre zeminden 2 metre civarı yükseliyor. Bahsettiğimiz ellerindeki motorların devamlı çalışması için belirlenen 1 tuşa basmak gerekiyor. Girişimcinin dediğine göre yaptığı bu alet, yarış motorlarından daha az tehlikeli.

 

 Acaba bu süper, insanı uçuracak aleti ne zaman kullanmaya başlayacağız?

Daedelus cihazı daha birçok testten ve maliyetleri ayarlandığında satışa sunulacak. Ama bu süre pek yakın değil insanların güveni için uzun deneyimler alınmalı cihazdan. Ama satışa sunulduğunda eminim ki milyonlarca satış yapacaklar.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir