Huawei Mate 10 Hakkında Yeni Bilgiler Var

Huawei’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi hakkında bazı sızıntılar da kendini göstermeye başladı. Bilhassa Mate S ve Mate 9 ile Uzak Doğu ülkelerinde oldukça rağbet gören firma, ürünü tanıtmaya hazırlanıyor. Ama ne var ki, ufak bir hata bazı sürprizlerin açığa çıkmasına neden oldu. Bir mağazada satışına başlanacağı için posterleri asılan telefonun, daha tanıtılmadan teknik özellikleri de ayyuka çıkmış oldu. Her ne kadar posterler fark edilip kaldırılsa da, çoktan resimler çekildi ve sanal alemde yayıldı bile. Her ne kadar bu resimler bir tost makinesi ile çekilmiş gibi dursa da, teknik detaylar yine de okunabiliyor. Peki bu posterde belirtilen teknik özelliklerde ne gibi detaylar var ? Hemen haberimizin detaylarına geçelim.

Büyük Ekranı Akıllı Telefonlar

Gelen bilgilere göre, Huawei Mate 10, diğer birçok amiral gemisinde olduğu gibi dual kamera teknolojisine sahip olacak. Daha fazla ışık alma ve alan derinliğini arttırma etkisi gösteren bu dual kameralardan ilki 20MP, ikincisi ise 23MP kalitesinde olacak. Üstelik bu kameraların Leica olması da onları daha kaliteli hale getiriyor. Ön tarafta ise henüz kesinleşmemiş 8MP veya 12MP kalitesinde bir selfie kamerası bekleniyor. Aynı zamanda Huawei Mate 10 için tablet telefon demekte pek yanlış olmaz. Çünkü ürünün ekran boyutu 6.2” büyüklüğünde ve 2160x1080P çözünürlüğünde.

Huawei Mate 10 Nasıl Olacak

Huawei Mate 10, büyük ekranını doyurabilecek mi bilinmez ama 4000 mAh batarya kalitesine sahip. Bizim tahminlerimiz, bu bataryanın normal kullanımlarda bir günü çıkarabileceği yönünde. Çin’ de ki bir mağazada ortaya çıkan posterin bize verdiği bilgiler hemen hemen bu kadar.  Son olarak telefonda Kirin 970 yonga setinin kullanılacağını, Huawei Mate 10’un; Mate 10 Lite, Mate 10 Pro ve Mate 10 Porsche Desing  adlarıyla üç yada dört farklı modelinin olacağını siz değerli okurlarımızla paylaşım. Kesin bilgiler ve modeller için ise beklene tarih 16 Ekim. Siz yeni amiral gemisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, yakalamış olduğu büyük başarı yeni Mate 10 ailesi ile sürdürebilecek mi?

Huawei Mate 10 Fiyatları Nasıl Olacak?

16 Ekim’e kadar Huawei Mate 10 ailesinin fiyatları hakkında bir bilgi bulunmuyor. Gelen tek sızıntı, Mate 10 Pro hakkında. Verilen bilgilere göre, Pro modeli için 835 dolar fiyat etiketi konacak. Bu rakam, vergisiz haliyle bile 3100 TL’ye tekabül ediyor. Vergilerle birlikte en düşük rakam 4Bin TL’yi rahatlıkla bulacaktır. Buradan da anladığımız kadarıyla, artık yeni üst düzey amiral gemileri maalesef ülkemize 4Bin TL’den aşağı gelmiyor. Zira hangi son model telefonu inceleyecek olsak, rakamlar gerçekten de moral bozuyor.

Huawei Mate 10 Renkleri

Huwaei Mate 10 Renk Seçenekleri

Renk seçenekleri konusunda verilen bir bilgi yok ama posterlere ve telefonun tasarım resimlerine baktığımız zaman;  siyah,uzay grisi, okyanus mavisi ve kahverengi renklerini görebiliyoruz. Tabi bunlar tasarımın şıklığı için görsellere konulan resimler midir, yoksa bu renkler ürün yelpazesinde yer alacak mı, bunu 16 Ekim‘de göreceğiz.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir