Huawei Ascend P7 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Ascend P7 Özellikler

Huawei Ascend P7 Özellikler

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Ascend P6’nın ardından daha gelişmiş özelliklere sahip P7 versiyonu da geçtiğimiz günlerde duyuruldu. P6 ile benzer bir tasarım özelliğine sahip olan yeni telefonda 1920×1080 pixel çözünürlüğünde 5inçlik Full HD ekran bulunuyor. Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen ekranın pixel yoğunluğu ise 441ppi. Bu açıdan bakıldığı zaman yeni Ascend P7, Samsung,Sony ve HTC’ye yeni rakip olarak karşımıza çıkıyor. Zira telefonun tasarımı ve donanımı oldukça güçlü ve diğer modellere rakip olacak nitelikte.

Huawei Ascend P7 Tasarım

Huawei Ascend P7 Tasarım

1.8GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemci ile piyasaya sürülecek olan telefonun Mali 450 grafik işlemcisi ile donatılmış. Bu gelişmiş donanımları ise 2gb ram ile sistem belleği destekliyor. Teknik detaylar açısından baktığımız zaman üst düzey kullanıcılara hitap ettiğini söyleyebileceğimiz yeni Huawei Ascent P7’nin en dikkat çeken yanlarından birisi ise dünyanın en ince 4G LTE telefonlarından birisi olması.

Huawei Ascend P7 Yorumlar

Huawei Ascend P7 Yorumlar

6.5mm kalınlığa sahip olan telefona, Sony tarafından üretilen dördüncü nesil BSI sensörü de dahil edilmiş. 8megapixellik ön kamera ile selfie çılgınlarının yeni gözdelerinden birisi olmaya aday telefon, 13megapixellik arka kamarasıyla da taktir topluyor. Üstelik Huawei, selfie modasını yanlızca ön kamera ile desteklememiş aynı zamanda kamera efektlerine “selfie panorama” adıyla yeni bir mod daha eklemiş. Böylece yeni Ascend P7 ile selfie resimlere yeni bir boyut kazandırılmış. 1080p çözünürlüğünde Full HD videolar kaydedebilen kamerasının yanı sıra, telefonda 16GB  dahili depolama alanı da bulunuyor. Bu alanı Micro SD kartı desteği sayesinde 32gb’a kadar yükseltmekte mümkün. Ancak böylesi gelişmiş özelliklere sahip bir telefonun depolama alanı konusunda bu kadar cimri davranması da ayrı bir soru işareti.

Huawei Ascend P7 Telefon

Huawei Ascend P7 Telefon

Yanlızca 124gr ağırlığa sahip olan telefon 4G teknolojisine de sahip. Ancak ülkemizde henüz 4G teknolojisi kullanılabilir değil maalesef. Yakın bir tarihte kullanılabilme ihtimali de pek görünmüyor açıkcası. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olan telefonun arayüzü şirketin kendine özgü Emotion UI ile harmanlanmış. Önceki modellerden tanıdık olduğumuz bu arayüz, yeni Ascend P7 ile daha da geliştirilmiş (2.3) ve İos 7 işletim sistemine yakın bir arayüze bürünmüş. Huawei, böylece ios işletim sistemi seven kullanıcıların da sempatisini kazanmayı amaçlamış. Teknik açıdan baktığımız zaman bu elbette akıllı bir hamle diyebiliriz. Zira android kullanıcıları da farklı arayüzlerle tanışmayı seviyor.

Huawei Ascend P7

Huawei Ascend P7

Yeni Ascend P7’nin batarya kapasitesi ise 2500 mAh.  Bu bataryanın çarpıcı yanı ise pil seviyesinin %10’un altına düştüğü durumlarda devreye giren Ultra Battery özelliği ile cihazı 24 saat boyunca açık tutabilen tasarruf modu. Ayrıca bu modu şarjın bitmesini beklemeden kendimizde istediğimiz zaman devreye sokabiliyoruz. Modun çalışma mantığı ise yanlızca arama yapabilme,sms gönderebilme ve rehberi görüntüleme mantığına dayanıyor. Yeni Huawei Ascend P7, bazı Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinde 450euro’dan satışa sunulurken,ülkemizde de haziran ayından sonra raflardaki yerini alacak. Şirketin Türkiye Ofisi tarafından yapılan açılamaya göre, telefonun ülkemizdeki fiyatı 1300TL ile 1500TL arasında olacak. Bu fiyat incelendiğinde, teknik özellikler oldukça uygun görünüyor. Zira aynı özelliklerdeki diğer marka telefonlar 1700 TL gibi fiyatlara satılıyor.

Huawei Ascend P7 Akıllı Telefon

Huawei Ascend P7 Akıllı Telefon

Bir diğer başlıkta Sony Xperia Z1 Compact İncelemesi konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • huawei ascend p7 teknosa
  • huawei ascend p6 fiyatı teknosa
  • huawei ascend p6 fiyat teknosa
  • huawei p6 fiyat teknosa
  • huawei p7 teknosa
  • huawei ascend p7 fiyat teknosa
  • huawei teknosa
  • huawei p7 fiyat teknosa
  • huawei p6 teknosa
  • huawei p7 fiyatı teknosa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir