Hemen Windows 10 İşletim Sisteminizi Güncelleyin

Genelde hepimizin kullandığı işletim sistemi olan Windows 10, artık Microsoft tarafından güvenlik ve hata düzenlemeleri için güncelleme paylaşmayacak.

 

Normalde bizler 500 – 1 GB büyüklüğünde ki güncellemeler yüzünden hep şikayet ederdik Microsoft’u, ama artık bu güncellemelerde olmayacak maalesef. Bilgisayarının önerilen güncellemeleri yükle düğmesi aktif olmayanlar hemen aktif etsinler çünkü bilgisayarınızın kararlı bir yapıya geçmesi için yani sizin güvenliğiniz ve bilgisayarınızın hızı için önemli bir etken.

windows creators update

windows creators update

Microsoft şirketinin bizler ile paylaştığı bilgilerde Windows 10 için 9 Mayıs 2017 tarihine kadar en son sürüme güncellemeyen Windows 10 kullanıcıları, bundan sonra güvenlik veya hata güncellemeleri almayacaklar. Microsoft’un böyle bir karar almasının altında yatan en önemli etken ise birkaç gün önce Creators Update üzerinden yayınladığı güncellemeler son derece etkili özellikler içeriyor. O güncellemeler sayesinde yeni yeni özellikler eklenecek ve bilgisayarınızdaki hatalar, hız sorunları düzelecek.

windows 10 işletim sistemi

windows 10 işletim sistemi

Son olarak ta eğer ki 9 Mayıs tarihine kadar Creators Update üzerindeki paylaşılan önemli güncellemeyi yapmazsanız, kullandığınız Windows 10 işletim sistemi üzerindeki hataları bilgisayar çözemeyecek bu sebeple bilgisayarınızdaki işletim sistemli oluşan sorunlarınızdan kullanıcılar sorumlu olacak. Bu sebeple hemen şuan Windows 10 işletim sisteminin son sürümüne güncelleme yapmanız gerekiyor.

Size önerimiz Creators Update programının oluşturduğu sorunları göz önüne alacak olursak son güncellemelerin  zorunlu halde yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bütün bunları yaptıktan sonra zaten siz hiçbir şey yapmadan bilgisayarınız kendi kendine bütün gerekli güncellemeleri yapacaktır.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir