Google’ye Göre En Güvenilir Telefon Şirketi

Google şirketi, Android işletim sistemine bağlı olarak çalışan telefonların en güvenilir ve en stabil olan akıllı telefonları seçti. 250 civarı Android akıllı telefon üreten şirketler var tabi bu sebepten ötürü Android kullanıcıları da çok zaten Android işletim sistemi İOS işletim sistemi gibi değil açık kaynak kodları kullanılıyor. Bu açık kaynak kodlarını internetten araştırarak herkes telefonlarına değişik özellikler katabilirler. Bunlar; Android sürümünü değiştirme, şebeke çekimini yükseltmek gibi ayarlar yapılabilir. Bunun yanı sıra kötü niyetli kullanıcılarda mevcut. Onlar zararlı yazılımları uygulamalara ekliyorlar kullanıcılar bunları indirerek o kötü niyetli insanlara bütün bilgilerini saniyeler içinde veriyorlar. Bütün bilgilerini verdiklerini genelde hemen anlamazlar, ancak kötü niyetli insanlar, kullanıcıların hesaplarında değişiklik yaptığında fark ederler.

android koruma

Google de bu art niyetli insanlar için her zaman yeni güncellemeler paylaşıyorlar. Telefon üretici şirketleri de bunlardan faydalanıyorlar. Şimdi Google’ nin seçtiği en güvenli telefonlar listesine bakalım.

Google
Google Pixel
Google Pixel XL
Nexus 6P
Nexus 6
Nexus 5X
Nexus 5

Motorola
Motorola Moto Z Droid

Oppo
Oppo A33W

One Plus
OnePlus 3

Samsung
Samsung Galaxy S7

Bq
Bq Aquarius M5

Vivo
Vivo V3 Max

LG
LG V20

Sony
Sony Xperia X Compact

Android-Security

Bu Google’ nin hazırlamış olduğu listede ün üstte tahmin edildiği gibi Google’ nin tasarlamış olduğu telefonlar duruyor. Ondan sonra Motorola şirketi daha sonra Oppo şirketi ve en son listede yer alan ise Sony şirketi. Akıllı telefon üreticisi olan Samsung listenin ortasında yer alıyor. Demek ki Samsung şirketinin yapmış olduğu telefonların sistemleri fazla güvenilir değil.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir