GM Discovery ve Galaxy S3 Kıyaslaması

General Mobile Discovery Galaxy S3 Kıyaslama

General Mobile Discovery Galaxy S3 Kıyaslama

Samsung’un en büyük hayran kitlesine sahip olan telefon modellerinden birisi Galaxy S3, üretiminden yıllar geçmesine rağmen ve birçok üst modelinin duyurulmasına rağmen, halen daha revaçta ve azımsanmayacak sayıda kişi tarafından kullanılıyor. Bilhassa ülkemizde oldukça fazla kullanıcıya ulaşan telefonun başı, General Mobile Discovery’nin üretilmesinden sonra derde girdi. Birçok kullanıcı daha uygun fiyatı ve Galaxy S3’e benzeyen tasarımıyla GM Discovery’i oldukça beğendi ve satın aldı. Orta seviyedeki kullanıcıların en çok kararsız kaldığı ve uzun araştırmalar yaptığı bu iki model arasında tercih yapmakta zorlananlar için bir kıyaslama yaptık ve fikir sahibi olmanızda pay sahibi olmak istedik. İşte Tekno Kaşif okurları için kıyaslama ve daha fazlası.

GM Mobile Discovery Alsammı

GM Mobile Discovery Alsammı

İki üründe görüldüğü üzere tasarım konusunda birbirine oldukça benzer özellikler taşıyor. Ancak GM Discovery, Galaxy S3’e nazaran biraz daha keskin köşeli ve Galaxy S4 Mini’yi andırıyor. Durum ne olursa olsun, iki telefonu da tek elle kullanmak gayet kolay diyebiliriz. 8.6mm kalınlığıyla GM Discovery’den 1.1mm ince olan S3, uzunluk ve genişlik olarakta diğeriyle hemen hemen aynı boyda. Malzeme kalitesi olarak ise yine iki üründe plastik kasaya sahip ve aralarında 8gr’lık bir ağırlık farkı bulunuyor. GM Discovery 125gr ağırlığında iken Galaxy S3 ise 133gr ağırlığında.

Biraz daha teknik özelliklere inecek olursak burada da farklı özellikler ve avantajlar ortaya çıkıyor. GM Discovery’nin ekranı 4.7inç, 312ppi ve 720 x 1280 kalitesinde. IPS LCD teknolojisine sahip olan telefonun rakibinde ise, 4.8inç büyüklüğünde 306ppi değerinde ve Super AMOLED görüntüleme teknolojisi bulunuyor. Ekran çözünürlüğü ise rakibinin aynısı. Böylece iki telefonun ekranında büyük fark görünmüyor diyebiliriz.

GM Discovery ve Galaxy S3 Kıyaslaması

GM Discovery ve Galaxy S3 Kıyaslaması

 

Depolama alanı konusunda Galaxy S3 biraz daha marifetli. 32GB saklama alanı bulunan telefonun MicroSD desteği ile 64GB’a kadar arttırılabilir hafızası bulunurken, GM Discovery’ de ise 16GB dahili depolama alanı ve 32GB’a kadar arttırılabilir hafıza desteği yer alıyor. Temassız ödeme seçeneği NFC ise yanlızca Galaxy S3’te bulunuyor. İşlemci konusunda ise iki telefonunda dört çekirdekli işlemcisi bulunuyor ancak arada GHz farkı mevcut. Buna göre GM Discovery 1.2 GHz işlemci hızına sahipken Galaxy S3’te bu miktar 1.4GHz. İki üründeki sistem belleği miktarı ise 1GB. Android 4.3 işletim sistemine sahip olan Samsung Galaxy S3’e karşılık GM Discovery Android 4.2 işletim sistemi ile çalışıyor.

Galaxy S3’te 8megapixellik 1920×1080 çözünürlüğünde 1080p HD görüntüler çekmeyi sağlayan F2.6 diyafram aralığına sahip bir kamera, GM Discovery’de ise buna benzer 8megapixellik bir kamera bulunuyor. Ön kamera konusunda ise pek büyük bir fark yok. GM Discovery 2megapixellik kamerası ile görüntülü konuşmalara imkan sağlarken, Galaxy S3 ise 1.9 megapixellik ön kameraya sahip. 2100mAh batarya değerine sahip olan Samsung Galaxy S3’e karşılık GM Discovery,1800mAh batarya ile geliyor.

 

General Mobile Discovery Almalımıyım

General Mobile Discovery Almalımıyım

Görüldüğü üzere iki ürün arasında herhangi devrim niteliğinde bir fark yok. Yalnızca batarya konusunda Galaxy S3 sahipleri biraz daha avantajlı ve iyi bir kameraya sahipler diyebiliriz. Bundan dolayıdır ki neredeyse tüm GM Discovery kullanıcıları batarya ömründen şikayet ediyor. Kamera olarakta GM Discovery en az Galaxy S3 kadar marifetli. İki ürün arasında fiyat olarak ise yaklaşık 250-300 TL’lik bir fiyat farkı mevcut. Buna göre Galaxy S3 biraz daha pahalı. Son tercih siz değerli Tekno Kaşif okurlarımızın. Doğru kararı vermek için ihtiyaçlarınızı iyice gözden geçirmeyi unutmayın. Teknolojiyle kalın.

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir