GM Discovery Elite ve LG G2 Kıyaslaması

General Mobile’ın yeni amiral gemisini Elite’in duyurulmasının ardından kimi kullanıcılar yeni çıkan ürünü almakta karar kılarken, kimileri ise biraz daha eski modellere kıyaslama yaparak karar veriyor. Elbette telefonların çıkış tarihlerinden ziyade teknik özellikleri ve fiyat karşılaştırmasına göre karar almak en doğrusu. En çok kıyaslanan modeller arasında gelen General Mobile Discovery Elite ve LG’nin G2 modeli arasında karar vermekte zorlananlar, bu incelememizin ardından daha rahat karar verebilirler. İşte iki ürün arasındaki artılar,eksiler,avantajlar ve dezavantajlar.

LG G2 Kılıf

LG G2 Kılıf

İlk etapta tasarım konusunda ele aldığımız iki cihaz arasında elle hissedilmeyecek kadar ağırlık farkı mevcut. LG G2 143 gram ağırlığa sahipken GM Elite 152gram ağırlığında. Malzeme farkından kaynaklanan bu ağırlığın yanı sıra G2,GM Discovery Elite göre 4.1mm daha az geniş. Ayrıca GM Elite, hemen hemen G2 ile aynı kalınlıkta. Bu da demek oluyorki iki telefon arasında tasarımsal olarak pek fazla fark görünmüyor ancak G2’nin cam alaşımlı kasası elinize alınca biraz daha fazla güven veriyor.  GM Elite’in sivri kenarları kullanımı zorlaştırırken biraz daha klasik bir görünüme sahip. Bu keskin kenarlardan ötürü telefonu tek elle kullanmakta biraz daha zor.

Teknik özellik bakımından iki cihazı kıyasladığımızda ise kıran kırana bir savaş olduğunu görebiliyoruz. GM Discovery Elite 3gb sistem belleğine sahip, buna karşılık LG G2’de bu miktar 2gb. Kamera konusunda ise arada belirgin bir fark mevcut. 16megapixellik 1/2,3 sensör aralığında bir kameraya sahip olan GM Elite karşı LG G2 13megapixellik kamerayla geliyor. İkincil kamera olarak ise GM Elite açık ara lider. Zira GM Discovery Elite’in 8megapixellik kamerası, rakibinin 2.1 megapixellik ön kamerasına fark atıyor. Video çözünürlüğü konusunda ise GM Discovery Elite yine rakibine kıyasla çok önde. 4K kalitesinde 3840 x 2160 pixellik görüntüler elde eden Discovery Elite zengin görüntüler sunarken, LG G2 ise 1920×1080 pixellik 1080P görüntüler kaydediyor.

LG G2 Kıyaslama

LG G2 Kıyaslama

Ekran kalitesi açısından iki cihazı kıyasladığımız zaman ise bazı ufak farklılıkların dışında herhangi bir göze çarpan nitelik bulunmuyor. Kıyaslaması yapılan bu iki cihazında ekran çözünürlüğü 1080×1920 pixel. 5.5inç ve 401 ppi değerindeki ekranı olan GM Elite karşın LG G2’de 5.2inçlik 423 ppi değerinde IPS Plus ekran bulunuyor. İşlemci konusunda ise iki üründe aynı işlemciye sahip ancak arada ufak bir GHz saat hızı farkı mevcut. Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 işlemciye sahip olan ürünlerden LG G2’nin hızı 2.26 GHz iken,GM Elite’de bu hız 2.2 GHz. Yine iki üründe Adreno 330 grafik işlemciyle çalışıyor.

GM Discovery Elite Kılıf

GM Discovery Elite Kılıf

Depolama alanı konusunda ise iki üründe iddialı. GM Discovery Elite 32GB depolama alanına sahip. LG G2’de ise iki farklı bellek türü mevcut. Bunlardan birisi 16GB versiyon, diğeri ise 32GB sürüm. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan iki cihazda da Multi Tasking ve Multi Touch özelliği bulunuyor. 3000mAh bataryası olan LG G2’ye kıyasla GM Elite’de 2500mAh pil mevcut. Fiyat olarak ise iki ürün arasında yaklaşık 200-250 TL mikraında değişkenlik bulunuyor.

General Mobile Discovery Elite

General Mobile Discovery Elite

GM Discovery Elite Renkleri

GM Discovery Elite Renkleri

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir