Galaxy Tab S ve Galaxy TabPRO Kıyaslaması

Samsung Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Karşılaştırması

Samsung Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Karşılaştırması

Samsung, çok çeşitli ürünler tasarlamak konusunda oldukça aktif bir yol izliyor. Öyleki şuana kadar yüze yakın android cihaz üreten firma, tablet konusunda da oldukça cömert. Samsung, şimdi Galaxy Tab ailesini de 10.5inç ve 8.4inçlik iki modeliyle genişletmeyi başardı. Las Vegas’ta düzenlenen Ces 2014 fuarında tanıtılan bu iki model, birbirine nazaran bazı farklar içeriyor.  Çözünürlük bakımından iki üründe 2560 x 1600 piksel görüntü kalitesi sunarken, iki ürünün ekranı da başlıkta belirttiğimiz gibi 8.4inç. Her ne kadar iki ürün ekran çözünürlüğü olarak aynı orana sahip olsa da aslında temel fark görüntüleme teknolojilerinde yatıyor. Zira Galaxy TabPro TFT LCD  ekrana sahipken, Galaxy Tab S’te ise  Süper Amoled ekran yer alıyor. Ayrıca iki ürünün pixel aralığı da 359 ppi.

Samsung Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Fiyatları

Tasarım konusunda da iki üründe nerdeyse birbirlerinin aynısı. Samsung Galaxy TabPro’nun arka kısmında suni deri ve dikiş izleri yer alıyorken, Galaxy Tab S’te ise dokulu arka kısım ve parmak izi tarayıcısı dikkat çekiyor. Galaxy Tab S 212.8 x 125.6 x 6.6 mm ebatlarında iken,Galaxy TabPro ise . 219 x 128.5 x 7.2 mm ebatlarında. İki ürün arasında ise 37gr’lık bir ağırlık farkı bulunuyor. Galaxy TabPro 8.4, 331gr ağırlığıyla daha ağır geliyor.

Samsung Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Fiyatları

Gelelim iki ürünün en çok merak edilen soru işaretlerinden birisine. Buradaki sorunun cevabı ise elbette çalışma performanslarında yatıyor. Samsung Galaxy Tab S, dördü 1.9GHz diğer dördü ise 1.3GHz olmak üzere sekiz çekirdekli Exynos bir işlemciye sahipken, Galaxy TabPro 8.4’te ise 2.3GHz hızında dört çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Sistem belleği konusunda ise Tab S yine bir adım önde. 2GB ram’e sahip olan TabPro 8.4’e karşılık Tab S’te 3GB ram mevcut. Bu özelliklere göre Galaxy Tab S, daha iyi performans gösteriyor ve rakibinden bir adım daha önde diyebiliriz. Ayrıca batarya konusunda da iki üründe birbirine oldukça yakın seyrediyor. Galaxy TabPro 4800mAh değerinde bir bataryaya sahip. Galaxy Tab S’te ki batarya ise 4900mAh. Ancak Galaxy Tab S’te bulunan Ultra Güç Koruma Modu, onun daha uzun süreli batarya ömrüne sahip olmasını sağlıyor.

Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Kıyaslaması

Galaxy Tab S ve Galaxy TabPro Kıyaslaması

İki ürününde kamera özelliklerine değinecek olursak; Galaxy TabPro’da, hemde Galaxy Tab S’te 8 megapixellik arka kameranın yanı sıra, Galaxy Tab S 2.1 megapixel ön kamera, Galaxy TabPro ise 2 megapixellik bir ön kameraya sahip. İki üründe de Led flash desteği mevcut. Android 4.4 KitKat sürümüne sahip olan iki üründe de 32GB dahili depolama alanı ve MicroSD özelliği yer alıyor. Ayrıca Galaxy Tab S’in 16GB modelleri de mevcut. Sonuç olarak baktığımız zaman TabPro S biraz daha yüksek performanslı bir tablet diyebiliriz. Ancak Galaxy TabPro’da ihtiyaçlara büyük ölçüde karşılık verebilecek bir tablet. Galaxy TabPro 8.4’ün satış fiyatı 800 TL civarında. Galaxy Tab Pro S’in satış fiyatı ise henüz belli değil.

Galaxy TabPro Kıyaslama

Galaxy TabPro Kıyaslama

Bir diğer başlıkta Samsung Galaxy S4 Mini ve Galaxy S3 Kıyaslaması konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir