En Popüler İOS 8.3 Tweakleri

En Popüler Cydia Uygulamaları

En Popüler Cydia Uygulamaları

İOS 9‘un tanıtıldığı şu günlerde, bir iki adım geriden ilerleyen Jailbreak araçları buna rağmen oldukça ilgi görüyor. Çünkü kullanıcılar güncel işletim sistemi sürümünü kullanmak yerine, daha çok işlevli, daha çok özgür ve daha yetenekli işletim sistemini tercih ediyorlar. Mevcut İOS sürümlerinde elbette bu istekleri karşılamak mümkün değil. Zira oldukça anlamsız eksiklikler İOS işletim sistemlerinde tarihten beri süre geliyor.

En Popüler Cydia Uygulamaları

Buna basit bir örnek verelim. Bilindiği gibi iPhone kullanıcıları, gelen aramaları reddetmek için ya mesaj ile yanıtlama tuşuna basıyor, yada power tuşuna iki kere basıp gelen çağrıyı reddediyor. Sizce de bu iş biraz garip değil mi? Örneğin gelen çağrıları cevapla tuşunun yanına neden bir reddetme düğmesi de konulmaz ? Önceleri bulunan bu özellik neden güncel işletim sistemlerinde yok?

Veya rehberde aynı anda birden fazla kişiyi silebilmek neden mümkün değil? Acaba bu İOS işletim sistemini tasarlayanlar için biraz imkansız bir olay mı? Halbuki eski bar tipi telefonlarda dahi bunu yapabilmek mümkündü. İşte bu nedenle birçok iPhone kullanıcısı için Jailbreak eklentileri olmazsa olmazdır.Bizlerde bu eksiklikleri giderebilmeniz için, iPhone Hacks web sitesi tarafından derlenen en popüler Jailbreak araçlarını sizler için türkçeye çevirdik,buyrun listemize.

En Popüler 8.3 Tweakleri

En Popüler 8.3 Tweakleri

En Popüler 8.3 Tweakleri

Cylinder

Cylinder aracı, telefonun ana menüsündeki geçişleri daha eğlenceli bir hale getiren, bu geçişlere 3D efektler katan bir tweak. Telefonunuzu kullanırken bir yandan da eğlenebilirsiniz.

SwipeSelection

Bu tweak herhalde sık sık mesajlaşan veya sosyal medyada oldukça aktif olan kullanıcılar tam bir nimet. Çünkü Apple cihazlarda yazı yazarken bir kelimenin ortasındaki veya herhangi bir yerindeki harfi silmek, düzeltmek veya harf eklemek için büyütecin ekranda belirmesini beklemek gerekiyor. Halbuki SwipeSelection varken öyle mi? Tek yapmanız gereken, yazı yazarken elinizi klavyenin üzerinde sağa veya sola doğru sürüklemek. Böylece imlecin parmak hareketinizle birlikte harflerin arasında gidip geldiğini görebilirsiniz.

MessagesCustomiser

Sürekli aynı mesaj kutusu arayüzünden sıkılan kullanıcılar için birebir. Bu tweak ile sohbet baloncuklarının rengini değiştirebilir, arka plana farklı renkler verebilir,yazıların rengini değiştirebilir ve daha renkli bir iletiler arayüzü oluşturabilirsiniz.

Mobius

Telefonumuzun uygulamalar menüsünde bulunan sayfalar arasında geçiş yaparken efektler katar. Uygulamalar sayfasında ilk sayfadan ikinci sayfaya, ikinci sayfadan üçüncü sayfaya vs. geçişlerde yuvarlanma,küp,dağılma vb. gibi çeşitli efektler katar. Ayrıca en son sayfaya geldiğinizde sizi yeniden ilk sayfaya gönderir. Bu ve benzeri diğer ayarlamaları da yapmak bu tweak ile mümkün.

PrismBoard

Bu tweak ile yazışmak daha eğlenceli. Klavyede tuşlara basarken her tuş için ayrı bir renk atayan PrismBoard, bastığınız tuşun ekranda beliren büyük halini renklendiriyor, siz yazı yazarken ekranda şenleniyor.

ShowCase

Klavyede yazı yazarken harfleri büyütmek için shift tuşuna basarız ancak harfler klavye üzerinde büyümez yada küçülmez, yalnızca harfi tıkladığımızda isteğimize göre büyük yada küçük yazar. ShowCase eklentisi ise, shift tuşuna bastığınız zaman klavyedeki tuşların tamamını büyütür yada küçültür.

BytaFont2

Telefonunuza yüzlerce farklı yazı stili yüklemek bu araç ile mümkün. Ancak yüklediğiniz fontların Türkçe karakterleri desteklemesine dikkat edin. Bunun için programı yükledikten sonra font arama menüsünden Türkçe kategorisini seçin.

PowerPlus

Power tuşuna basılı tuttuğunuzda “Telefonu Kapat” seçeneğinin yanına “Yeniden Başlat” seçeneğini de ekleyen tweak.

SmoothCursor

Office 2013 sürümünden tanıdık olduğumuz yazı imleci. Siz yazı yazarken engel olmamak için karakterleri seçerek atlar ve akıcı metin formatında yazıya göre hareket eden dinamik bir süzgeç sağlar.

Zeppelin

Birçok Jailbreak kullanıcısının yakından tanıdığı bir tweak. Zeppelin ile ekranın sol üst köşesinde bulunan operatör yazısı yerine dilediğiniz birşey yazabilir, yada daha farklı bir logo koyabilirsiniz. Android logosu, adidas logusu,transformers logosu, sevdiğiniz takımın logosu vb. gibi. Tabi bunun için diğer Zeppelin logo paketlerini de indirmeyi unutmayın.

CloseAll

CloseAll ile Safari tarayıcısındaki açık sayfalardan herhangi birinin üzerine parmağımızı basılı tutuyoruz ve tüm açık uygulamalar kapatılsınmı diye soruyor. Böylece web sayfalarını tek tek kapatmak zorunda kalmıyoruz.

CheeseCake

Tuş kilidinin kapanma efektini android ile aynı yapar. Yani ekran hafif solarak kapanır.

LongCCB

En pratik tweak’lerden birisi. Menünün altından yukarı doğru sürükleyerek açtığımız denetim araçları menüsündeki simgelerin üzerine basılı tuttuğumuzda, o seçeneğin ayarlarına gider. Şöyleki, parmağımızı WiFi simgesine basılı tuttuğumuz zaman WiFi ayarlarını açar, Bluetooth simgesine basılı tuttuğumuz zaman Bluetooth ayarlarına gider vs.

betterFiveColumnHomescreen

İsmi, II. Dünya Savaşında şehit düşen İngiliz askerin kuzeninin dayı oğlunun ismine benzeyen bu tweak, simgelerin arasındaki boşlukları asgariye indiriyor. Böylece bir ekrana daha çok uygulama sığabiliyor ve simgeler oldukça düzgün görünüyor.

betterFiveIconDock

Telefonun alt kısmında bulunan dock simgelerinin sayısını 5’e çıkarır.

DateInstatusbar

Şarj miktarı, sinyal seviyesi vb. bilgilerin bulunduğu status bar çubuğuna tam tarihi yerleştirir. Yani saatin yanında tarih bilgisi de yer alır.

HideMe8

En gelişmiş tweak’lerden birisi. Bu araç ile telefonunuzun birçok elementini gizleyebilirsiniz. Kilit ekranı,bildirimler,dock menüsü,denetim ekranı vb. menüleri özelleştirebilir ve değiştirebilirsiniz.

En Popüler Cydia Programları

En Popüler Cydia Programları

Bir diğer başlıkta Android Cihazlardan Uygulama Nasıl Kaldırılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir