En İyi Web Tarayıcı Hangisi?

Başlangıçta hemen hemen herkes mecburiyetten İnternet Explorer kullanıyordu. Ancak Microsoft‘un işletim sistemlerine entegreli olarak gönderdiği bu web tarayıcı zamanla öyle çilelere dönüştü ki, sonunda kullanıcıların feryadına alternatif tarayıcılar yetişti. Opera,Mozilla Firefox,Yandex derken tarayıcı savaşları da gittikçe hızlandı. Peki hangi tarayıcı kullanıcılar tarafından daha çok seviliyor ve daha hızlı ? Bunu soruyu sorduğumuz zaman çoğunlukla test sonuçlarına bakarak yanıt veriyoruz fakat kullanıcı yorumlar da oldukça önemli.

En Hızlı Web Tarayıcı

En Hızlı Web Tarayıcı

Yapılan testlerin çoğunda Opera Web Tarayıcısı, Google Chrome‘dan biraz daha üstün görünürken, son zamanlarda Mozilla Firefox‘un da gözle görülür şekilde bir çıkış yakaladığını söyleyebiliriz. Zaten Firefox‘un son sürümüne baktığımız zaman Google Chrome ile oldukça benzerlik gösterdiği aşikar.

Kullanıcı sayısında ise Google Chrome‘un gerek mobil platformda, gerekse bilgisayar platformunda Firefox’tan bir adım önde olduğunu söyleyebiliyoruz. Son gelen verilere göre Mozilla Firefox 100 milyondan fazla indirilirken, Google Chrome‘un bu rakamı yakaladığını düşünülüyor. Bu indirme sayılarında Firefox‘un sık sık güncelleme getirdiği de göz önünde bulundurulursa, Yandex daha az sorun yaşatıyor denilebilir.

En Çok Kullanılan Tarayıcı

En Çok Kullanılan Tarayıcı

En Çok Tercih Edilen Web Tarayıcı

En Çok Tercih Edilen Web Tarayıcı

Web tarayıcıları güvenirliği açısından, flash uygulamaları açabilme kabiliyeti, stabilize çalışma ve eklentiler konusunda incelediğimiz zaman ise, birbirinden farklı sonuçlar elde edebilyoruz. Bazı uzmanlar güvenlik açısından Mozilla Firefox‘un parola yöneticisini tavsiye ederken, bazı uzmanlar ise java uygulamalar konusunda Opera‘yı daha hızlı görüyor. Ancak her tarayıcıyı farklı bir iş için kullanmak yerine, tek tarayıcıyı daha dikkatlice kullanmak daha doğru bir tercih olurdu.

En Güvenli Web Tarayıcı

En Güvenli Web Tarayıcı

Bir diğer başlıkta İos 8 Yenilikleri Neler? İos 8 Nasıl Olacak? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • en iyi tarayıcı 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir