Corning Gorilla Glass 5’in Özellikleri Neler?

Corning Gorilla Glass 5 İncelemesi

Corning Gorilla Glass 5 İncelemesi

Akıllı telefon arızaları dendiği zaman akla gelen ilk problemlerden birisi ekran kırılmasıdır. Çünkü cihaz yere düştüğünde veya darbeye maruz kaldığında etkisini ilk gösterdiği yerlerden birisi ekrandır. Ekran ise telefondaki en dayanıksız bölgelerden birisi -idi. Görünüşe göre bu olgu artık eskilerde kalmak üzere. Çünkü yeni tanıtılan Corning Gorilla Glass 5 ile, telefonun ekran dayanıklılığı en az 1.5 kat artıyor. Çünkü Corning Gorilla Glass 5’in yapımında farklı kimsayallar ve elementler kullanılmış.

Corning Gorilla Glass 5 Dayanıklılığı

Corning Gorilla Glass 5 Dayanıklılığı

Corning Gorilla Glass 5‘in yapıla tanıtımında, onun yaklaşık 2 metrelik mesafelerden düşmelerde %80’e kadar güvence verebildiğinden söz ediliyor. Bu oran mutlaka cihazın düştüğü zemine ve düşme şekline göre değişiklik gösterecektir fakat söyleyebiliriz ki, bu ekranın üzerine birde tempered glass ekran koruyucu yapıştırıldığı zaman, ekranın cihazın en zayıf noktası değil en dayanıklı bölgelerinden biri haline gelebileceğini anlayabiliyoruz.

Corning Gorilla Glass 5 Testleri

Corning Gorilla Glass 5 Testleri

Yani Corning Gorilla Glass 5, telefonlarda ki ekran kırılma problemini büyük ölçüde halledecek. Tabi sizler deneme amaçlı olarak ekrana çekiç ile girişirseniz, bu işin sonu hüsranla da bitebilir. Zaten muhtemelen Corning Gorilla Glass 5 sürümünün kullanıldığı ilk telefon tanıtıldığı zaman, herhalde birbirinden sıra dışı test videolarını da izlemeye başlarız. Şimdiye kadar en az 3 milyar cihazda Corning Gorilla Glass teknolojisinin kullanıldığını söylersek, Gorilla Glass 5’in rekora koşacağını söylemekte yanlış olmaz. Şimdi sizi aşağıdaki tanıtım videosu ile başbaşa bırakalım.

 

Bir diğer başlıkta WiFi Sinyali Nasıl Güçlendirilir? En İyi Güçlendirme Yolları konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • gorilla glass 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir