Asus Zenfone 4 Ailesi Tanıtıldı: İşte Modeller ve Fiyatlar!

Asus’un akıllı telefon ailesi Zenfone, yeni tanıtılan 6 yeni model ile daha da büyüdü. Asus Zenfone 4 Ailesi altında tanıtılan bu yeni modeller, birbirinden farklı teknik özellikler ile birlikte her türlü kitleye hitap eden bir model sunabiliyor. Üstelik yeni Zenfone 4 Ailesi, ülkemizde de satışa çıktı ve fiyatlar böylece belli oldu. Şimdi öncelikle cihaz modellerinden ve özelliklerinden biraz bahsedelim.

Asus Zenfone 4 Özellikleri ve Fiyatı

Asus Zenfone 4 piyasaya iki farklı versiyon ile sürülecek. Bunlardan ilkini diğerinden ayıran özellikler; 4GB RAM, Qualcomm Snapdragon 630 işlemci ve Adreno 508 grafik kartı olacak. İki cihazın ortak özellikleri arasında ise; ilki f/1.8 diyafram aralığına sahip 12MP, ikincisi f/2.0 diyafram aralığına sahip 8MP dual kamera, ön kısımda 84 derece geniş açıya sahip 8MP çözünürlüklü bir kamera, 64GB depolama alanı ile, 3300 mAh değerindeki batarya olacak.

Asus Zenfone 4

İkinci Asus Zenfone 4 versiyonunda ise kardeşinden farklı olarak; 6GB RAM, Qualcomm Snapdragon 660 işlemci ve Adreno 512 grafik kartı bulunacak. Yine iki cihazında ekran boyutu 5.5” büyüklüğünde, 1080p Full HD çözünürlüğünde, Super IPS+ panelden meydana gelecek. Fiyat olarak ise kesin rakam söyleyebilmek mümkün değil ancak gelen bilgiler telefonun 2.700 TL gibi bir rakamdan satılacağı yönünde. Elbette bu rakam 6GB modeli için olacaktır ama alt modelin 2.400 TL gibi bir fiyat ile satılacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Asus Zenfone 4 Pro Özellikleri ve Fiyatı

İsminden de anlaşılacağı üzere, Pro versiyonu düz versiyonun biraz daha üstünde yer alan bir telefon. Zenfone 4 ailesinin üçüncü üyesi olarak ön plana çıka bu modelde ise yine kardeşleriyle birebir aynı ekran, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, Adreno 540 Grafik Kartı, 6GB RAM, 64GB ile 128GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ve 3600 mAh değerinde bir batarya var. Cihazın kamera özellikleri ise oldukça iyi bir noktada. Telefonda F/1.8 diyaframlı 12MP ve 16MP dual arka kamera, f/1.9 diyafram aralıklı 87 derece açıya sahip 8MP ön kamera bulunuyor. Fiyat olarak 600 dolar etiket ile sunulan ürünün ülkemizde ki fiyatı ise 3000 TL’yi rahatlıkla bulacaktır.

Asus Zenfone 4 Pro

Asus Zenfone 4 Selfie Özellikleri ve Fiyatı

Bu modelin ismi zaten kendisi hakkında önemli ipuçları veriyor. Zira telefon Selfie çekimleri üzerine inşa edilmiş ve görüntü odaklı bir model. 20MP çözünürlüklü, f/2.0 diyaframlı birinci ön kameraya ek olarak, 120 derece açıya sahip yine f/2.0 diyaframlı 8MP kamera, telefonun ön kısmına yerleştirilmiş. Yani cihazın ön kısmında iki adet canavar gibi kamera bulunuyor ve kalitesiz görüntü almak istediğiniz kadar beceriksiz olsanız da mümkün değil. Asus Zenfone 4 Selfie’nin arka tarafında ise 16MP çözünürlüklü kameraya yer verilmiş. Buna ek olarak 5.5” büyüklüğünde 1280x730px IPS ekran, Snapdragon 430 işlemci, 4GB RAM, 64GB depolama alanı ve 3000 mAh batarya diğer özellikler arasında geliyor. Ürünün fiyatı ise, kamera hariç diğer teknik özellikler çok abartılmadığından, diğerlerine nazaran oldukça uygun. Nitekim şuanda açıklanan Avrupa fiyatı 280 dolar iken, Türkiye’de satılması durumunda yaklaşık 1.800-2.000 TL civarı olacaktır.

Asus Zenfone 4 Selfie

Asus Zenfone 4 Selfie Pro Özellikleri ve Fiyatı

Asus, selfie konusunda iddialı olan bir telefon çıkarmakla kalmamış, bunu Selfie Pro modeliyle de bir tık öteye taşımış ve performansı da arttırmış. Kardeşine nazaran bu modelde daha iyi bir işlemciye ve grafik kartına yer verilmiş. Telefonun ön kısmında 120 derece geniş açıya sahip f/1.8 diyaframlı iki adet 12MP kamera varken, arka kısıma 16MP değerinde kamera konulmuş. Cihazın diğer teknik özellikleri ise aşağıdaki gibi;

 • Ekran: 5.5” Büyüklüğünde,1920x1080px Çözünürlüklü IPS Panel
 • Snapdragon 625 İşlemci
 • Adreno 506 Grafik Kartı
 • 4GB RAM
 • 64GB Depolama Alanı
 • 3000 mAh Batarya

Bu özellikler ile birlikte telefona biçilen fiyat ise 380 dolar. Türkiye’de ise bu rakam vergilerle birlikte 2000-2300 TL gibi bir fiyata tekabül edecektir.

Asus Zenfone 4 Selfie Pro

Asus Zenfone 4 Max Özellikleri ve Fiyatı

Zenfone 4 Max modeli, biraz daha orta sınıf ve düşük bütçeli kullanıcıların tercih edebileceği bir model olarak ön plana çıkıyor. Fakat telefonun diğerlerinden farklı olarak muazzam bir batarya kapasitesi var. Zenfone 4 Ailesinin diğer üyeleri 3000-3500 mAh dolaylarında batarya ile gelirken, Max modelinde tam 5000 mAh bataryaya yer verilmiş. Zaten Max kelimesi burada ekranı değil, batarya kapasitesini temsilen kullanılmış. Cihazın diğer teknik özellikleri ise aşağıda verildiği gibi.

 • 5inç 1920x1080p IPS Ekran
 • Qualcomm Snapdragon 425 İşlemci
 • 2GB RAM
 • 64GB Depolama Alanı
 • 13MP+5MP Arka Kamera
 • 85 Derece Açılı 8MP Ön Kamera

Görüldüğü üzere telefonun teknik özellikleri onu orta sınıf, şarjı uzun giden bir fiyat/performans odaklı ürün kılıyor. Nitekim Zenfone 4 Max’ın satış fiyatı ülkemizde 1400 TL olacak. Ama yüksek performans bekleyen müşterilerin diğer modelleri tercih etmesi tavsiyemizdir.

Asus Zenfone 4 Max

Asus Zenfone 4 Max Pro Özellikleri ve Fiyatı

Diğer modellerde olduğu gibi, bu modelde de Asus, “ağabey” modeline yer vermiş. Max ve Max Pro arasında kamera, RAM ve işlemci konusunda farklılıklar bulunurken, ekran ve batarya konusunda ise iki cihaz birbiriyle aynı. Buna göre Zenfone 4 Max Pro’nun diğer özellikleri aşağıdaki gibi;

 • Snapdragon 430 İşlemci
 • 3GB RAM
 • 64GB Depolama Alanı
 • 16MP+5MP Dual Arka Kamera
 • 16MP Ön Kamera

Asus Zenfone 4 Max Pro’nın fiyatı hakkında bir açıklama yapılmazken, yurt dışı fiyatına da yer verilmedi. Fakat kardeş modelin 1.400 TL olduğunu düşünecek olursak, Pro modelinin ise 1750 TL-2000 TL arasında satılacağını tahmin ediyoruz.

Asus Zenfone 4 Max Pro

Asus Zenfone 4 Ailesi Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Gelen bilgilere göre Asus Zenfone 4 ailesi, Kasım – Aralık ayları gibi raflardaki yerini alacak. Asus Zenfone 4 ve Zenfone 4 Max modellerinin ülkemizde satışa çıkacağını biliyoruz ancak diğer modeller hakkında henüz bilgi verebilmek mümkün değil. Diğer modeller hakkında kesin bilgi için ilerleyen tarihleri beklememiz gerekecek.

Bir diğer başlıkta Gizli Android Kodları ve İşlevleri Neler? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir