AskerCell Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Askercell Aboneliği Nasıl Yapılır

Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından alınan son karar ile, askerlerin bazı koşullar altında cep telefonu kullanmalarına serbestlik geliyor. Bu sayede er ve erbaşlar, sevdikleriyle görüşebiliyor ve iletişim içinde olabiliyorlar. Peki askerlerin cep telefonu kullanmalarına olanak sağlayan kanunun içerdiği sınırlamalar neler ? Askerler hangi koşullarda cep telefonu kullanabilecek? İşte Askercell ve sertbestlik kanunu ile bilmeniz gereken her şey.

AskerCell Kullanım Şartları

Mehmetçik askerlik hizmetini yerine getirirken, hafta içi 08:00-18:00 saatleri dışında, tanımlayacakları 7 numara ile görüşebilecekler. Bu 7 numaranın ise 5’i mobil 2’si sabit numara olacak. Ayrıca Mehmetçik için özel olarak sunulan AskerCell hatları veri kullanımına kapalı olacak. Yani internete girmek mümkün olmayacak. AskerCell dışındaki başka hatlar ise kullanılamayacak. Mehmetçiğin kullanacağı telefonlar akıllı telefon olmayacak, sadece eski bar tipi tuşlu telefonlar olabilecek. Bir Turkcell hizmeti olan AskerCell‘e yalnızca 7 numara kayıt edilebiceğinden, ekstradan başka numaraları çevirmek mümkün olmayacak. Yani mehmetçiğin hatlarında yapılan ayarlamalar cep telefonu üzerinden değil Turkcell tarafından yapılacak. Askerlere yalnızca görüşecekleri numaraları belirlemek kalacak.

Turkcell Askercell Paketi Fiyatları ve Detaylı Bilgi

Nasıl AskerCell’li Olurum ?

Askercell’li olmak için bir Turkcell bayisine gidip Askercell’li olmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Ardından Turkcell çalışanı tarafından talebiniz alınarak sisteme işleniyor ve cep telefonunuza Askercell’li olmak istediğinize dair bir teyit mesajı geliyor. Gelen bu mesajı EVET yazarak yanıtlıyorsunuz. Daha sonra yine Turkcell çalışanı tarafından görüşmek istediğiniz 5’i mobil 2’si sabit numara hattınıza tanımlanıyor ve artık Askercell’li oluyorsunuz. Askerlik hizmetini bitirdikten sonra ise yine Turkcell bayisine giderek veya Müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı normale çevirebiliyorsunuz. Şimdi Askercell’in bir faturasız hizmet olduğunu, yalnızca TL yüklemeleri karşılığında kullanılabildiğini hatırlattıktan sonra diğer detaylara geçelim.

AskerCell Hangi Kullanım Paketlerine Sahip?

Askercell 1000 SMS

35 TL’ye 1000 DK İçin:

ASKER 1000DK yazdıktan sonra 2222’ye gönderin. (ASKER 1000DK > 2222)


Askercell İkili

20 TL’ye 400 DK HER YÖNE+180 DK SABİT HATLARLA KONUŞMA + 1000 SMS (Askercell İkili Paket) İçin:

ASKER IKILI yaz 2222’ye gönder.


Askercell 500 DK Tarifesi

20 TL’ye 500 DK HER YÖNE KONUŞMA PAKETİ İÇİN (Askercell 500DK)  İçin:

ASKER 500DK yaz 2222’ye gönder


Askercell 300 DK Tarifesi

15 TL’ye 300 DK HER YÖNE KONUŞMA PAKETİ İÇİN (Askercell 300DK)  İçin:

ASKER 300DK yaz 2222’ye gönder

Bir diğer başlıkta En İyi Web Tarayıcı Hangisi? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

 • askercell
 • askercell numara ekleme
 • askercell numara degistirme
 • askercell paketleri
 • askercell hakkında bilgi
 • askercell numara kaydetme
 • askercel
 • askercell müşteri hizmetleri
 • turkcell askercell
 • askercell numara tanımlama

178 - “AskerCell Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

  • Sevgili Semiha
   Yeni alınan hatların açılma süreleri 1 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. Hat alınırken eksik yada hatalı bilgi verme, eksik evrak düzenleme gibi problemlerden ötürü bu süre uzayabilir, yada hat hiç açılmayabilir. Bu nedenle hat sahibinin Turkcell Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmesi, yada bir Turkcell Yetkili Bayii’sine gitmesi gerekmektedir.

 1. Admin askerde illa askercell kullanmak zorunlu mu tarifesi yetmiyor.. başka turkcell hattı alıp onu kullansam olur mu?

  • Sevgili Ersoy
   Askerlik görevini icra eden tüm askeri personeller, askeri sınırlar içerisinde yalnızca Askercell kullanabilmektedir. Fakat kontör kartı ve jeton ile ankesörlü telefonların olduğu bir bölge de askerlik yapmakta ise, daha farklı fiyatlar ile dilediği numara ile görüşme yapılabilmektedir.

 2. Bir de hem benim hem nişanlımın bana attığı mesajlar gelmiyor. İletim raporu geliyor fakat mesajları göremiyoruz

  • Sevgili Boncuk
   Mesajların gidip gelmemesi konusunda cihaz ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda olmakla beraber, Turkcell Müşteri Hizmetleri ile problemi paylaşarak hattınızla ilgili teknik problemleri çözebilirsiniz. Sevgilerle.

 3. Askercell servisi akşam 18 den sonra kesin açılıyor mu? Bazen akşam 8 de bile aradığımda askercel servisi kısıtları kapsamında numara aranamamaktadır diyor sebebi ne olabilir?

  • Sevgili Boncuk
   Askercell kısıtları 08:00-18:00 saatleri arasında geçerlidir. Bunun dışındaki saatlerde hattın görüşmeye açık olması gerekmektedir.

 4. merhaba benim arkadaşımın askercelli var o geldi ben gidicem onun askercellini kullanabilir miyim

  • Sevgili Burak
   Arkadaşınızın Askercell hattını sizler de kullanabilirsiniz. Ancak askere gitmeden evvel aranabilir tanımlı numaraları değiştirme ve yeni numara tanımlama işlemlerini, hat sahibine yaptırmayı unutmayın. Çünkü askere gittikten sonra değişiklik yapmak isterseniz, hat sahibi siz olmadığınız için yapılamayacaktır. Bilginize.

 5. Merhaba, yeni bir kural çıkmış diye bir sorum var: şimdi askerler kendi kişisel smart telefonu kullanabiliyor doğru mu bir haber?
  (Türkçem sınırlı korur bakmayın)

  • Sevgili Selin
   Akıllı telefonların kullanımı askerlere yasaklanmış olup, yalnızca tuşlu, internet bağlantısına sahip olmayan, kamerasız eski bar tipi telefonlar, askercell kullanmak kaydıyla serbest edilmiştir. Yani askerlerin kendi kişisel akıllı telefonlarını kullanmasıyla ilgili bir izin bulunmamaktadır.

 6. Merhaba sevgilimle kavga ettik önce aradım kapalı dedi daha sonra bu numara kullanılmamakta dedi beni mi sildi yoksa hattı mi kapatti

  • Sevgili Merve
   Askercell tarifesine ait cep telefonu numarasını aradığınız zaman ulaşabiliyorsanız, hat sahibi sizi görüşülebilir numaralar arasına tanımlamış demektir. Eğer 5’i cep 2’si sabit telefon numaralarından birisine kayıtlı iseniz, aynı zamanda SMS gönderebilir ve alabilirsiniz.

 7. merhaba benim kocam askercel hattı var askerden geldi ama köydeyiz askercel tarifesini nasıl normal turkcel bi tarife yapabiliriz bilgi verirseniz sevinirim

  • Sevgili Gizem
   Hat sahibinin kimliği ile birlikte en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne gitmesi gerekmektedir. Böylece hattı istediğiniz tarifeye geçirebilirsiniz.

 8. merhaba kıbrısta olan arkadaşımla mesajlaşmak için nasıl paket yapmam gerek. o bana mesaj atıyor paketinden gidiyo ama benim tl mden gidiyor yardımcı olurmusunuz

  • Sevgili Esma
   Askercell hattının sahibi, sizi seçili olan 5’i cep 2’si sabit telefon numaralarının arasına tanımlamalıdır. Daha sonra yazımızda belirttiğimiz paket seçeneklerinden birini satın alarak, size paket dahilinde mesaj atabilir. Sizlerde, kendi mevcut paket tarifeniz üzerinden mesaj yollayabilirsiniz. Bize aklınızda ki soruları yöneltmekten çekinmeyin. Sevgilerle.

   • Yurtdışı paketi mi yapmam gerek paketimden gonderemiyorum başarısız diyor tl olmadığı için.

    • Mesaj atmak istediğiniz kişi görevini yurt dışında mı icra ediyor? Eğer SMS paketiniz her yöne ise, dilediğiniz operatör numarasını Türkiye sınırları içerisinde SMS gönderebilirsiniz.

      • Sahip olduğunuz SMS paketi, Türkiye lokasyonu dışındaki ülkeleri kapsamıyor olabilir. Bunun için yurt dışı SMS paketi satın almak durumunda kalabilirsiniz. Elbette en doğru bilgiyi müşteri hizmetleri servislerinden öğrenmenizi tavsiye ederiz. Yurt dışı SMS paketi fiyatlarını öğrenmek ve satın almak isterseniz; Turkcell için burayı, Vodafone için burayı, Türk Telekom için burayı tıklayabilirsiniz.

 9. Iyi gunler askercelle msj hakki yaptirdim ama olmadini soyledi esim. Niye kullanamiyor paketi tl olarak mi yapmam gerekiyor

  • Sevgili Eda
   Konu ile alakalı Turkcell Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekli. Çünkü hattınızla ilgili birden fazla problem, yada TL miktarı ile paket ücreti hakkında sorunlar olabilir. Bu sorunu ancak müşteri hizmetleri çözebilecektir. Hat sahibi kişi 0532 532 00 00 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. Sevgilerle.

 10. Kolay gelsin askeriyedi kulananiceğim telefonlar listesini nerden bulabilirim yardımcı olurmunuz.

  • Sevgili Adem
   Dokunmatik olmayan, eski model tüm tuşlu telefonları askeriye de kullanabilirsiniz. Sevgilerle.

 11. Arkadasim kibris a asker gidicek. Askercell i orada da kullanabilir mi. Ucretlendirme ayni mi olur

  • Sevgili Büşra
   Kıbrıs’ta da Askercell tarifesi kullanılabilmektedir. Fakat ücretlendirme konusunda yurt dışı tarifesi uygulanabilir. Bunun için bir Turkcell İletişim Merkezi’ne gitmeli, veya bir görüşme denemesi yaparak ücretlendirme tarifesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sevgilerle.

 12. Nisanlimin askercell numarasinda sadece 1 numara var numara eklemek icin askerin kendisi mi yapicak yoksa baska biride yapabiliyo mu ve bayilige gitmek zorunlu mu musteri hizmetlerini arayarak oluyo mu

  • Sevgili Şevval
   Numara ekleme ve çıkarma gibi işlemler yalnızca hat sahibi tarafından Turkcell İletişim Merkezleri’nden yapılabilmektedir. Sevgilerle.

 13. Askercellli numaraya kontürü hattın sahibinin mi yüklemesi gerekiyor yoksa diğer operatörler gibi herkes yükleyebiliyor mu

  • Sevgili Merve
   Hattın sahibi olmayan herhangi birisi de, dilediği Askercell abonesine kontör yükleyebilmektedir. Sevgilerle.

 14. Benim erkek arkadasm da askercell kullaniyor fakat telefonu kapaliyken aradigimda arama yonlendirildi seklinde bi uyari cikiyor baska hic bir numara da boyle birsey yazmiyor telefon modeli quality tuslu bir telefon yonlendirme yaptigi icin mi yoksa modelden dolayi midir?

  • Sevgili Elif
   Bu durum hem cihazdan hem de operatörden kaynaklanabilir. Operatörden kaynaklı sorunu çözmek için, bahsettiğiniz numara sahibinin müşteri hizmetlerini arayarak tüm yönlendirmeleri iptal ettirmesi gerekir.Cihazdan kaynaklanan sorunları çözmek için ise, cihazın arama ayarları kısmındaki yönlendirmelerin iptal edilmesi gerekir. Böylece sorununuzu çözmüş olacaksınız. Problemleriniz için bizimle yeniden iletişime geçmekten çekinmeyin. Sevgilerle.

 15. MERABA NİŞANLIM ASKERDE AVEA HATTIM ARIYORUM YANLIZ ARMA YAPILMADAN ENGELLENDİ DİYOR BUNU SEBEBİNİ SÖYLERMİSİNİZ BİRDE ARADIĞIM ZAMN TLF KAPALI YANLIZ MESAJLARIMA CEVAP VEREBİLİYOR

  • Sevili Ezgi
   Aşağıda verdiğimiz kodları iki telefonda da uygulayın. Bu kodlar yönlendirmeleri ve engellemeleri iptal etmekte kullanılır. Ardından cihazlarınızı kapatıp beş dakika kapalı bekledikten sonra yeniden açın. Probleminizin devam etmesi durumunda müşteri hizmetlerinden yardım almanız gerekmektedir. Zira bu sorun hem şebekeden, hem operatör ayarından, hem de kullanmış olduğunuz cihazlardan kaynaklanabilmektedir.

   ##002#
   ##21#
   ##33*1111#
   #35*1111#

 16. Benim eşim askerde Manisa alaşehirde gittiği birliğin içinden askercell aldı ve alalı bir haftadan fazla oldu hala açılmadı ne yapmak gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Sevgili Özlem
   Eşiniz hattını yeni aldı ise, hattın kullanıma açılması birkaç günü bulabilir. Fakat mevcut hattının tarifesini Askercell’e geçirdiyse, bu durumda hattın direk olarak aktif şekilde anında kullanılabilmesi gerekir. Bir haftalık süre ise normalin çok dışında bir süre. Bu nedenle hat sahibinin en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne gitmesi problemi çözecektir. Bilgi ve evrak eksikliği nedeniyle hattınız aktif edilememiş olabilir.

 17. Askercell yaptırdım 1000 dk 3000 sms yaptırdım ancak ne zaman devreye girer şuan kimseyi arayamıyorum mesaj arabiliyorum not yapalı yarım saat oldu

  • Sevgili Alper
   Cihazı öncelikle kapatıp, beş dakika bekledikten sonra yeniden açınız. Probleminizin 1 saat kadar devam etmesi durumunda, müşteri hizmetlerinden yardım isteyerek çözüme kavuşturabilirsiniz. Sevgilerle.

  • Sevgili Bekir
   Askercell için mevcut hattınızı kullanabilirsiniz. Askercell yalnızca bir tarifedir. Yani tıpkı kontorlü ve faturalı hatlarda seçilen tarifeler gibi, Askercell hizmeti almak isteyen abonelere bu tarife uygulanır. Dilerseniz yeni bir hat satın alarak, bu hatta Askercell tarifesini uygulatabilirsiniz.

 18. Merhaba ben askercell aldım telefonum iphone 6 askeriye de kullanabilir miyim sorun olurmu
  Birde hattı iphone de kullanabilirmiyim veya herhangi bir telefonda bilgi verirseniz sevinirim

  • Sevgili Ufuk
   Askerde telefon kullanmak isteyen kisiler icin akilli telefon sinirlamasi vardir. Yani eski model bar tipi tuslu telefonlari kullanabilirsiniz fakat akilli telefon kullanimi yasaktir. Normal kosullarda askercell hatti her telefona takildiginda calismaktadir fakat data ozelligi kapali oldugundan dolayi, akilli telefona veya benzeri bir mobil cihaza takilsa dahi internet kullanimi olmayacaktir. Bu nedenle eski tip tuslu telefon kullanmanizi tavsiye ederiz. Sevgilerle.

 19. Askercell hattina sacede askercellin 5 tl lik 15 tl lik veya 20 tl lik bize sunulan paketlerini mi kullanmak zorundayiz. Normal turkcell hattimizda kullandigimiz paketler olmaz mi. 1 ayda 1000 sms yetmeyebilir. Turkcellin haftalik 3000 sms paketide yapilabilir mi bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Sevgili Elif
   Diğer faturalı ve faturasız hatlar için sunulan paketleri Askercell’de kullanmak mümkün değil. Yalnızca Askercell için sunulan paketleri kullanabilirsiniz. Ayrıca vatani görevini yapmakta olan kişilerin Askercell tarifesine geçmeleri zorunlu olmayıp, diğer tarifelerden de kullanım yapılabilir. Bununla birlikte, Askercell tarifesinde aynı ay içerisinde birden fazla kez SMS ve arama hakkı satın alabilirsiniz.

 20. İnsanlık askercell aldı bugün ilk defa kullanacak gün içinde ben ona mesaj atinca iletim raporu geliyo arayinca caliyo acaba insanlık attigim mesajları görüyo mu yoksa akşam 6dan sonra mı gorecek

  • Sevgili Serap
   Karşı tarafa atmış olduğunuz mesajlar, herhangi bir şebeke problemi yoksa (ki aradığınızda telefonun çaldığından bahsediyorsunuz) cihaza anında iletilir. Yani akşam iletilme gibi bir durum söz konusu değildir.

 21. Merhaba benim hattım vodafone sevgilim askercell kullanıyor Kıbrısta askerlik yapıyor ben dün aramıştım onu telefon birden kapandı ardından bir daha aradım telefon çalmadan kapanıyor neden ?

  • Sevgili Ayşe
   Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Fakat bahsettiğiniz numaraya arama yaptığınız zaman; “Aradığınız Numaraya Şuanda Ulaşılamıyor” sesli mesajını duymamanız, karşıdaki kişnini sinyal gücünün zayıf olduğu bir bölgede olduğuna işaret olabilir. Genellikle çekim gücünün zayıf olduğu bölgelerde, arama yapılan kişilere hiç ulaşılmaz ve aramalar direk olarak meşgule düşer. Bu aynı zamanda arama yaptığınız kişinin kullandığı cihazın şebekesinde ki bir sorundan da meydana gelebilir. Sağlıcakla kalın.

  • Sevgili Okan Pasali
   Askercell aboneliğini iptal ettirmenin tek yolu, hat sahibinin en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne gitmesidir. Burada isteğiniz doğrultusunda Askercell aboneliğiniz sonlandırılabilmektedir.

  • Sevgili Nadide
   Turkcell aboneleri,hatlarını Askercell tarifesine taşıdıktan hemen sonra kullanmaya devam edebilirler.

 22. Merhaba iyi akşamlar. Benimde erkek arkadasim askerde. Ve çoğu kişinin yaşadığı sorunu bizde yaşıyoruz. Onun telefonu tuşlu samsung bir telefon benimki ise htc desire 820. Telefonu su anda bozuk beni hattını arkadaşının telefonuna takip ta arıyor. Bu gün mesaj attım kendi numarasına hepsi iletildi fakat aradığımda ulaşılamıyor diyor. Bu sorunun çözümünü Nasıl bulabilirim yardımcı olur musunuz ?

  • Sevgili Şeyda
   Bu problemin birden fazla sebebi olabilir.
   Birincisi, muhtemelen mesajlar karşı tarafa ulaşmıyor fakat iletildi mesajı alıyorsunuz. Çünkü cihaz kapalı olmasına rağmen bazen operatör tarafından karşı tarafa okundu mesajı gönderilebilir. Bunun nedeni, mesajların karşı numaraya iletilmesi fakat okunmamasıdır.
   İkinci neden, arkadaşınızın telefonu kullanmış olduğu bölgede sinyalin zayıf olmasıdır. Bu tür durumlarda aramalarda genellikle çoğu zaman hat düşmez ve ulaşılamıyor sinyali alırsınız. Fakat SMS gönderimlerinde telefona ara ara düşen sinyaller size mesaj iletildi şeklinde geri bildirim yollar. Yani sesli görüşmeler için sinyal kalitesi yetersizdir.
   Üçüncü ihtimale göre, arkadaşınızın kullanmış olduğu telefonun şebekesinde meydana gelen arızadan dolayı arama ve aranma işlemleri yapılamıyor fakat SMS’ler iletilmemesine rağmen cihaz tarafından iletildi şeklinde ping yollanıyor.
   Bu gibi ihtimallerin çoğu bu sorunu yaşamanıza neden olur. Bunun için yapmanız gereken şey, ilk etapta yeni bir telefon tedarik etmek, problemin devam etmesi halinde ise Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek hat sahibi tarafından kontrol sağlanmasıdır.

 23. Merhaba nişanlım acemi birliğinde ufak bi sıkıntıdan dolayı numaramı askercell e kısıtlamıştı. Şuan numaramı tekrar yazdırmak istiyor fakat Tunceli Pülümür de çarşı izni olmadığı için bunu yapamıyor. Müşteri hizmetleri yada online işlemlerden bu sorunu halledebilirmiyiz?
  Teşekkürler

  • Sevgili Nur
   Askercell tarifesinde numara değişikliği, numara ekleme ve çıkarma gibi işlemler yalnızca Turkcell İletişim Merkez’lerinden yapılabiliyor. Bu yüzden hat sahibinin bizzat şubeye gitmesi şart koşuluyor.

 24. Merhaba, benim nişanlımda muhtemelen engellendim sürekli meşgul çalıyor.. bu durumda atılan mesaj iletilir mi? Bir de engelliyken aradigimda çalmasa da arama ekranında görünür mü? Teşekkürler.

  • Sevgili Ebru
   Karşıdaki kişinin kullandığı duruma göre bu değişir. Örneğin iPhone model bir akıllı telefona sahipse, aramalar ve mesajlar görünmez ve iletilmez. Genellikle akıllı telefonların çoğunda, engellenen numaralar ve telefonlardan çağrı atıldığında veya sms gönderildiğinde ekranda görünmez ve kullanıcı uyarılmaz. Eğer bize karşıdaki kişinin kullandığı telefon markasını modeli ile birlikte iletirseniz, size daha net bilgi verebiliriz. Sevgilerle.

  • Sevgili Leyla
   Turkcell’in Irak’ta anlaşmalı olduğu bir operatör firması bulunmaması nedeniyle bu bölgede cep telefonu kullanmak zor olabilir. Fakat Askercell sahibi kapsama alanı içerisindeki bir bölgede cep telefonu kullanıyorsa, Askercell tarifesinden faydalanabilir.

  • Sevgili Leyla
   Askercell zaten bir Turkcell hizmetidir. Yani Askercell kullanabilmek için kullanılacak hattın Turkcell olması gereklidir. Eğer başka bir operatöre ait mevcut hattı Askercell’e çevirmek istiyorsanız, öncelikle hattınızı Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek Turkcell’e taşımalı, ardından Askercell tarifesini bu hatta tanımlamalısınız. Elbette tüm bu işlemleri yalnızca hat sahibi yapabilmektedir. Askercell tarifesine sahip bir hattı normal tarifeye çevirmek için ise, yine hat sahibinin kimliği ile birlikte Turkcell İletişim Merkezi’ne gitmesi gerekmektedir.

 25. Bende zaten aile uyelerinden birinin hattini askercell yapip askere verebilirmiyiz diye soruyorum askercell alip ben kullanacak degilim illa hatin askerin ustune mi olmasi gerekiyor

 26. Askercell cevirelecek numaranin illa askere ait mi olmasi gerekiyor aile uyelerinden birinin numarasini cevire bilirmiyiz

  • Sevgili Lazkizi
   Askercell tarifesi yalnızca askerler için kullanıma sunulmuştur. Bu nedenle asker olmayan şahısların bu tarifeye geçmesi mümkün değildir.

 27. Hattımı askercell’e taşısam acemi birliğinde telefonu kullanabilirmiyim normal eski telefon sadece arama yapmak için …
  Manisa / ALAŞEHİR 2. ULAŞTIRMA

  • Sevgili Mustafa
   Hattınızı ister acemi birliği, ister usta birliğinden Askercell tarifesi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdiden hayırlı tezkereler dileriz.

  • Sevgili Can
   Dilerseniz numaranızı değiştirebilir, yeni bir numaraya Askercell tarifesini uygulayabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yalnızca hat sahiplerinin yapabileceğini unutmayınız.

 28. Ağustos ayında askere gideceğim giderken yanımda eski tuşlu telefon götüreceğim askercell e geçtiğim zaman telefonun içeri sokabilirmiyim yoksa girişte alırlar mı

  Manisa / ALAŞEHİR

  • Sevgili Mustafa
   Yeni çıkan kanunlarla birlikte cep telefonunuzu da içeriye alabilirsiniz. İçeride belli saatlerde cihazı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdiden hayırlı tezkereler dileriz.

 29. Mrb bnm sevgilim hatti dun aldi bnm numaramida vermisti sabah bir msj gnderebildi. Simdi askercell kisitlamasindan dolayi arMa yapamazsiniz diyor. Numaram muhtemelen ynlis yazildi musteri hizmetlerini arayarak dzeltme yapabilir mi

  • Sevgili Fatmanur
   Hat sahibi en yakın Turkcell İletişi Merkezi’ne giderek yeni numara tanımlaması yapabilmektedir.

  • Sevgili Sıla
   Tanımlı askercell numaralarını yalnızca hat sahibi müşteri temsilcisini arayarak öğrenebilmekte ve Turkcell Online İşlem Merkezinden görebilmektedir.

  • Sevgili Ezgi
   Askercell hattına yalnıza tanımlı olan numaralar ile yazılı ve sesli görüşme yapılabilmektedir.

 30. merhaba, erkek arkadaşım askercell hat aldı acemi birliğinde. şimdi kıbrısa gitti ama arama yapamıyorum msj atıyorumm ileti geliyor sizce msjlar gidiyo mudur ?

  • Sevgili Çinar
   Bazi Askercell aboneleri bizlere ilettigi mesajlarda, mesaj gonderdiklerini, ileti raporlari almalarina ragmen mesajlarin iletilmediginden bahsetti. Bu problem operator saglayicisinda meydana gelen sistemsel bir arizadan veya cihaz ayarlarinizdan kaynaklaniyor olabilir. Dolayisiyla mesajlariniz aslinda iletilmiyor olabilir. Bunun icin musteri hizmetlerini arayip bilgi almanizda fayda goruyoruz.

 31. nisanlima mesaj iletiliyor ama aradigimda daha sonra tekrar arayiniz diyor neden? dun konusmustuk aksam bir sorun olmamıştı suan sadece mesaj gidiyot samsung tuslu telefonlardan

  • Sevgili Burcu
   Askercell hattına mesaj atan abonelerin bazılarında tıpkı sizde olduğu gibi mesaj iletim raporu ve arayınca ulaşılamaması yönünde sorular alıyoruz. Bu problemin sistemsel bir arızadan kaynaklanıyor olabileceğini ve kısa bir süre sonra düzeleceğini düşünüyoruz. Probleminizin devam etmesi durumunda Turkcell İletişim Merkezleri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 32. Merhabalar biz ikili paket yapmıştık dakikası bitti paketi iptal edip diğer ayrı bir paket yapabilirmiyiz yada paketin üzerine bir paketdaha yapılabilirmi??

  • Sevgili Hatice
   Tarife degisim suresi 1 aydir. Yani baska bir tarifeye gecebilmeniz icin mevcut tarifenizin uzerinden bir ay gecmis olmasi gerekmektedir. Cunku satin alinan her paket hattiniza bir aylik kullanim suresi icin tanimlanmaktadir. Ancak Bu sure doldurulursa baska bir tarifeye gecilebilir.

  • Sevgili Hatice
   Ayni paketi her ay 10 defa satinalabilmektesiniz. Yani ayni ay icerisinde 9 defa daha paketi yenileyebilirsiniz.

 33. nişanlım askercell kullanıyor ben aradığım zaman’askercell kısıtlarından dolayı aranamamaktadır’ diyor.. ayrıca mesajlaşmamız için benim özel bir paket yapmama gerek varmı yoksa herhangibir sms paketi olabilirmi ???

  • Sevgili İrem
   Mesajlaşabilmeniz için herhangi bir özel SMS paketi yapmanıza gerek yok. Standart bir SMS paketi ile Askercell abonelerine mesaj atabilirsiniz. Arama esnasında Askercell kısıtlaması mesajı ile karşılaşıyorsanız, hat sahibinin tanımlı Askercell numaralarına sizin numaranızı da eklemesi gerekiyor olabilir.

   • Sevgili Yagmur
    Tum numaralar askercell hattini arayabilmekle beraber, bazı kullanıcılarımızdan tam tersi yönünde mesajlar almaktayız. Yani kesin ve net bilgiyi Turkcell İletişim Merkezleri’nden almanızda fayda var.

 34. Merhabalar,
  Nişanlım askercell kullanıyor. Bende turkcellim ama hattımı vodafone taşımak istiyorum. Askercell hattında bir sorun çıkar mı? Numaram aynı kalıcak. Taşıma işlemini gerçekleştireceğim bir tek.
  Teşekkürler.

  • Sevgili Selin
   Askercell hattına sahip kişiler diğer operatörleri de tarifeleri üzerinden arayabilmektedir.

  • Sevgili Duygu
   Acemi birligi veya usta birligi fark etmeksizin vatani gorevini yapmakta olan tum Turkcell aboneleri Askercell tarifesini kullanabilmektedir.

  • Sevgili Helin
   Turkcell hattinin kullanilabildigi tum ulkelerde askercell tarifesi uygulanabilmektedir.

  • Sevgili Helin
   Kendi bagli oldugunuz operator saglayicinizin izin verdigi tum uluslar arasi hatlari Askercell aboneleri de dahil arayabilirsiniz.

 35. Eşim askercell var ve bu askerseli acemi birlik ankaradayken çok rahat kullanıyordu şimdi usta birliği kıbrısa çıktı kontur attrdmızda kullanabiliyo ama paket yaptırdı kullanamıyo paket parasını aldılar bi20tllik paket yaptı kullanamadı birde 60tlye yurtdşna özel paket olarak attrıldı gene kullanılmadı bu durum nedir ve nasl çözücek kendi askercelinden başka numarası yok askercellden müsteri hizmetlerini aryamıyor nolur yardım edin elimiz kolumuz bağlanıldı ve madur olduk paralarımız boşuna gitti

  • Sevgili Ece
   Yurt dışı paketi yaptırdığı halde görüşme yapılamaması olağan dışı bir durum. Eşinizin hattına kontür yada paket tanımlanadan önce hangi bölgelerde kullanabileceğini sorgulaması daha doğru olacaktır. Yurt dışı paketinizin kullanılabilmesi ve daha geniş bilgi için Turkcell İletişim Merkez’lerine gitmeniz gerekli. Bu işlemi ancak hattın sahibinin yapabileceğini de hatırlatalım.

 36. Askercell 5 numara dan birini degistirmek istiyorum fakat bayi ye gidin diyorsunuz çarşı izni olmayan askerde olan biri nasıl gidebilir bu nasıl mantık acil çözüm getirilmeli

  • Sevgili Ali
   Güvenlik önlemleri nedeniyle Askercell hattına sahip kişilerin işlemlerini bayiye giderek yapması gerekiyor. Bu konuda bizlerinde yapabileceği pek birşey yok maalesef.

 37. Sevgilim askercell kullanıyor. Iki gündür onun bana attığı mesajlar gelmiyor. Ayrıca telefon hiç cekmemeye başladı. Ankara nin göbeğinde askerlik yapıyo bütün arkadaslarinin telefonu cekiyormus ama sadece benim sevgilimin telefonu çekmiyor ne yapmamız gerekiyor

  • Sevgili Dilan
   Muhtemelen arkadaşınızın kullandığı cihazda şebeke problemi mevcut. Yani başka bir cihaz kullanması gerekiyor olabilir.

 38. Slm.. Kıbrıs’ta asker olan nişanlım la nasıl iletişim kurabilirim askercel kullanıy . Bende askercell yaptırsam olmaz mı dakikalarımdan gitmez mi? Nolursunuz yardımcı olun benim hattım turcell de değil ki müşteri hizmetlerini arayabilim.. Bayilerine gittim pek bilgileri yok.

  • Sevgili Sibel
   Askercell tarifesi yalnizca askerler tarafindan kullanilabiliyor. Herhangi bir GSM operatorunden 05325320000’i arayarak Turkcell Musteri Hizmetlerine ulasabilir, tarifeler hakkinda bilgi alabilirsin

 39. 5 tane kayıt ettiğim numaralardan birini değiştirip başka numara eklemek istiyorum ne yapmam gerekir ?

  • Sevgili Tusem
   Turkcell İletisim Merkezlerine giderek yada musteri hizmetlerini arayarak tanimli numara degisikligi yapabilirsiniz.

 40. Merhaba. Benim nisanlimda askercell kullanıyor fakat telefonundan sim kartını çıkardığı halde gönderdiğim mesajlar iletiliyor. Bu nasıl oluyor sim kartı takılı olmadığı halde mesaj nasıl iletiliyor? Yardımcı olabilir misiniz

  • Sevgili Burcu
   Attığınız mesajlar için gelen iletim raporları operatör sağlayıcı ve kullandığınız cihazlar arasında fark ediyor olabilir. Bazı cihazlarda gönderilen mesajlar okunmasa dahi gönderildiği için iletim raporları gelebilmekteyken, bazı cihazlarda ise gönderilen mesajlar yalnızca okununca iletim raporu gelmektedir. Siz öncelikle kullandığınız telefonun iletim raporları ayarlarını inceleyebilir, ardından operatör sağlayıcınızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra sonra bilgi alıp sorununuzun kaynağını öğrenebilirsiniz.

 41. Sevgilimi ariyorum askercell hatti kapali caliyor 18:00’den once de sonra da. Ama mesajlarim iletiliyor okuyor mudur acaba? Telefonun markasi samsung tuşlu kamerasiz telefon

  • vgili Kübra
   Buna benzer problemler hakkında daha önce de bildirimler aldık. Öyle tahmine diyoruz ki bu problem operatör sağlayıcılar tarafından kaynaklanan geçici bir arızadan ibaret. Fakat problemi uzun süredir yaşıyorsanız, Turkcell İletişim Merkezi’ini arayarak destek alabilir, müşteri temsilcisi tarafından tarafınıza yapılan yönlendirmeler ile hattınıza ait ayarları sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca Askercell hattına sahip kişininde iletişim merkezini arayıp aynı yönlendirmeleri kendi hattında uygulaması daha kesin sonuç verecektir.

 42. Meraba..
  Benim sevgilim askercell kullaniyo onun mesajları bana geliyo fakat benim mesajlarim gitmiyo durduk yere gitmemeye başladı ama iletim raporu geliyo bana sizce niye ona gitmiyo benim mesajlarim

  • Sevgili Feyzanur
   Buna benzer problemler hakkında daha önce de bildirimler aldık. Öyle tahmine diyoruz ki bu problem operatör sağlayıcılar tarafından kaynaklanan geçici bir arızadan ibaret. Fakat problemi uzun süredir yaşıyorsanız, Turkcell İletişim Merkezi’ini arayarak destek alabilir, müşteri temsilcisi tarafından tarafınıza yapılan yönlendirmeler ile hattınıza ait ayarları sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca Askercell hattına sahip kişininde iletişim merkezini arayıp aynı yönlendirmeleri kendi hattında uygulaması daha kesin sonuç verecektir.

 43. Benim tlfm general mobile ama sevgilimin tlfnu normal bi tuşlu telefon hatta bozuk günlerdir kapalı bi tek ona atılan msjlarm böyle oluyo anlam veremedim

  • Sevgili Ayşe
   Konu hakkında gerekli bilgiyi operatör sağlayıcınızdan almanız gerekiyor. Çünkü numaranıza ait özel tanımlanmış bilgi servisleri aktif edilmiş olabilir veya servis sağlayıcıların kendi iletişim profillerini yeniden cihazınıza tanımlamanız gerekebilir.

 44. İyi günler benim sevgilim askercel kullaniyo msjlar iletim raporu geliyor ama arıyorum tlfnu kapali bu neden oluyo acaba ?

  • Sevgili Ayşe
   Cihaz aramalara kapalı ancak ileti mesajlarına açık olabilir. Bu durum cihazların markasına ve modeline göre de değişiklik gösterebiliyor. Alıcı ve gönderici cihazların modelini belirtirseniz size daha iyi yardımcı olmak isteriz.

 45. Abim askere yeni gitti benim numaramida vermisti simdi bem hattimi degistirecegim bu askercell deki degisimi ben yapabilir miyim yoksa askercellin sahibi abim mi bu numara degisimi yapacak

 46. nişanlııma gitmeden askerceline paket yaptırmıstık vb ama neden oakeetinden degilde tlsinden gidiyor bu yuzden napması gerek cok rica ediyorm yardım edermısınız kıbrıs da asker daha gideli iki gün oldu

  • Sevgili Ayşe
   Hat sahibinin en yakın iletişim merkezine giderek numaranızı yeniden tanımlatması ve problem hakkında bilgi vermesi, sorunu hızlıca çözecektir. Bunun dışında başka bir yolla bu problemi aşmak mümkün olmayabilir.

 47. sevgiliimin bugun paket yaptırdımonu kullanamıyor ama tlsinden gidiyor yardımcı olurmusunuz napması gerek kıbrısda bıde lutfen acıl

 48. Şeyma Aygül 12 Ocak 2016 at 00:39 - Reply

  5 mobil numara ve 2 sabit numara kayıt ediliyor ve bu 5 mobil numara kayıt edildikten sonra herhangi 5 mobil numaradan biri değiştirilip başka bir numara yapılabiliyormu?

  • Sevgili Şeyma
   Askercell hattina tanimlanan numaralarda dilediginiz zaman degisiliklik yapabilirsiniz

  • Sevgili Hande
   Başka bir hattan Askercell hattına kontör yüklemek mümkün değil. Yalnızca Askercell hattından satın alma yapabilirsiniz.

 49. Nişanlım askere gitmeden önce hattını askercelle çevirmedi yarım ben turkcell bayisine gidip yapmaya çalışağım yaparlar mı bilmiyorum nişanlım Muş Varto Akpınar da askerlik yapıyor ve kendinin yapma imkanı yok çarşıları yok çünkü yarın ben gittiğimde yaparlar mı acaba ?

  • Sevgili Sümeyye
   Nişanlınızın üzerine kayıtlı olan bir hat için sizin işlem yapabilmeniz malesef mümkün değil. Ancak noter tastikli bir vekaletname ile bu işlem yapılabilir. Zaten hat sahibinin dışarıya çıkabilme izni olmadığından bunu da yapması mümkün gözükmüyor. Sizlere nacizhane tavsiyemiz, nişanlınızın izne çıkmasını beklemek olacak. Çünkü şimdilik bundan başka bir çare yok görünüyor.

  • Bu durumda sim kartta herhangi bir deformasyon meydana gelmiş olabilir. Elbette kesin çözüm için iletişim merkezine gitmenizde fayda var.

 50. nişanlım askerde askercell kullanıyor. Fakat bugün bir sorun oldu ve şebeke yok yazıyormuş. Arama yapamıyor mesaj atamıyor. neden şebeke yok yazıyor?

  • Sevgili Gizem
   Cihazın şebekesinin aniden gitmesi, muhtemelen kullanılan cep telefonundan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca sim kartın okunamaması gibi bir durumda da yine şebeke kaybolabilmektedir. Cihazı teknik servise götürmek sorununuza hızlı ve kalıcı çözüm getirebilir.

 51. Erkek arkadasim askercell onun mesajlari bana geliyor benimkiler onun disinda her nunaraya gidiyor.bayiiye gittim onun telefonu olmadan olmuyormus yardimci olurmusunuz

  • Sevgili Pelin
   Bayinin direktifleri dışında bizim size yardımcı olabilmemiz pek mümkün değil. Biz yalnızca sizinle fikir paylaşmak üzere buradayız ancak bayi tarafından telefona ihtiyaç duyulduğu söylendiyse muhtemelen başka bir çözüm yolu yok gibi.

 52. Askercell hattina msj atiyorum iletim raporu geliyor ama esim kendi ozel numarasiyla arafiginda o numaraninda acik oldugunu syluyorum ama o hayir diyor nasil yani o hat hep acik mi peki a ik degilse nasil iletiliyor

  • Sevgili Kübra
   Sizin hattınız askercell numarasına tanımlı olup, eşinizin numarası askercell hattına tanımsız olabilir. Birde kendi telefonunuzdan arama yapmayı deneyin. Böylece problemi daha rahat anlayabilirsiniz.

 53. nişanlım askerde askercell aldık 1000 sms paketi var ama bittiği zaman ay dolmadan tekrar mesaj paketi alabilir miyiz?

  • Sevgili Ysmn
   SMS paketi bittikten sonra aynı ay içerisinde yeniden bir SMS paketi satın alabilirsiniz.

 54. Askercellli kardesim war arama yapıoduk şimdi yapamıyoruz oda arayamıo bayiye giidn demişler pardon bu asker bayiye nasıl gitsin arama yapılarak düzelmesi gerekıo bence böle sacmalık ben görmedım gerçekDn sacma salak bisey bide Turkcell yani

 55. Nişanlım askere gitti ama telefon götürmedi bende burdan askercell alıp göndermeyi düşünüyorum hattı kendi üzerime alırsam bi.sorun olur mu ?

  • Sevgili Hilal
   Hattı kendi üzerinize alabilmeniz için, hattın şuan ki sahibinin de yanınızda bulunması gerekiyor. Fakat hat sahibinin noter üzerinden size verebileceği bir vekalet ile bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapalım; noter maliyetleriyle birlikte hattın fiyatının üzerinde bir maliyet karşınıza çıkabilir. Bilginize…

 56. Kayitli 7 numaradan birini degistirmemiz gerek fakat Çarşı izni olmadığı için bayiye gidemiyor onun yerine kimlik bilgileriyle başkası

  • Sevgili İrem
   Malesef başkasının kimliği ile işlem yapabilmek mümkün değil. Bu nedenle kimlik sahibinin bizzat kendisinin gitmesi gerekiyor.

 57. Merhaba erkek arkadasim askercelli ikili paket aldi su anda iptal etmek istiyor nasil iptal edebilirz

  • Sevgili İrem
   Probleminizi Turkcell İletişim Merkezleri ile irtibata geçerek halledebilirsiniz.

 58. Iyi günler Paket askercell de sadece 1000 sms var aylık istenildiği takdirde ekstra sms yapılabiliyor mu ?

  • Sevgili Sinem
   Konu hakkında gerekli bilgiyi Turkcell İletişim Merkezleri’nden almanız daha doğru olacaktır. Teşekkürler

 59. Bugün hattımı askercele gecirdim karsidaki kibrisli askercelli sectim fakat paket yapmama ragmen konturumden gitti turkcel musteri hizmeti kkbrisi secebilcegimi soylemisti oysa malesef olmuyormus magdur oldum bu durumda olan arkadaslarima yatdimci olabilmisimdir umarim iyi gunler :/

 60. Herkes askercell alabilirmi yarin askercell hat alip kibristaki nisanlimi tanimlatcam umarm kampanyalar dahilinde amsjlasip konusabiliriz

 61. Merhabalar,Kibrista askercell kullanan biriyle Turkiyede askerxel kullanan biri ile iletisimi nasil olur bilgilendirirseniz sevinirim

  • Sevgili Yasemin
   Askercell’in bölgesel farklılıklarda iletişim engeli bulunduğunu zannetmiyoruz. Yani dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerine tanımlanan numaralar ile görüşebilmek mümkündür. Fakat konu hakkında kesin bilgi için Turkcell İletişim Merkezleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

  • Sevgili Ceylan
   Herhangi bir Turkcell bayisine giderek bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

  • Sevgili Duygu
   Bu işlem ancak Turkcell İletişim Merkezleri ve Yetkili Turkcell Satış Noktaları’ndan yapılabilir.

 62. Askercelle numaralar kaydedilirken yanlış kaydedilmiş numaralar nasıl değiştirilir kişinin kendisimi olması gerekir başka biri değiştirebilir mi

  • Sevgili Duygu
   Numara değişikliği vb. tüm işlemler, ancak askercell hattının sahibi tarafından yapılabilmektedir.

 63. Askercell olan numaralar dşardan arama kabul etmiyomu aradgmz zaman bu numara askercell sabt hatlar tarafndn aranamz dyo ben öncdn arayablyodm 30 tlye 750 dakka yaptrdm snrdan aradgmda arama yapamazsnz dedi bilglendireblrmsnz

  • Sevgili Nesrin
   Konu hakkında değişen koşullar ve kurallar hakkında geniş bilgi almak için 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir