Apple İphone 5’leri Değiştiriyor

Apple İphone Değiştirme

Apple İphone Değiştirme

Akıllı telefon pazarının en büyük markalarından birisi olan Apple, İphone serisinin en sevilen modellerinden birisi olan İphone 5’lerin power tuşu sorununa nihayet el atıyor. Birçok kullanıcı tarafından yapılan şikayetlere kulak tıkamayan Apple, kullanıcılarına bu sorundan kurtarmak için refresh harekatı başlatıyor. Power tuşları bozuk olan telefonları alarak, karşılığında hiçbir ücret istemeden değiştirmeyi taahhüt eden Apple, bu sorunu yaşayan tüm kullanıcılarını Apple Store’lara bekliyor.

Apple İphone Power Tuşu Değişimi

Apple İphone Power Tuşu Değişimi

Bilhassa İos 7 ile birlikte gelen, aramaları power tuşuyla sessize alma veya reddetme özelliği birçok kullanıcıyı çileden çıkartmaya devam ederken, aynı zamanda power tuşunun ömrünü de ciddi şekilde azaltıyor. Apple’ın yeni işletim sisteminde neden böyle vasat bir uygulamaya gittiği bir kenarda bekleyidursun, birçok kullanıcının power tuşu çoktan bozuldu bile. Bundan dolayı birçok eleştiriye maruz kalan Apple, hatasını telefi etme yolunu, açma kapama tuşunu ücretsiz olarak değiştirmekte buluyor. Ancak İos 7’nin tuş kilidi aktifken gelen aramaları sessize alma yada reddetme özelliğine yönelik herhangi bir güncelleştirme işlemi ise henüz duyurulmadı ve duyurulacağa da benzemiyor.

İphone Power Tuşu Değişimi

İphone Power Tuşu Değişimi

Eğer sizlerde telefonunuzda bu sorunu yaşıyorsanız, 2 mayıs 2014 tarihinden itibaren (ki bu tarihi geride bıraktık), size en yakın Apple Store’a gidin demek isterdik ancak maalesef Apple Store ülkemizde yanlızca bir noktada bulunuyor. Bu nokta ise İstanbul Zorlu Center AVM’de bulunan Apple Store. Bundan dolayı böyle bir sorun yaşıyorsanız telefonunuzu bir şekilde buradaki şubeye teslim etmeniz gerekecek.

Apple Güç Tuşu Değiştirme İşlemi

Apple Güç Tuşu Değiştirme İşlemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir