Android Kullanıcıları İçin Güncelleme Geldi

Biliyoruz ki günümüzde Android işletim sistemini kullanan telefonlar çoğunlukta. Şu an telefon satan büyük şirketlerin neredeyse hepsi Android işletim sistemini kullanıyor. Bu şirketlerin Android işletim sistemini kullanmalarının nedeni açık kaynak kodlu olmasından kaynaklı. Bu işletim sistemini kullanan her firma kendilerine ait birkaç özellik ekleyerek sistem güncellemesi yayınlıyor. Bu şekilde Android işletim sistemi de gelişiyor. Android aslında ilk olarak Google şirketi ile geliştirilmeye başlandı. Şimdi ise bu işletim sistemi büyük bir güncelleme aldı.

Android-7.1.2

Android-7.1.2

Google şirketi kendilerine ait olan Pixel ve Nexus telefon modellerine Android 7.1.2 sürümünün güncellemesini yayınladı. Şimdi bu güncellemede ne gibi özellikler var onalrdan bahsedeyim.

 

Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google daha önce de telefonlarına güncelleme verirken, ilk beta sürümlerini veriyor kullanıcılara bu sayede o Android sürümünde ne gibi hatalar var onları bulup, hemen düzeltmeye çalışıyorlar. Bu hataların giderilmesiyle son olarak asıl güncelleme yani stabil çalışan sürüm yayınlıyorlar. Aynı işlemi de bu yeni sürüm içinde yaptılar. Android 7.1.2 sürümünün de ilk beta sürümünü yayınladılar, daha sonra asıl sürümü yayınladılar.

android-7-1-2-nougat-beta-surumu-yayinlandi-1485849504

Google şirketi yeni güncellemesi olan Android 7.1.2 sürümünde betaları bitirmesiyle Pixel C ve Nexus Player akkılı telefonları için orijinal sürümünü yayınladılar. Diğer telefon modelleri için ise sadece sistem imajları paylaşıldı. Android 7.1.2 sürümü birkaç cihazda güncelleme almayacak. Güncelleme alacak cihazlar; Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus Player ve son olarak da Nexus 6P cihazları için güncelleme geliyor. Güncelleme gelmeyecek cihazlar ise Nexus 9 ve Nexus 6 güncelleme almıyor.

Bu güncellemenin artıları ise sistemdeki hataları giderme, performansı üst seviyeye çıkarma, parmak izi okuma özelliğini güçlendirme ile Bluetooth bağlantısı güçlendirildi.

Bir diğer başlıkta Google Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir