Acer Predator 21 X Oyun Bilgisayarı Özellikleri ve Fiyatı

acer-predator-21-x-tasarimi

acer-predator-21-x-tasarimi

Acer, yeni geliştirdiği ileri düzey oyun bilgisayarı ile dizüstü istasyonlarına adeta farklı bir bakış açısı getirdi. İyi bir oyun bilgisayarı olmanın yanı sıra dünyanın ilk kavisli ekranına da sahip olan cihaz,  çift ekran kartı kullanıyor. Yeni Acer Predator 21 X, tasarımıyla da diğer bilgisayarlardan biraz farklı. Her ne kadar oyun bilgisayarları zaten biraz kaba olsa da, Acer Predator 21 X  duruşu ve iri gövdeli tasarımı ile, dizinizde kullanmak yerine masa üzerinde kullanmaya sanki biraz daha uygun. Bunun sebebi de elbette bilgisayarın sahip olduğu gelişmiş soğutma sistemi. Tasarımdan biraz bahsettikten sonra şimdi biraz teknik detaylara inelim.

acer-predator-21-x-soketleri

acer-predator-21-x-soketleri

Acer Predator 21 X

Acer Predator 21 X, yeni nesil ekran kartlarından birisi olan  GTX 1080 ekran kartlarının mobil versiyonuna sahip. Üstelik SLI yapılmış bu ekran kartından bir değil tam iki tane mevcut.  Yeni nesil bu ekran kartına ilaveten, yine İntel tarafından yeni tanıtılan İ7 işlemcinin son jenerasyonu 7. Nesil Kaby Lake i7 işlemci de Acer Predator 21 X’in özellikleri arasında geliyor. Böylece cihazın son sürüm teknik donanımlara sahip olduğunu da buradan anlayabiliyoruz. Bu gelişmiş oyun canavarının özellikleri rakiplerinden oldukça da üstün. Zira bilgisayarda 64GB RAM bulunuyor. Bununla birlikte göz hareketlerini algılayabilen bir takip sensörü de yine bilgisayarın özellikleri arasında. Bu özelliği destekleyen oyunlarla birlikte, mause kullanmak yerine göz hareketleriyle de oyunu yönetebiliyorsunuz. Ancak bu deneyimin mouse konforunu vereceğini söylemek şimdilik pek mümkün değil.

acer-predator-21-x-gorunumu

acer-predator-21-x-gorunumu

Acer Predator 21 X, ses sistemi konusunda da adeta çağ atlamış. Zira cihazda 4+2 Dolby ses sistemi bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, bu gelişmiş ürünle yalnızca oyunlarda değil, filmler de öteki dizüstü bilgisayarlara göre bir adım önde oluyorsunuz. İşin bir diğer parçası olan klavye konusunda oldukça farklı bir tasarım söz konusu. Çünkü Acer rakiplerinin tersine, bildiğimiz masaüstü bilgisayarların daha iyileştirilmiş halini diz üstü bilgisayarlarda sunmuş. Bu mekanik klavye seçeneği ile birlikte, cihazın sağ tarafında bulunan numpad kısmını ise yuvasından çıkarıp ters çevirdikten sonra Mouse olarak kullanabiliyorsunuz. Yani ürünün sağ tarafında ki numpad kısmının arkası dokunmatik bir yüzeye sahip.

acer-predator-21-x-fanlari

acer-predator-21-x-fanlari

Yeni Acer Predator 21 X’in soğutma sistemi de oldukça iyi. İki adet gelişmiş ekran kartını 5 adet fan ile soğutan bilgisayarın kalınlığı avuç içi kadar, ağırlığı ise 8 kiloyu aşıyor. Yani evet. Bu bilgisayara dizüstü demek yerine, parçaları bir araya toplanmış ileri düzey bir masaüstü bilgisayar demek daha doğru olur. Acer Predator 21 X’in ekran boyutuna da değinecek olursak, 21 inç ebadında 2560 x 1080 çözünürlüklü kavisli bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz.

acer-predator-21-x-klavyesi

acer-predator-21-x-klavyesi

Şimdi gelelim hepimizin merak ettiği asıl sorulara. Birincisi, ürünün fiyatı hakkında henüz bir bilgi verilmedi fakat bazı kaynaklara göre en az 10 bin TL civarında olması bekleniyor. İkincisi, ürünün ülkemize gelip gelmeyeceği henüz kesin değil ama muhtemelen Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Üçüncüsü ise, ürünün satışının sipariş üzerine yapılma ihtimali var. Yani direk olarak belli sayıda üretip satmak yerine, Acer önce müşterisinden parayı alıp, ardından ürünü üretip gönderebilir. Bu da ürünü aldıktan sonra bir süre beklemek anlamına geliyor. Dördüncüsü ise, cihazın ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgi yok fakat en geç Kasım ayında siparişe açılacağını tahmin ediyoruz. Cihaz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir diğer başlıkta USB Diskten Bilgisayara Nasıl Format Atılır ? konusunu inceledik. Okumak için tıklayın.

Alternatif Başlıklar:

  • acer predator 21 x fiyat
  • acer predator 21x fiyat
  • acer predator 21 x fiyatı
  • acer predator 21 x
  • acer predator 21x

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir