Acer Aspire Switch 10 İncelemesi ve Fiyatı

Acer Aspire Switch 10 Modları

Acer Aspire Switch 10 Modları

Acer firması,kullanıcılarına hem tablet olabilme, hemde dizüstü bilgisayar görevi yapabilen Aspire Switch 10 dizüstü bilgisayarını tanıttı. Yapılan tanıtımda dokunmatik ekranı, yazma ve görüntüleme özellikleriyle ön plana çıkan tabletin, birden fazla farklı mod ile nasıl gündelik yaşamı pratikleştirdiği konusunda bilgiler verildi.

Acer Aspire Switch 10 Ekranı

Acer Aspire Switch 10 Ekranı

Yeni Acer Aspire Switch 10, gerek oyun oynamak isteyenler için ve gerekse iş hayatında kullanmak isteyenler için tam uyumlu bir tasarım taşıyor. Yeni cihazı çok yönlü kullanış özellikleri sayesinde kontrol etmek oldukça eğlenceli bir hâl alıyor. Ekranı klavyesiyle birbirinden ayrılabilen ve iki farklı yapının  bir araya gelmesiyle oluşan tablet, bu sayede büyük yetenekler kazanıyor.  Klavyesinden ayrıldığı zaman tam anlamıyla bir tablet, klavyesiyle birleştirildiği zaman ise bildiğimiz dizüstü bilgisayar halini alıyor. Ayrıca cihazın klavyesinde ve ekranında kendilerine özel depolama alanı bulunması (opsiyonel), hard disk kapasitesini iki katına çıkartmasına yarıyor. Bu özellik ise Acer Snap Hinge ile destekleniyor.

Acer Aspire Switch 10

Acer Aspire Switch 10

Acer Snap Hinge, yeni tablet bilgisayarın kullanımı için tasarlanmış dört mod arasında kolaylıkla geçiş yapabilmesini sağlıyor. Bu modlar: ekran modu ( sunum dosyaları ve fotoğraf paylaşımları için), dizüstü bilgisayar modu,tablet modu ve çadır(dar alanlarda daha ergonomik kullanımlar içindir) modu’dur. Acer Snap Hinge sayesinde manyetik güç ile cihazın birbirinden ayrılması veya tutunması menteşeler üzerinde daha kolay hale getirilir.Aynı zamanda 2.8 kg gücünde bir güce sahip olan bu manyetiği, iki yönlü bir tutunma kancası da destekliyor.

Acer Aspire Switch 10 Çadır Modu

Acer Aspire Switch 10 Çadır Modu

Bu yeni tablet bilgisayar,kullanışlı olduğu kadar da dayanıklı. Tablet olarak ele alındığı zaman 8.9mm kalınlığı olan cihazın, dizüstü modundayken ise 20.2 mm kalınlığı bulunuyor. Bu kalınlık ise bir ultrabook’la hemen hemen aynı ölçülerde. 2in1 cihaz pazarında en ince tablet bilgisayarlardan birisi olan Acer Aspire Switch 10, 1,17kg ağırlığıyla göz dolduruyor. Tabletin dayanıklı malzemeden yapılmış ince alüminyum kapağı, nano taş baskı yöntemiyle oluşturulmuş arkitektonik çarpraz izlere sahip.

Acer Aspire Switch 10 Zero Air Gap

Acer Aspire Switch 10 Zero Air Gap

Cihazın tasarımı konusunda  bu kadar üstünde durduktan sonra biraz da teknik özelliklerine değinelim. 10.1 inçlik 1366×768 çözünürlüğünde HD dokunmatik IPS ekranı bulunan cihaz, LumiFlex özelliği sayesinde parlak mekanlarda dahi ekranı belirgin hale getiriyor.Dört çekirdekli  İntel Bay Trail atom işlemcisine sahip olan tablet bilgisayarda, 64gb depolama alanı dikkat çekiyor. 2gb ram’e sahip olan yeni Aspire Switch 10’un işletim sistemi ise  Windows 8.1. Aynı zamanda işletim sistemine ücretsiz olarak yüklenmiş olan Microsoft Office Home ve Student Edition yazılımları, word,exel, power point. Vb uygulamarı yeniden yükleme ve satın alma zahmetinden de kurtarıyor. Yeni tabletteki InstandGo özellği ise, ekran kapalıyken dahi wifi bağlantısını aktif tutarak uygulamaların güncelliğini korumasına yardımcı oluyor.Acer AcerCloud özelliği sayesinde ise verilerimize online bir depolama aygıtına yüklemiş gibi istediğimiz yerden erişebiliyor ve eşzamanlama yapılabiliyoruz.

Acer Aspire Switch LumiFlex

Acer Aspire Switch LumiFlex

Yeni Acer Aspire Swithch 10, adına yakışır bir şekilde 10 mayısta satışa sunuluyor. Başlangıç fiyatı olarak 380$’dan satışa çıkartılacak cihaz, ülkemizde aynı fiyattan satılacak mı bilinmez. Ancak diğer teknolojik aletlerin ülkemize giriş fiyatlarına şöyle bir bakacak olursak, Tekno Kaşif  olarak bu fiyatın iki katına çıkacağına şaşıracağımızı düşünmüyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir